Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 

UTOK i700

- - - - -
  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#55
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010
n'as putea sa'ti zic ce sa faci...is banutii tai, bugetul tau, dorintele tale...e o chestie tare delicata...cunosc pe cineva care a luat o tableta allview...anul trecut, una peste medie(a dat vreo 800lei pe ea) ca sa zic asa...si care de aproape un an de zile o "freaca" un copil de 7-8 ani...si merge brici! acu' nush' ce sa zic....poate ca produsele low price ale unor firme de genul asta nu merita luate, nu's deloc in regula; dar parca si 800-900 ron pe o tableta(smartphone) din categoria asta de "producatori" nu prea'mi vine sa dau... nu's genul care se arunca dupa "firma", dar in general(intr'o piata serioasa dintr'o tara civilizata) pretul reflecta calitatea!

#56
Ville97

Ville97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 20.03.2013
Eu unul sper ca sa rezolv problema evitand sa o trimit in service ..

#57
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
daca o cumperi, sa scrii cum se comporta...

#58
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Ca veno vorba de allview, acest telefon lam luat odata cu un prieten... Al meu si dupa un an merge perfect bateria tine mult, isi face treaba, al lui a fost trimis deja in service.. Nu sa mai deschis.. Dar asta dupa 4 luni de folosire... Am de ales intre un allview viva q7 life sau utok i700.. Si doamne, asa misto se misca utoku din review :( Pacat ca nu e buna....

Voi cumpara utoku, clar... Ce o fi, o fi... Oricum cer inlocuirea ei daca nu sunt multumit

#59
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010
si am mai observat niste mici detalii....care fac intregul...pe unde am gasit acest model toate opiniile erau de...5 stele! de la "wow...cum se misca"..pana la "am luat 2 bucati, se joaca copii toata ziua pe ele, sunt ok. recomand cu caldura"....si pe cel.ro (de unde am luat'o eu) postai azi dimineata experienta mea si vad ca nici pana acum nu a aparut, inca il modereaza al meu coment...:D ; apoi ar mai fi cei 5 ani garantie oferiti de producator(ma rog, importator)...mai sa fie? 5 ani? :D pai degeaba imi dai 5 ani garantie daca dupa 3 zile(2 saptamani, o luna) ma duc cu ea la service! am prieteni destui, nu mai am loc in agenda telefonica...:) iar despre aceasta marca(utok) am citit lucruri la fel de neplacute si in privinta telefoanelor smart....deci...fiecare decide dupa inspiratie si...noroc....;)

#60
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Cred ca problema se poate rezolva printr-o resoftare.... Daca era de la tableta probabil nu se mai deschidea..

Ati incercat sa intrati in  ,,recovery,, si sa dati factory reset de acolo?

Cred ca la fimele no name contraza norocul..... Daca as nimeri o tableta care sa tina ca telefonul meu allviee ar fi super :))

#61
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

 danidica, on 06 iulie 2014 - 14:59, said:

Cred ca problema se poate rezolva printr-o resoftare.... Daca era de la tableta probabil nu se mai deschidea..

Ati incercat sa intrati in  ,,recovery,, si sa dati factory reset de acolo?

unde sa intru, man? nu intelegi ca nu se mai aprinde? pardon..de aprins se aprinde ea...apare logo'ul "utok", apoi acel simbol usb si...se'ntuneca la loc! iar butonul reset..da, exista, e acolo...dar nu face nimic! :D

#62
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Pai de obicei prin recovery se poate intra tinand apasat pe butonul on/off plus tastele volum ... Ar trebui sa apara omuletul de la android si niste optiuni... Pana la urma oare de la ce o fi... Daca e o componenta care se defecteaza e clar ca la cea ma mica fortare cedeaza... Daca e de la soft poate cei de la utok ar fi binevoitori sa distribuie un soft nou (dar nu cred in asemenea minuni)

#63
Ville97

Ville97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 20.03.2013

 geronimo72, on 06 iulie 2014 - 15:02, said:

unde sa intru, man? nu intelegi ca nu se mai aprinde? pardon..de aprins se aprinde ea...apare logo'ul "utok", apoi acel simbol usb si...se'ntuneca la loc! iar butonul reset..da, exista, e acolo...dar nu face nimic! Posted Image
El vorbeste de intrare in droidbot ( pe care o poti face apasand butonul de power si volume down, sau volume, up, SAU toate de odata ) eu am intrat acolo, am dat factory reset, wipe cache, dar degeaba....

#64
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Ville ai mai putea face ceva.... Sa cauti softul sal pui pe card apoi din droidbot sai faci upgrade.... Sigur va merge... Faza e sa ceri softul de la utok... Daca era de la hardware sigur nu intra in droidbot.... Deci cu siguranta e de la soft sunt sigur 100%

#65
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

 Ville97, on 06 iulie 2014 - 15:10, said:

El vorbeste de intrare in droidbot ( pe care o poti face apasand butonul de power si volume down, sau volume, up, SAU toate de odata ) eu am intrat acolo, am dat factory reset, wipe cache, dar degeaba....

eu nu am intrat acolo...recunosc, nu ma pricep foarte bine la android...si cand am vazut "minunatia"(dupa 3 zile a crapat) am pus mana si am sters'o de "amprente", am pus toate accesoriile in pungute, totul in cutiuta, asa cum am gasit cand am desfacut'o si astept ziua de maine, sa fac retur si sa iau altceva! Posted Image

Edited by geronimo72, 06 July 2014 - 15:22.


#66
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Geronimo, ce iei mai exact? Eu ma pricep putin la android si sunt sigur ca eroarea este datorata softului...

#67
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

 danidica, on 06 iulie 2014 - 15:23, said:

Geronimo, ce iei mai exact? Eu ma pricep putin la android si sunt sigur ca eroarea este datorata softului...

desi e offtopic, am sa o spun...initial am vrut acea tableta samsung (tab 3, lite, 7 inch) modelul cel mai ieftin...dar cum nu am vrut sa ma bag rata prea mare...ma pricopsii cu utok...dar, gata: m'am lecuit! :D

#68
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
O veste  cei de la utok au intrat pe facebook, mia raspuns la un mesaj acum 9 minute... :D Intrati pe pagina lor de facebook.. Stiu ca sunt offtopic.. Dar incerc sa ajut.. Sunt curios ce vor zice, le-am povestit faza cu usb.... Sa vedem cum ma vor asigura ei ca tableta va merge si dupa 3 zile :))

#69
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

 danidica, on 06 iulie 2014 - 15:40, said:

O veste  cei de la utok au intrat pe facebook, mia raspuns la un mesaj acum 9 minute... Posted Image Intrati pe pagina lor de facebook.. Stiu ca sunt offtopic.. Dar incerc sa ajut.. Sunt curios ce vor zice, le-am povestit faza cu usb.... Sa vedem cum ma vor asigura ei ca tableta va merge si dupa 3 zile Posted Image)

optimistuleeeeeeeeeeeeee......Posted Image

Edited by geronimo72, 06 July 2014 - 15:42.


#70
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Ok, mi-au raspuns.. Cica problema e de la soft si poate fi reparata de acasa daca intrati aici si urmati pasii pentru updatarea softului
www.utok.com/­software

Stiu ca sunt offtopic si sper sa nu primesc ban, insa vb tot de aceasta tableta

#71
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

 danidica, on 06 iulie 2014 - 15:47, said:

Ok, mi-au raspuns.. Cica problema e de la soft si poate fi reparata de acasa daca intrati aici si urmati pasii pentru updatarea softului
www.utok.com/­software

Stiu ca sunt offtopic si sper sa nu primesc ban, insa vb tot de aceasta tableta

bine macar ca raspund...mai ales duminica! :D
oricum, eu m'am hotarat, asa ca nu ma mai intereseaza al lor suport....

#72
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Eu m-am hotarat sa descarc softul pentru orice eventualitate :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate