Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Probleme Cronos abonament Pantera

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#1
adicomed

adicomed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.01.2007
Probleme Cronos abonament Pantera

De azi întâmpin probleme cu afișarea traficului de date la un abonament Pantera 23. In loc de 1,5 G îmi afișează 98 MB. La 411 mi-au spus ca problema se va rezolva pe 26 Mai.

#2
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 14.02.2010
La Pre-Pay mi-au inghitit vreo 500 MB. Noroc ca am destui. Oricum trec pe Digi peste 1 luna cand termin creditul actual.

Edited by tibi346, 01 May 2014 - 16:08.


#3
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007

View Postadicomed, on 01 mai 2014 - 16:00, said:

Probleme Cronos abonament Pantera

De azi întâmpin probleme cu afișarea traficului de date la un abonament Pantera 23. In loc de 1,5 G îmi afișează 98 MB. La 411 mi-au spus ca problema se va rezolva pe 26 Mai.

pe 26 mai cand se termina luna de facturare :))?

#4
adicomed

adicomed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.01.2007
Vor sa ne tina în ceata cu traficul toată luna. Termenul asta de 26 Mai mi se pare ceva... extraordinar. cred ca mai repede fac chinezii un pod suspendat

#5
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 14.02.2010
Pe contul online ce zice ? Oricum e aiurea afisarea traficului de date de acolo, dar de curios.

Edited by tibi346, 01 May 2014 - 17:34.


#6
norbi74

norbi74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 15.10.2010
Salut.mie mi s-a spus in data de 10 aprilie ca se va remedia in data de 18 aprilie.nu s-a remediat.mentionez ca nu arata deloc consumu de net nici pe telefon nici in contul meu online.

#7
adicomed

adicomed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.01.2007
Contul online este nefunctional.

#8
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postadicomed, on 01 mai 2014 - 16:00, said:

Probleme Cronos abonament Pantera

De azi întâmpin probleme cu afișarea traficului de date la un abonament Pantera 23. In loc de 1,5 G îmi afișează 98 MB. La 411 mi-au spus ca problema se va rezolva pe 26 Mai.

Salut,

Te vom contacta in scurt timp prin mesaj privat.

Cu prietenie,
Orange Helper

#9
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Da ii mefunctional

#10
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
Mie cei de la 456 mi-au spus ca remedierea situatiei va surveni cel tarziu pe 26 mai.
In situatia in care depasesc traficul de 1,5GB inclus, voi vedea cost suplimentar la cronos.
In concluzie, situatia este extrem de neplacuta: pe langa abonamentul destul de mare de pantera 23, este foarte probabil si aparitia costului suplimentar.

#11
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postnorbi74, on 01 mai 2014 - 17:24, said:

Salut.mie mi s-a spus in data de 10 aprilie ca se va remedia in data de 18 aprilie.nu s-a remediat.mentionez ca nu arata deloc consumu de net nici pe telefon nici in contul meu online.

Salut,

Te vom contacta in curand prin mesaj privat.

Cu prietenie,
Orange Helper

#12
e-angel

e-angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 19.12.2005
Subscriu si eu. Pantera 23, apel la 408, confirmat ca de la 1 mai va merge. Nu a mers, azi apel la 408, nu se stie cand se va remedia. Pana atunci ma bazez pe contorul telefonului, care de obicei contorizeaza cam ca si orange

#13
adicomed

adicomed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.01.2007
Mulțumesc lui Orange Helper pentru disponibilitate. Am primit același răspuns de la cei care m-au contactat : 26 Mai. Pana atunci sa-mi instalez o aplicație de contorizare a traficului de date.

#14
norbi74

norbi74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 15.10.2010
Confirm.acelasi raspuns ca la adicomed

#15
benulnec

benulnec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.04.2007
Baieti, va recomand ca sa nu va mai orientati dupa cronos. Sunati cel mai bine la relatii cu clientii pt a afla ce resurse aveti disponibile.
In cazul in care veti face costuri din cauza cronosului, Orange Romania nu va acoperi aceasta eroare deoarece conform articolului 1.9 alineatul 8 din TCG: "Informatiile oferite de Serviciul Cronos, actualizat periodic, au un caracter strict orientativ si nu sunt opozabile Orange România."

Asa ca decat sa pierdeti vremea cu reclamatii pe la ei la care sa primiti raspunsuri negative, mai bine puneti mana si sunati in call-center.

#16
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Problemele cu acest cronos in special pe partea de date sunt arhi cunoscute. Acum 3 luni in urma a fost o problema asemanatoare, am facut o sesizare si s-a rezolvat. Isi cunosc si ei problemele aplicatiei care gestioneaza tot ce tine de utilizatori, le cunoastem si noi ca utilizatori, sunt rezolvabile. Nedumerirea mea este de ce naiba nu schimba aceasta aplicatie cu una mai performanta si mai bine pusa la punct. Da stiu, e foarte greu sa schimbi o astfel de aplicatie, dar totusi, sa tot stai sa o carpesti pe actuala.....

#17
DJ_Stalin

DJ_Stalin

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.05.2014
Problema mentionata de adicomed apare doar la abonamentele Pantera sau este ceva general...intreb pentru ca eu am un Cangur 25 si nu am sesizat nici o problema pana acum.

#18
adicomed

adicomed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.01.2007
Problema se întâlneste doar la Pantere. Probabil au suferit niste mutatii genetice.Toate celelalte animale sunt normale.

Edited by adicomed, 03 May 2014 - 12:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate