Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

UTOK i700

- - - - -
  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#199
qwertyuioppoiuytrewq

qwertyuioppoiuytrewq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.09.2013
Da mai, stiu asa am pe ambele device-uri ale mele, dar nu este peste tot la fel, pe unele memoria interna poate fi adaugata la cea a device-ului ca sa poti salva datele pe cardul extern sau pentru a economisi spatiul. Daca pe aceasta tableta este cum spui tu, daca o rootam vom putea instala datele aplicatiilor pe memoria externa.

Edited by qwertyuioppoiuytrewq, 10 August 2014 - 18:18.


#200
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
La voi cât durează încărcarea?Am probleme în sensul ca durează cam 6 ore de la 20% la 100%.

#201
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,136
  • Înscris: 30.04.2007
cam mult, utilizezi incarcatorul furnizat de firma, sau de la usb-ul calculatorului?

#202
qwertyuioppoiuytrewq

qwertyuioppoiuytrewq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.09.2013

View Postenku11, on 12 august 2014 - 08:10, said:

La voi cât durează încărcarea?Am probleme în sensul ca durează cam 6 ore de la 20% la 100%.

Bateria ar trebui sa se incarce in 2 ore si jumatate de la 0% la 100%, daca folosesti incarcatorul original.

#203
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postr_murphy, on 12 august 2014 - 08:49, said:

cam mult, utilizezi incarcatorul furnizat de firma, sau de la usb-ul calculatorului?
Incarcator furnizat de producator.Asta se intampla dupa ultima actualizare.

#204
qwertyuioppoiuytrewq

qwertyuioppoiuytrewq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.09.2013
Eu zic sa ii contactezi pe cei de la utok si sa le spui lor problema.

#205
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Salut,
Stie cineva cand apare Tab.utok i700 ultra,poate chiar va fi ultra fata de aceasta ?
Cei de la Utok au promis din a 2-a parte a lunii iunie 2014,dar vad ca e pauza.
Au mai promis si Tab. i800 ultra dar nici aceasta nu a aparut inca.

#206
qwertyuioppoiuytrewq

qwertyuioppoiuytrewq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.09.2013

View PostFreemanG1, on 16 august 2014 - 21:01, said:

Salut,
Stie cineva cand apare Tab.utok i700 ultra,poate chiar va fi ultra fata de aceasta ?
Cei de la Utok au promis din a 2-a parte a lunii iunie 2014,dar vad ca e pauza.
Au mai promis si Tab. i800 ultra dar nici aceasta nu a aparut inca.

Niciodata nu se tin de promisiuni. Utok i700 ultra va avea ecran mai bun, mai mult ram(2gb) si cam atat.

#207
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postqwertyuioppoiuytrewq, on 14 august 2014 - 11:57, said:

Eu zic sa ii contactezi pe cei de la utok si sa le spui lor problema.
Problema era incarcatorul.După schimbare incarca normal.

#208
qwertyuioppoiuytrewq

qwertyuioppoiuytrewq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.09.2013

View Postdanidica, on 07 iulie 2014 - 12:57, said:

O alta veste buna este ca tableta eboda i100 are ai softul pus pe net, e cam mare are 580 mb, e normal... E softul din fabrica dar tot e mai bun decat nimicul de la utok... Cred ca voi achizitiona eboda

Acum am vazut postul asta. Daca vreti puteti incerca sa puneti rom-ul de la e-boda. (de la intelligence i100) Tabletele sunt una si aceeasi.

Edited by qwertyuioppoiuytrewq, 06 September 2014 - 09:37.


#209
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Spui ca tableta eboda i100 are acelas soft ca si utok  i700 ?
Dupa cunostintele mele eboda i100 are ecran de 10" iar utok i700 are ecran de 7",atunci cum se potriveste softul ?
Nu cred ca se potriveste softul unei tablete care e facut pentru un ecran mai mare pe o tableta cu un ecran mai mic.Sau gresesc ?

#210
qwertyuioppoiuytrewq

qwertyuioppoiuytrewq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.09.2013

View PostFreemanG1, on 07 septembrie 2014 - 08:04, said:

Spui ca tableta eboda i100 are acelas soft ca si utok  i700 ?
Dupa cunostintele mele eboda i100 are ecran de 10" iar utok i700 are ecran de 7",atunci cum se potriveste softul ?
Nu cred ca se potriveste softul unei tablete care e facut pentru un ecran mai mare pe o tableta cu un ecran mai mic.Sau gresesc ?

Cunostintele tale sunt gresite :))
Tabletele sunt una si aceeasi. Chiar daca ar fi avut ecran de 10 inci, daca are acelasi hardware merge fara probleme.

#211
Sebiko

Sebiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 01.12.2003
Si pana la urma a reusit careva sa foloseasca SD ca mediu de stocare/mutare a aplicatiilor? Am incercat carduri de 16 si 32 GB si nu poti muta pe ele nimic... Update-ul din iulie l-am pus pe card.A mers instalat. Cardul este vazut in spatiu de stocare, doar ca in dreptul aplicatiilor lipseste botonul Muta pe SD card....

#212
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Pentru  >  qwertyuioppoiuytrewq !
Vad ca esti anti Utok.Toate softurile lor sunt pe situl lor,pentru orice produs achizitionat se poate descarca softul original in caz de nevoie.
Am si utok si eboda.Utok este net superior fata de eboda.Daca vrei vand eboda cu garantie cu tot la juma de pret !

#213
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
deci tu ai cumparat aceeasi tableta de la branduri diferite ca sa verifici ce?... sau probabil ai un model de eboda si altul de utok. ca posesor de evolio :( pot doar sa te felicit ca ai ales altceva!
Atat eboda sau utok, precum si vonino, allview, itab si evolio, doar isi pun numele pe niste tablete (sau telefoane). Ideea este ca unele dintre aceste firme au suport ok, in sensul ca au pe site la ei rom-uri originale si fac update, iar altele - aici e cazul lui evolio :( - se pise pe tine dupa ce ai cumparat de la ei. Nu tu suport, nu tu nimic. Au mai avut si impertinenta (sau nesimtirea) sa vizeze si piata germana :))

#214
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
Deja sunt pe piata - si tot in zona 300ron - tablete asemanatoare cu Utok dar cu ecran IPS si 2giga ram. www.cel.ro/tablete/tableta-goclever-insignia-700-pro-z2520-8gb-android-4.4-black-l/

Edited by nanashu, 14 September 2014 - 14:47.


#215
qwertyuioppoiuytrewq

qwertyuioppoiuytrewq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.09.2013

View Postnanashu, on 14 septembrie 2014 - 14:47, said:

Deja sunt pe piata - si tot in zona 300ron - tablete asemanatoare cu Utok dar cu ecran IPS si 2giga ram. www.cel.ro/tablete/tableta-goclever-insignia-700-pro-z2520-8gb-android-4.4-black-l/

Sa stii ca toate preturile din romania (pt. telefoane si tablete) sunt de rahat. (alta descriere nu am gasit)
Daca ar fi sa aleg dintre utok si e-boda (modelele i700 si intelligence i100) as alege eboda in ciuda celor 20 in plus. O spun pt  ca la eboda primesti un desing mai frumos (iar tableta e disponibila in mai multe culori) si folie pentru protectia ecranului. la pachet. + ca nu s-au plans prea multi de ea
Ori cum procesoarele astea intel sunt minuni accesibile. Sunt foarte ieftine.

Tableta aceea goclever aveam degand s-o cumpar in locul utok-ului, daca apare ceva si mai interesant sunt dispus sa incerc :)

Edited by qwertyuioppoiuytrewq, 15 September 2014 - 14:27.


#216
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Postqwertyuioppoiuytrewq, on 15 septembrie 2014 - 14:24, said:

Sa stii ca toate preturile din romania (pt. telefoane si tablete) sunt de rahat. (alta descriere nu am gasit)
Daca ar fi sa aleg dintre utok si e-boda (modelele i700 si intelligence i100) as alege eboda in ciuda celor 20 in plus. O spun pt  ca la eboda primesti un desing mai frumos (iar tableta e disponibila in mai multe culori) si folie pentru protectia ecranului. la pachet. + ca nu s-au plans prea multi de ea
Ori cum procesoarele astea intel sunt minuni accesibile. Sunt foarte ieftine.

Tableta aceea goclever aveam degand s-o cumpar in locul utok-ului, daca apare ceva si mai interesant sunt dispus sa incerc Posted Image


Nu stiu cum sunt astia de la Go Clever la tablete (daca au un producator de incredere), dar la telefoane au probleme (cel putin la Quantum 4)... eu cred ca e de luat o tableta cu specificatii similare cu goclever daca scrie pe ea Prestigio. Poate scot curand si astia de la eboda sau utok versiunea similara a gocleverului (ca si aia nu fac decat sa-si puna numele pe niste tablete)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate