Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

ID Xtra Europe HD a început emisia prin satelitul Thor 6 ( unde emite Digi TV și Focus Sat )

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Pfuaaaiaiai, ce mai freamat, ce mai zbucium Posted Image  Cand o sa intre si Discovery HD peste tot, in afara sarmelor ercesiste, ce pericole pentru canalele jiji...

Vai de mama lor, sa vii cu Dinozaurul iliescist mironov , ca apostol al stiintei ercesiste e o rara perfomanta , nu gluma...

Off topic si nu prea : se aude prin targ ca si canalele National Geographic au zilele numarate la ercesisti... Taman acum , cand duminica e continuarea unui senzational serial din anii 70, prea slab pentru nasurile "fine" ercesiste...

Cata fiere pot sa emane astiaPosted Image

Edited by tutuhugoneata, 20 March 2014 - 22:12.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Unde ai auzit? La Mama Omida?

Tocmai ce au intrat pe DIGI.OnLine ambele N.G.-uri.

Şi decât Discovery, prefer Nickelodeon. ;)

Edited by alfa_alfa, 20 March 2014 - 22:15.


#21
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009

View Posttutuhugoneata, on 20 martie 2014 - 22:11, said:

Pfuaaaiaiai, ce mai freamat, ce mai zbucium Posted Image  Cand o sa intre si Discovery HD peste tot, in afara sarmelor ercesiste, ce pericole pentru canalele jiji...

Vai de mama lor, sa vii cu Dinozaurul iliescist mironov , ca apostol al stiintei ercesiste e o rara perfomanta , nu gluma...

Off topic si nu prea : se aude prin targ ca si canalele National Geographic au zilele numarate la ercesisti... Taman acum , cand duminica e continuarea unui senzational serial din anii 70, prea slab pentru nasurile "fine" ercesiste...

Cata fiere pot sa emane astiaPosted Image
Efectul „Discovery”...Posted Image

#22
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View Postcrislacor, on 20 martie 2014 - 22:00, said:

Dacă acest canal „Xtra” va fi la fel de „extra” ca și nou-lansatul Turbo Xtra, apoi să-mi fie cu iertare, dar aveți în față exemplul perfect al gândirii trustului Discovery despre partea asta de lume...doar urmăriți care este publicul „țintă”...Posted Image

P.S. Numai canale „premium” de la Discovery, pentru „culturalizarea norodului”...Posted Image

Ti-as da dreptate si nu prea.. Acelasi timp de "culturalizare" il promoveaza si in alte state. De ex, in Marea Britanie si statele nordice gasesti cam aceleasi show-uri ca la noi.. Plus ca in UK exista si Discovery Shed (unde-s difuzate documentare despre pescuit, construirea si decorarea caselor, etc) si Discovery Home & Health (un fel de TLC).. Singurul plus in UK este Discovery History, unde poti viziona show-uri istorice interesante..

#23
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Nici nu am negat vreodată că n-ar exista și emisiuni interesante pe aceste canale. Există și le urmăresc și eu cu atenție atunci când am posibilitatea...dar, cu scuzele de rigoare, emisiunile astea sunt incomparabil mai puține decât reality-show-urile care pur și simplu te sufocă... Cui îi place să se uite la unu' și la altu', cum se maimuțăresc în fața camerei, n-are decât...eu nu-i suport, nu am absolut nimic de învățat de la ei...Posted Image

Edited by crislacor, 20 March 2014 - 22:36.


#24
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View PostJohnnyZet, on 20 martie 2014 - 17:28, said:

Decat sa mai lanseze un post, mai bine introduceau show-uri noi pe ID existent, care deja e suprasaturat de reluari...

Sa nu uitam ca nici macar nu a fost relansat cu sigla noua.. ca in State..

#25
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View Postsatanistu, on 20 martie 2014 - 22:45, said:


Sa nu uitam ca nici macar nu a fost relansat cu sigla noua.. ca in State..

Cred ca doar in Europa de Est nu a fost relansat.. In rest, nu numai ca are sigla noua, dar mai e si in 16:9.

#26
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View PostJohnnyZet, on 20 martie 2014 - 22:50, said:

Cred ca doar in Europa de Est nu a fost relansat.. In rest, nu numai ca are sigla noua, dar mai e si in 16:9.

Mda.. pentru ei Europa de Est=Africa... ne cred mai Xtra, dovada Comedy Central Xtra.

Edited by satanistu, 20 March 2014 - 23:14.


#27
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View Postsatanistu, on 20 martie 2014 - 23:14, said:

Mda.. pentru ei Europa de Est=Africa... ne cred mai Xtra, dovada Comedy Central Xtra.
Comedy Central Extra nu este disponibil doar celor din Europa de Est. Un exemplu ar fi Anglia, care nu prea suna a Africa, nici la propriu nici la figurat Posted Image

#28
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009
Dupa dtvnews din 21 martie Discovery schimba logo si in Europa http://dtvnews.hu/hi...channel-musoran

Edited by Kalman2007, 21 March 2014 - 00:09.


#29
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View PostKalman2007, on 21 martie 2014 - 00:09, said:

Dupa dtvnews din 21 martie Discovery schimba logo si in Europa http://dtvnews.hu/hi...channel-musoran

Se schimba in Europa Centrala si de Est, ca in UK, de exemplu, sigla-i schimbata de multa vreme (plus ca e si in 16:9, cum, de altfel, sunt toate posturile apartinand trustului Discovery).

Edited by JohnnyZet, 21 March 2014 - 01:03.


#30
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012

View Postcrislacor, on 20 martie 2014 - 22:16, said:

Efectul „Discovery”...Posted Image

Nimic nou sub soare ; "vulpea ce n-ajunge la struguri zice ca sunt acri"

#31
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Am ajuns destul. Ba chiar am facut diaree de la atatia struguri necopti, stai linistit. Posted Image

#32
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View PostKalman2007, on 21 martie 2014 - 00:09, said:

Dupa dtvnews din 21 martie Discovery schimba logo si in Europa http://dtvnews.hu/hi...channel-musoran

Diaree peste diaree, nimic nu au schimbat... si suntem totusi pe 21 martie.. alta diaree Posted Image

#33
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009

View Posttutuhugoneata, on 21 martie 2014 - 14:26, said:

Nimic nou sub soare ; "vulpea ce n-ajunge la struguri zice ca sunt acri"
Ți-am mai spus de câteva ori că le am la Orange TV...da' tu „batman, batman”...Posted Image

#34
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View Posttutuhugoneata, on 21 martie 2014 - 14:26, said:

Nimic nou sub soare ; "vulpea ce n-ajunge la struguri zice ca sunt acri"

In ziua de azi, avand in vedere cata tehnologie avem la dispozitie, doar sa nu vrei nu ajungi la "struguri".. Eu n-am nici Digi, nici UPC, nici Orange sau Romtelecom (ma refer la cablu ori dth) si tot ajung la "strugurii" Discovery..  Dar sunt cam stafiditi si nu merita bagati in seama..

#35
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Alta tampenie,n-au frate destule canale? decat sa ai zeci de posturi mai bine unu si bun. se exagereaza cu nr de canale de documentare sincer daca aduni mierea iti ajunge doua canale.

#36
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009
Pe Discovery Romania nu s-a schimbat nimic. Interesant :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate