Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei
 Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat
 sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 

Stiri notabile din lumea islamica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1106 replies to this topic

#109
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postiladi, on 22 mai 2014 - 18:50, said:

Michael Adebolajo, 28, was born in Lambeth, south London, in 1985 to a Christian family of Nigerian descent. He converted around 2003 to Islam.
cum de au reusit sa-l transforme atat de rapid?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zCQNLDhrskA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ThinkAbout, 22 May 2014 - 19:06.


#110
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 29.04.2008
Bad entourage.
Oameni cu experiență de sute de ani în dus cu zăhărelul.  
Avem și printre noi ;)

#111
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postiladi, on 22 mai 2014 - 19:11, said:

Bad entourage.
Oameni cu experiență de sute de ani în dus cu zăhărelul.  
Avem și printre noi Posted Image
mda...iti dai seama ca ramai de-a dreptul socat de usurinta cu care reusesc sa-i manipuleze.
caz in care realizezi ca infractiunea de omucidere a soldatului biritanic a avut 2 categorii de autori:materiali [care stau la parnaie] si morali care`s liberi ca pasarea cerului.

Edited by ThinkAbout, 22 May 2014 - 19:22.


#112
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostKhassim, on 22 mai 2014 - 16:11, said:

Pot sa va aduc studii ce arata ca rasismul european provoaca stari de anxietate si boli nervoase celor proveniti din alte zone.
Si asa, acel biet om somalez nu a fost aduc acolo cu forta. Britanicii l-au primit, acum sa asume.
Numai boraturi de-ale gunoiului aluia de coleg de-al tau citezi.
Mare pacat ca nu va pot spune ce am in mine, ca nu mi-ar ajunge o pagaina intreaga, si v-ati mira ce-mi puieste mintea in materie de insulte.

Bine ca ne-musulmanii masacrati pe la voi nu au asemenea stari de anxietate.
Ca nu apuca, probabil...

Edited by searcher-star, 23 May 2014 - 09:17.


#113
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
O apropiere militara ca nu va place multor fete simandicoase.
Ministrul apararii Iranului s-a intalnit la Moscova cu Ministrul apararaii Rusiei
Discutia a abordat intarirea cooperarii celor doua armate in fata ....pericolului american....

#114
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 29.04.2008
pretexte pentru rusi sa mai vanda din vechituri :D

#115
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postiladi, on 23 mai 2014 - 14:49, said:

pretexte pentru rusi sa mai vanda din vechituri Posted Image

Subestimezi Iranul....

#116
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 29.04.2008
inside info?

#117
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Iranian Hardliners Want Actress Flogged for 'Sinful' Kiss at Cannes

Leila Hatami, a 41-year-old, award-winning actress, sparked outrage amongst conservatives in Iran for giving Gilles Jacob, the president of the Cannes Film Festival, a peck on the cheek on the festival's red carpet last week, where she is a member of the jury. The picture of her seemingly innocent kiss quickly made the rounds and Iranian officials accused her of flouting Iranians' "chastity" and the country's religious beliefs.

[ http://rack.1.mshcdn.com/media/ZgkyMDE0LzA1LzIzLzkxL2xlaWxhaGF0YW1pLmUxZDQ2LmpwZwpwCXRodW1iCTEyMDB4OTYwMD4/7b0f82ad/600/leila-hatami-kiss.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"We, the undersigned, who are a group of student Muslim brothers and sisters, ask the cultural and media branch of the judiciary to prosecute Leyla Hatami for her sinful act of kissing a strange man in public, which according to article 638 of Islamic Criminal Justice carries a prison sentence," the petition read. "Furthermore, the action of this film star has hurt the religious sentiments of the proud and martyrs breeding nation of Iran and as such we also demand the punishment of flogging for her as stipulated in the law."

That`s ISLAM :))))))

Edited by ThinkAbout, 24 May 2014 - 13:47.


#118
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostThinkAbout, on 24 mai 2014 - 13:46, said:

Iranian Hardliners Want Actress Flogged for 'Sinful' Kiss at Cannes

Leila Hatami, a 41-year-old, award-winning actress, sparked outrage amongst conservatives in Iran for giving Gilles Jacob, the president of the Cannes Film Festival, a peck on the cheek on the festival's red carpet last week, where she is a member of the jury. The picture of her seemingly innocent kiss quickly made the rounds and Iranian officials accused her of flouting Iranians' "chastity" and the country's religious beliefs.

[ http://rack.1.mshcdn.com/media/ZgkyMDE0LzA1LzIzLzkxL2xlaWxhaGF0YW1pLmUxZDQ2LmpwZwpwCXRodW1iCTEyMDB4OTYwMD4/7b0f82ad/600/leila-hatami-kiss.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"We, the undersigned, who are a group of student Muslim brothers and sisters, ask the cultural and media branch of the judiciary to prosecute Leyla Hatami for her sinful act of kissing a strange man in public, which according to article 638 of Islamic Criminal Justice carries a prison sentence," the petition read. "Furthermore, the action of this film star has hurt the religious sentiments of the proud and martyrs breeding nation of Iran and as such we also demand the punishment of flogging for her as stipulated in the law."

That`s ISLAM Posted Image)))))
Exact aceeasi stire am citit-o si eu ieri pe un site norvegian . Ce mai poti sa zici ? Oameni imbolnaviti la cap de islam .

#119
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Flagelare pt. un sărut pe obraz...când spun chestia asta cu voce tare, stau şi mă întreb dacă creaturile alea infecte chiar se iau în serios, sau doar ne trollează? :rolleyes:

#120
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostTinkerbelle, on 24 mai 2014 - 13:58, said:

Flagelare pt. un sărut pe obraz...când spun chestia asta cu voce tare, stau şi mă întreb dacă creaturile alea infecte chiar se iau în serios, sau doar ne trollează? Posted Image
Article 638- Anyone in public places and roads who openly commits a harām (sinful) act, in addition to the punishment provided for the act, shall be sentenced to two months’ imprisonment or up to 74 lashes; and if they commit an act that is not punishable but violates public prudency, they shall only be sentenced to ten days to two months’ imprisonment or up to 74 lashes.

asa scrie in codul lor penal.

#121
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostTinkerbelle, on 24 mai 2014 - 13:58, said:

Flagelare pt. un sărut pe obraz...când spun chestia asta cu voce tare, stau şi mă întreb dacă creaturile alea infecte chiar se iau în serios, sau doar ne trollează? Posted Image

Ma faci curioasa.
In ce tara ?
Ma gandesc la Maia Morgenstern repudiata  de evrei pentru ca a jucat in film pe Maria
Sper ca nu au flagelat pe cineva in Israel....

=========

si o stire...din Londra.

Comunitatea musulmana este socata de initiativa "Moscheea pentru toti" din Marea Britanie, care a lansat moscheea in care oricine este binevenit, fie femeie care doreste sa se roage, fie musulman gay.

Atitudinea toleranta fata de musulmanii de tot felul a aparut ca urmare a frustarii celor care in mod normal nu sunt primiti intr-un lacas de cult islamist. "Dorim sa le oferim musulmanilor un spatiu alternativ in care sa se poata ruga si intalni. Nimeni nu va fi discriminat, indiferent ca este sunit, siit, heterosexual, homosexual, familisti sau persoane singure", a declarat Tamsila Tauqir

Edited by vio69a, 24 May 2014 - 19:51.


#122
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postvio69a, on 24 mai 2014 - 19:49, said:

Ma faci curioasa.
In ce tara ?
Ma gandesc la Maia Morgenstern repudiata  de evrei pentru ca a jucat in film pe Maria
Sper ca nu au flagelat pe cineva in Israel....

=========

si o stire...din Londra.

Comunitatea musulmana este socata de initiativa "Moscheea pentru toti" din Marea Britanie, care a lansat moscheea in care oricine este binevenit, fie femeie care doreste sa se roage, fie musulman gay.

Atitudinea toleranta fata de musulmanii de tot felul a aparut ca urmare a frustarii celor care in mod normal nu sunt primiti intr-un lacas de cult islamist. "Dorim sa le oferim musulmanilor un spatiu alternativ in care sa se poata ruga si intalni. Nimeni nu va fi discriminat, indiferent ca este sunit, siit, heterosexual, homosexual, familisti sau persoane singure", a declarat Tamsila Tauqir



Pai normal comunitatea musulmana este socata doar nu este obisnuita cu toleranta si nediscriminarea . .

Acuma ia spune repede de unde ai scos stirea cu Maia  Morgenstern repudiata  de evrei pentru ca a jucat in film pe Maria pt ca am cautat tot internetul si in afara de o postare de a alui abbulafia ( adica tot de a ta ) pe softpedia, nu am gasit nimic . Hai repejor cu linkul !

Edited by mihaela5, 24 May 2014 - 20:20.


#123
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 29.04.2008
With the war in Afghanistan winding down, there has been an intensification of terrorist attacks in China. Most bear the same tell-tale fingerprints. They originate from China's Xinjiang Autonomous Region, which borders Afghanistan, and are perpetuated by extremists from China's Uyghur minority, a mainly Turkic-speaking Muslim population.
They aim to indiscriminately kill innocent, unarmed people in public places, demonstrating a complete disregard for human life.
The deadly terror attack Thursday on Urumqi, the capital of Xinjiang, was the just the latest in a spate of such attacks to strike China since a jeep plowed into a crowd in Beijing's Tiananmen Square in October, killing five.
This week's attack also involved vehicles -- in this case SUVs that drove into crowds at an open market as its occupants tossed out explosives, leaving at least 39 dead and 90 injured, according to Chinese state media.
Other attacks have been carried out by knife-wielding mobs, such as the attack on Kunming train station in March that left 29 dead, according to state media.
An attack the following month on an Urumqi train station also involved a knife-wielding mob that swarmed the station after an explosion was detonated. Three people were killed, included two suspected attackers, and 79 injured, according to state media.
Days later, men with knives attacked travelers at a train station in Guangzhou, injuring six people, according to Chinese police.
There have also been foiled attempts at hijacking airplanes.
Faced with an intensification of such attacks, right-thinking people in China are united in unreservedly condemning these crimes against humanity. The Chinese people want peace and stability at home, and many are demanding that the government take resolute measures to combat these terrorist attacks.
In response, the Chinese government has authorized the arming of police, and instructed them to shoot -- to kill, if necessary -- in combating such attacks.

http://edition.cnn.c....html?hpt=hp_c3

#124
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postmihaela5, on 24 mai 2014 - 20:20, said:

Acuma ia spune repede de unde ai scos stirea cu Maia  Morgenstern repudiata  de evrei pentru ca a jucat in film pe Maria pt ca am cautat tot internetul si in afara de o postare de a alui abbulafia ( adica tot de a ta ) pe softpedia, nu am gasit nimic . Hai repejor cu linkul !
Si daca nu-l pune caci nu exista o asemenea repudiere cum se numeste cel care practica consecvent dezimformarea?

#125
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Fear and Death Takes Over Istanbul's Okmeydani Neighborhood

On May 22, 2014 protesters gathered in Istanbul's Okmeydani, a neighborhood with a large Alevi population, to rally support for the recent mine disaster in Soma and to demand justice for the death of Berkin Elvan — the 15-year-old who lost his life during the Gezi protests.
[ https://assets-news.vice.com/images/2014/05/27/in-photos-fear-and-death-took-over-istanbuls-okmeydani-neighborhood-article-body-image-1401207891.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

The police intervened to disperse the protesters, responding with tear gas and water cannons, and firing bullets in the vicinity of a Cemevi (an Alevi place of worship).

[ https://assets-news.vice.com/images/2014/05/27/in-photos-fear-and-death-took-over-istanbuls-okmeydani-neighborhood-article-body-image-1401207915.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ugur Kurt, an Alevi citizen who was there to attend a funeral, was killed by a stray bullet.

Having long been viewed by the government as "the hotspot for political criminals," Okmeydani is no stranger to police oppression and intervention.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2Ym9EhW5FeQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#126
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Iar mi-a picat in fata iranul....
Desi nu pot spune ca am vre-o afinitate speciala.
Ma uitam la lista filmelor produse in ultimii ani, multe premiate international, nominalizate si chiar premiate la Cannes si Berlin sau Venetia, la premiile Oscar

Aveti mai jos un link cu o serie de filme iraniene, dar va atrag atentia asupra unui exceptional film "A Separation"- Asghar Farhadi
Cel mai bun film strain la Cannes, globul de aur 2012, etc...etc...
Si nu mai putin bun  :"Copii Paradisului" -Majid Majidi.
Un drag prieten mi le-a recomandat pe amandoua....

http://www.cinemagia.ro/filme-iran/

Si da, pot fi de acord ca o organizatie, o falanga sau ce naiba o fi, da un anunt ca nu stiu ce artista va fi biciuita.....
Dupa ce a fost la Cannes.....!
Zau...asa tampiti om fi oare?
Daca 2-3 fituici de can-can, reproduc stirea ca de, la astea sunt destui cititori, inseamna ca ce ? ca in Iran artistele sunt biciuite....?

V-am mai spus, Maia Morgenstein a fost boicotata in America de evreii ei ce stapanesc cinematografia americana, a fost criticata in Israel, doar ca a indraznit sa joace intr-un film despre Isus.

sa citam  de aici :

"Actrita Maia Morgenstern spune ca a fost pedepsita pentru controversele create de pelicula lui Mel Gibson in care a jucat si ca din acest motiv nu mai primit alte proiecte americane.
Intrebata de ce filmul nu adus cu sine alte proiecte de peste Ocean, Maia Morgenstern a raspuns: "E normal, pentru ca am fost pedepsita, mi s-a si spus lucrul asta! Mi s-a spus textual".


si dintr-un interviu

ELLE: Am citit că evreii au fost foarte ofensaţi de acest film...
M.M.: Da, au fost mari probleme...

ELLE: Filmul era dat ca favorit la Oscar în 2005. Pînă la urmă a primit trei nominalizări şi nu a obţinut nici un premiu. S-a speculat că s-a întîmplat aşa fiindcă a deranjat comunitatea evreiască - şi evreii sînt foarte influenţi în industria filmului. Ce credeţi, a existat o conspiraţie împotriva filmului?
M.M.: Pe dl Mel Gibson l-a interesat foarte mult ca filmul să fie văzut. El are Oscar, nu vă îngrijoraţi, el are Oscar. Dar filmul a fost foarte văzut, deci... mission accomplished.

Asa ca dragii mei, se intampla si la case mai mari.
Daca actrita iraniana nu a fost biciuita si nici nu ar fi fost biciuita decat in imaginatia unor islamici fundamentalisti, sau a unor cautatori de senzatie, Maia Morgenstein chiar a avut probleme....

http://atelier.liter...ariera-mea.html

http://www.ziare.com...hristos-1066477

Pardon ?

Edited by vio69a, 28 May 2014 - 22:43.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate