Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 

Scurt reper legat de costuri amenajare ap 2 cam

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dalex88

dalex88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.05.2014
Salut,
Am in plan renovarea unui apartament de 2 camere a carei schite o atasez aici.(dimensiunile sunt aproximative cu +/- cativa centrimetri)
Rugamintea mea catre voi, cititorii, este daca imi puteti raspunde din experienta voastra, sau daca prestati aceste servicii cat ar costa MANOPERA si dura urmatoarele:

- tras cablu de internet prin perete la prizele electrice,tencuire si montat prize cu conectori RJ45 (1 priza in dormitor/ 2 prize in sufragerie): COST TOTAL:_______; DURATA:_________;
- tras mai multe pozitii de lumina si tencuit daca este necesar in sufragerie cu interupatoare pentru fiecare bec: COST TOTAL:_______; DURATA:_________;
- scos gresia din hol (sufrafata gri deshis din schita; 8,50 mp) si pus gresie in baie, hol, si bucatarie - incluzand debaraua mica, care urmeaza a fi darmata (20 mp in total: COST TOTAL:_______; DURATA:_________;
- darmat debaraua din bucatarie (total 2,6 ml de perete, 7,3 mp de perete), perete subtire de maxim 10 cm grosime, nu e de rezistenta: COST TOTAL:_______; DURATA:_________;
- pus faianta in baie toti peretii la inaltime 180 cm, si in bucatarie scos braul actual si pus alt  brau de maxim 60cm pe doi pereti (total 14 mp): COST TOTAL:_______; DURATA:_________;
- spart, refacut si tencuit peretele sub ambele chiuvete (baie/bucatarie); refacut instalatia sanitara in dreptul etajului(et 4/4) tras racorduri pentru masina de spalat vase/rufe, bazin de WC, apometre: COST TOTAL:_______; DURATA:_________;
- raschetat vopsea pe baza de ulei in bucatarie aproximativ 25mp; COST TOTAL:_______; DURATA:_________;
- vopsit cu lavabila tot apartamentul, restul peretilor din baie si bucatarie, plus hol, dormitor si sufragerie (total 120-150 mp)
- reparat in jurul geamurilor termopan bucatarie, dormitor si sufragerie: COST TOTAL:_______; DURATA:_________;



COST TOTAL:_______; DURATA:_________;

Intrebarile mele vizeaza strict pretul manoperei in scenariul utopic in care am tot ce imi trebuie ca material de constructie. Sa spunem ca echipa de lucru este de 2-3 muncitori. Durata pentru toate aceste lucrari este de 4-5 luni.
Va multumesc frumos.

Attached Files



#2
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Despre ce oras vorbim? Pentru un calcul la mp, poti lua tarifele de la diversi care presteaza in domeniu, din zona ta. Pui totul intru excel si iti faci o idee.
4-5 luni  mi se pare exagerat ca timp. Nu cred ca are rost sa te intinzi pe o perioada asa lunga. Doar daca bugetul nu permite altfel.
Dupa ce dai vopseaua jos de pe pereti, va trebui gletuit. Va trebui sa iei in calcul si reparatiile dupa ce faci instalatia electrica.
De preferat sa gasesti o echipa care iti face toate lucrarile respective, astfel vei castiga la pret. In orice caz, chiar si la negru, fara 6-8000 de lei nu cred ca o scoti la capat.
In prima faza iti recomand sa spargi tot de la inceput, sa eliberezi frontul de lucru. Apoi te poti apuca de instalatia electrica si cea sanitara, spre final treci la finisaje.

#3
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 14.01.2010
daca ai totul pregatit... in maxim o luna e totul gata...luat de la 0 si finisat total....adica sa ramana practic doar zidurile apartamentului...si pana la finalizarea totala a tuturor lucrarilor...nu dureaza mai mult de o luna...

#4
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,023
  • Înscris: 14.11.2006
COST TOTAL:~4000 euro; DURATA:40 zile lucratoare cu papagali de prin ziar.
daca ai  doi meseriasi buni cu scule profi  poti face totul intr-o luna la vreo 2000-2500.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate