Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 

Rata divorturilor in crestere din ce in ce mai tare in Romania. De ce ?

- - - - -
  • Please log in to reply
234 replies to this topic

#1
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Acum nu mai e ca inainte. Cuplurile in ziua de azi stau in relatie de concubinaj chiar si 10 ani (am un prieten care are o relatie cu una de prin clasa a VI-a si acuma are ~30 de ani) pana se cunosc cat mai bine, pana sa faca pasul spre casatorie.
Cu sexul nu mai e nici cu asta ca pe vremea bunicilor ca sa spui ca nu stii cum e, ca n-ai experienta sau ca nu va potriviti in pat dupa ce v-ati luat.
Dupa o relatie de cativa ani impreuna il/o vezi ce fel de om este si stii cu cine ai de-a face nu mai e ca inainte sa spui ca uite abia dupa ce ne-am luat si-a dat arama pe fata.

Si atunci, care sa fie problema ? Care sa fie explicatia ?
Cum s-ar putea explica rata divorturilor in crestere din ce in ce mai tare in Romania ?

#2
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
S-a tot discutat si rastradiscutat.
Vezi si aici: http://forum.softped...resc-de-tineri/
Era chiar pe index.

Edited by Thair, 02 June 2014 - 20:57.


#3
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
De ce iei vaca, daca laptele e gratis?
De ce sa iei tot porcul, doar pentru carnat?

#4
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Eu unul nu-s mare fan casatorie.


Daca-mi place de marioara o sa-mi placa de ea indiferent daca sunt sau nu casatorit cu ea.

#5
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014

 KHISHCHNIK, on 02 iunie 2014 - 20:49, said:


Cum s-ar putea explica rata divorturilor in crestere din ce in ce mai tare in Romania ?

Curvasaraie, alea, alea.

#6
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Nu este nimic anormal.
S-a dezvoltat impreuna cu "democratia", superficialitatea.

#7
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

 DjMx, on 02 iunie 2014 - 21:01, said:

Eu unul nu-s mare fan casatorie.


Daca-mi place de marioara o sa-mi placa de ea indiferent daca sunt sau nu casatorit cu ea.
Doar că în funcție de a fi căsătorit sau nu arată cât de responsabil ești față de marioara.

#8
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Multe femei au alte posibilitati acum, nu mai sunt legate de masculi. E si asta un motiv, nu principalul.

#9
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 Thair, on 02 iunie 2014 - 20:56, said:

S-a tot discutat si rastradiscutat.
Vezi si aici: http://forum.softped...resc-de-tineri/
Era chiar pe index.
Vezi ca poate primesc warn din cauza ta. Ala e un topic in care se discuta de ce romanii nu se mai casatoresc de tineri. Eu intreb aici de ce divorteaza din ce in ce mai multi. Citeste cu atentie !

 pelikanu, on 02 iunie 2014 - 21:04, said:

Nu este nimic anormal.
S-a dezvoltat impreuna cu "democratia", superficialitatea.
Pai unde mai e superficialitate daca vorbesti cu una 10-12 ani dupa care te iei cu ea si pe urma nu dureaza mult si divortati ?
Supericialitate e atunci cand de abia o cunosti si gata nu dureaza mult si deja esti la altar dar in cazul unei relatii de ani de zile superficialitatea nu mai exista.

#10
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

 KHISHCHNIK, on 02 iunie 2014 - 21:19, said:

Vezi ca poate primesc warn din cauza ta.

Ala e un topic in care se discuta de ce romanii nu se mai casatoresc de tineri. Eu intreb aici de ce divorteaza din ce in ce mai multi. Citeste cu atentie !
Ma doare-n cot.

Ala-i titlu, bre. De discutat s-a discutat si despre asta.

#11
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 nicu131, on 02 iunie 2014 - 21:00, said:

De ce iei vaca, daca laptele e gratis?
De ce sa iei tot porcul, doar pentru carnat?
Bun, si nu puteai sa te gandesti la asta timp de 10 ani cat ai avut o relatie de concubinaj cu ea ?

#12
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
aviz cuplurilor care vor sa faca credite imobiliare :)

#13
smelll

smelll

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 354
  • Înscris: 23.11.2011
Nu sunt prea  multe cluburi de swingeri in Romania.

#14
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005

 KHISHCHNIK, on 02 iunie 2014 - 21:19, said:

Pai unde mai e superficialitate daca vorbesti cu una 10-12 ani dupa care te iei cu ea si pe urma nu dureaza mult si divortati ?
Supericialitate e atunci cand de abia o cunosti si gata nu dureaza mult si deja esti la altar dar in cazul unei relatii de ani de zile superficialitatea nu mai exista.

Este acelasi lucru.
12 ani = rutina fara asteptari.
12 ani + 9 luni (de exemplu) = rutina cu asteptari, unde intervine responsabilitatea.

#15
UTP

UTP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 28.05.2014
In foarte multe cazuri si din cauza situatiei financiare,uneori chiar si dupa relatii de 10 ani,daca femeia intalneste un bogatas imediat a plecat cu el,nu toate femeile,dar o mare parte din ele,de ce sa ramana ea cu iubitul ei intr-o amarata de garsoniera traind la un nivel mediu,cand poate sa mearga la bogatas in vilutza si sa traiasca fericita si in lux toata viata.
Mai exista un nr mic de femei la care chiar daca apare bogatasul ar ramane cu sarantocul sau cel de nivel mediu doar din iubire pentru el.

#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,748
  • Înscris: 07.02.2003

 KHISHCHNIK, on 02 iunie 2014 - 20:49, said:

Si atunci, care sa fie problema ? Care sa fie explicatia ?
Cum s-ar putea explica rata divorturilor in crestere din ce in ce mai tare in Romania ?
Inteligenta emotionala scazuta la romanii tineri. Lipsa ei te face sa iei decizii pripite, sa ai probleme financiare, sa nu intelegi ca relatia se mentine prin independenta si munca etc... ca iubirea vremelnica nu e suficienta, in viata reala nu e ca in telenovele.
La tara multi tineri se casatoresc fara sa aiba surse de venit, casa, stau in dependinta in curtea unuia dintre parinti sau chiar in casa lor daca sunt batrani... si evident se vor certa tot timpul din cauza banilor... vor visa sa aibe masina (de parca aia e relevanta in relatie), sa se plimbe si sa zaca in fata la tv-ul nou led in timp ce parintii se spetesc (sau nu neaparat) sa aduca bani in casa. Asa nu va merge o relatie si intra la statistici la esecuri.

#17
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,743
  • Înscris: 06.10.2012

 KHISHCHNIK, on 02 iunie 2014 - 21:19, said:

Vezi ca poate primesc warn din cauza ta. Ala e un topic in care se discuta de ce romanii nu se mai casatoresc de tineri. Eu intreb aici de ce divorteaza din ce in ce mai multi. Citeste cu atentie !


Nu primesti warn pt topic, stai linistit si continua discutia. :)

#18
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

 UTP, on 02 iunie 2014 - 21:27, said:

Mai exista un nr mic de femei la care chiar daca apare bogatasul ar ramane cu sarantocul sau cel de nivel mediu doar din iubire pentru el.

Există un număr mai mare decât crezi tu, da', mă rog, nu ştiu de ce am impresia că nu vei avea parte. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate