Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 

Problema Motorola V360

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
37 răspunsuri în acest subiect

#1
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.739
  • Înscris: 24.10.2003
Salut!

Sambata mi-am schimbat anticul telefon cu un Motorola V360 cumparat de la Germanos (Mall).
Am observat o stupizenie la el:
Eu circul cu metroul, si sunt zone cu semnal si zone fara semnal (tunelul). Toate bune si frumoase cu telefonul: intra si iese automat in retea (Connex), dupa caz. Problema apare seara, la intoarcerea acasa:
cand ies afara din metrou, la Dristor2, telefonul nu mai intra in retea. Nici dupa ceva timp (cateva minute - n-am asteptat mai mult) nu gaseste reteaua... Trebuie sa-i dau eu "Search" manual sa gaseasca Connexul...
La Network Setup am urmatoarele:
Band: 900/1800 (era pe Automatic, dar nici o imbunatatire; l-am pus eu aseara pe 900/1800 sa verific in seara asta; valori posibile: Automatic, 1900 si 900/1800);
Type: Automatic (valori posibile: Automatic si Manual);
Speed: Medium (valori posibile: Slow, Medium, Fast, Continuous);
De asemenea, mai are un meniu My Network List unde poti sa-ti alegi dintr-o lista cu toate retelele lumii (sute de intrari, oricum), si am pus RO CONNEX.
Mai sunt si alte setari in ce priveste reteaua, dar nu par importante pentru problema data...

De ce nu mai intra in retea la Dristor2 (statie cu acoperire) sau la iesirea din statie, afara, desi intre statii intra corect?

Mersi, Africanul.

Editat de Africanul, 22 decembrie 2005 - 13:14.


#2
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.739
  • Înscris: 24.10.2003
Nimeni nu stie?

#3
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.287
  • Înscris: 27.12.2004

Vizualizare mesajAfricanul, pe Dec 23 2005, 11:28, a scris:

Nimeni nu stie?
Ti se intimpla sistematic?  De fiecare data cind iesi in statia repectiva nu mai gaseste reteaua ?

#4
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.739
  • Înscris: 24.10.2003
Da! 100% cand ies din metrou, in Dristor2, nu mai intra in retea... Si nici dupa vreo 5-10 minute nu intra (cand ies afara, cand ajung acasa): trebuie sa-i dau search. Altfel merge ok (atat cat m-am miscat in 5 zile).
Azi o sa incerc cu alt SIM - incerc si eu toate variantele!
Daca nu merge - ma duc cu el la service...

Editat de Africanul, 23 decembrie 2005 - 17:09.


#5
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.287
  • Înscris: 27.12.2004

Vizualizare mesajAfricanul, pe Dec 23 2005, 17:08, a scris:

Da! 100% cand ies din metrou, in Dristor2, nu mai intra in retea... Si nici dupa vreo 5-10 minute nu intra (cand ies afara, cand ajung acasa): trebuie sa-i dau search. Altfel merge ok (atat cat m-am miscat in 5 zile).
Azi o sa incerc cu alt SIM - incerc si eu toate variantele!
Daca nu merge - ma duc cu el la service...

Foloseste si tu alta statie ca sa iesi din metrou  :D  :D  :D  :D

#6
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.739
  • Înscris: 24.10.2003

Vizualizare mesajPaul_l, pe Dec 23 2005, 17:26, a scris:

Foloseste si tu alta statie ca sa iesi din metrou  :D  :D  :D  :D

Mi-a trecut si mie prin minte sa ma mut in alta parte, doar o functiona corect telefonul asta...

#7
kukuyu

kukuyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 10.05.2005
salut africanule. am luat si eu, de o zi, un motorola v360. nu prea ma pricep la chestiunile legate de date, conectivitate, bluetooth. de exemplu, ce cablu am nevoie pt conectarea la PC, cit costa, etc.

#8
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.287
  • Înscris: 27.12.2004

Vizualizare mesajkukuyu, pe Dec 23 2005, 22:22, a scris:

salut africanule. am luat si eu, de o zi, un motorola v360. nu prea ma pricep la chestiunile legate de date, conectivitate, bluetooth. de exemplu, ce cablu am nevoie pt conectarea la PC, cit costa, etc.

orice cablu usb miniusb. Se gaseste usor si e ieftin.

#9
kukuyu

kukuyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 10.05.2005

Vizualizare mesajPaul_l, pe Dec 23 2005, 22:27, a scris:

orice cablu usb miniusb. Se gaseste usor si e ieftin.


ok, mersi. am rezolvat.

acum am alta problema. ma dispera bateria. tine prea putin. am trecut peste cele 3 incarcari de 16 ore cu telefonul inchis, recomandate de vinzator, dar bateria se termina in citeva ore. in cel mai fericit caz, ma tine o zi. e adevarat, am folosit camera foto si citeva aplicatii multimedia si vreau sa va intreb daca e normal sa tina atit de putin. eu nu stiu, pentru ca nu am mai avut telefon cu camera foto, video si multimedia.

#10
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
in primul rand vanzatorul a ramas cu fixuri de la acumulatoarele Ni-mh
nu este necesara nici o formatare...daca preferi il incarci inchis la inceput (dar nu e obligatoriu si nici nu cred ca influenteaza prea mult..decat psihicul tau)
e normal sa te tina putin daca asculti muzica 3 ore...sau daca joci 5 ore jocuri
pe mine ma tine 3 zile ...vorbit 15 minute zilnic pe putin...aplicatii multimedia putin

#11
kukuyu

kukuyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 10.05.2005

Vizualizare mesajhyperyon, pe Dec 28 2005, 13:40, a scris:

in primul rand vanzatorul a ramas cu fixuri de la acumulatoarele Ni-mh
nu este necesara nici o formatare...daca preferi il incarci inchis la inceput (dar nu e obligatoriu si nici nu cred ca influenteaza prea mult..decat psihicul tau)
e normal sa te tina putin daca asculti muzica 3 ore...sau daca joci 5 ore jocuri
pe mine ma tine 3 zile ...vorbit 15 minute zilnic pe putin...aplicatii multimedia putin


revin cu alta chestie care ma deranjeaza: probabil din cauza versiunii de soft, nu am la telefon toate amanuntele trecute in cartea tehnica, gen ceas analog (doar digital) si alte amanunte de acest gen. pot sa fac ceva, sa ma iau de aia de la magazin sau sa accept situatia?

#12
OKT

OKT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 113
  • Înscris: 23.01.2005
kukuyu, pentru a modifica ceasul extern/intern in analog/digital intri in Meniu, la Settings, Personalize, Home Screen si acolo setezi ceasul. Partea nasola e ca nu poti seta ca ceasul sa fie analog pe display-ul extern si digital pe intern sau invers, amble sunt afisate la fel pe display-uri. Un telefon de nota 9,7 :D la banii astia, tot n-am reusit sa-i dau de cap cu MMS-ul, atat mai am de rezolvat momentan.

#13
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
daca esti pe orange...mergi la orange shop si te rezolva in 5 minute..
asa am facut eu..si m-au rezolvat si cu mms si cu wap

#14
siporazvan

siporazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 03.01.2006
Salutare tuturor si La Multi Ani. Vreau sa-mi iau si eu Motorola V360 de la Orange cu pret Thank You. As vrea sa stiu cu ce vine in pachet (cablu, capacitate card memorie, adaptor, etc.). Am aflat ca la Germanos iti da card de 64 Mega, dar nu pot sa-l iau cu puncte Thank You. Mersi anticipat!

#15
kukuyu

kukuyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 10.05.2005

Vizualizare mesajsiporazvan, pe Jan 3 2006, 13:13, a scris:

Salutare tuturor si La Multi Ani. Vreau sa-mi iau si eu Motorola V360 de la Orange cu pret Thank You. As vrea sa stiu cu ce vine in pachet (cablu, capacitate card memorie, adaptor, etc.). Am aflat ca la Germanos iti da card de 64 Mega, dar nu pot sa-l iau cu puncte Thank You. Mersi anticipat!


l-am luat de la dealer orange cu card de 64, fara cablu, fara soft, handsfree, incarcator si cam atit.

problema mea e alta si acum chiar m-am enervat. bateria ma tine jumate de zi, adica sta toata noaptea la incarcat si o folosesc de dimineata pina seara. si ma tine la fel si daca folosesc aplicatiile mulimedia si daca nu. imi bag picioarele. imediat merg la dealer sa vad ce spune. in prima faza vreau alta baterie, apoi alt telefon, apoi alt model, ca nu suport sa ma tina bateria de dimineata pina seara

#16
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
vezi poate ai activat non stop bluetooth-ul
sau nha depinde si ce faci cu el...jocuri...daca asculti 4 ore mp3-uri e normal sa stea atat in stand by

#17
kukuyu

kukuyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 10.05.2005

Vizualizare mesajhyperyon, pe Jan 3 2006, 16:19, a scris:

vezi poate ai activat non stop bluetooth-ul
sau nha depinde si ce faci cu el...jocuri...daca asculti 4 ore mp3-uri e normal sa stea atat in stand by


despre bluetooh nu stiu ce sa-ti spun. de umblat la el, n-am umblat pentru ca nu ma pricep  :D . am intrat acum la el si mi-a cerut sa incarc bateria, pentru ca cica nu e destul de incarcata pentru bluetooth. o incarc si apoi vad care e treaba cu bluetooth.
altfel,  n-am ajuns la magazin, dar ce pot sa-ti iti spun e ca am facut tot felul de teste cu bateria. am scos walpeperul, imaginea de fundal, nu am facut nici o poza, nu am ascultat muzica, nu l-am conectat la PC, nimic. l-am folosit ca pe un telefon. am dat trei apeluri, circa 14 minute, am primit 5 apeluri, circa 22 de minute, am trimis 4 SMSuri, am primit 3 SMS-uri si am sunat la cronos o data. bateria a tinut exact 13 ore. eu zic ca e putin

Vizualizare mesajkukuyu, pe Jan 3 2006, 22:37, a scris:

despre bluetooh nu stiu ce sa-ti spun. de umblat la el, n-am umblat pentru ca nu ma pricep  :D . am intrat acum la el si mi-a cerut sa incarc bateria, pentru ca cica nu e destul de incarcata pentru bluetooth. o incarc si apoi vad care e treaba cu bluetooth.
altfel,  n-am ajuns la magazin, dar ce pot sa-ti iti spun e ca am facut tot felul de teste cu bateria. am scos walpeperul, imaginea de fundal, nu am facut nici o poza, nu am ascultat muzica, nu l-am conectat la PC, nimic. l-am folosit ca pe un telefon. am dat trei apeluri, circa 14 minute, am primit 5 apeluri, circa 22 de minute, am trimis 4 SMSuri, am primit 3 SMS-uri si am sunat la cronos o data. bateria a tinut exact 13 ore. eu zic ca e putin


de fapt, stai, poate sunt eu un bou.  :w00t:  cind dau pela bluetooth imi zice: connect bluetooth nereusita. reincarcati telefonul si reincercati. asta ce inseamna? ca oricum bluetooth nu e conectat si atunci cade varianta aia spusa de tine sau ca bateria e prea slaba si nu se poate conecta?

P.S. scuze daca stresez, dar ma agit rau de tot cu telefonu asta. de asemenea, scuze daca intreb timpenii sau chestii elementare. pina acum nu m-a preocupat telefonul meu.

#18
John C.

John C.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 03.01.2006

Vizualizare mesajkukuyu, pe Dec 30 2005, 23:05, a scris:

revin cu alta chestie care ma deranjeaza: probabil din cauza versiunii de soft, nu am la telefon toate amanuntele trecute in cartea tehnica, gen ceas analog (doar digital) si alte amanunte de acest gen. pot sa fac ceva, sa ma iau de aia de la magazin sau sa accept situatia?




Aceeasi chestie si la mine, nu se poate seta ceas analogic, desi e trecuta chestia in manual. E cred din cauza software-ului. Telefonul e cumparat pe 31/12/2005. Cred ca nu se poate face nimic, decat schimbarea software-ului (mai dificil). Daca asta e singura problema, nu prea ma deranjeaza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate