Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Recomandare smartphone Android [buget 1600-1700 lei]

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#127
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Da, momentan imi lipsesc lichiditatile :(

Si nici nu sunt 100% hotarat pe Note 3. Din experienta va spun ca sunt o fire foarte ambitioasa, cand imi zice lumea nu, eu parca ma ambitionez mai tare sa iau produsul respectiv.

Eu sunt o fire activa, mereu in miscare. Ba la munca, ba la facultate, ba pe mai stiu eu unde. Nu intotdeauna am doua maini libere sa raspund cand ma suna cineva sau sa initiez un apel. Plus ca vine vara, o sa port pantaloni scuurti cu buzunare mici. Unde naiba pun bestia? Imi iau ghiozdan dupa mine doar sa pun telefonul in el?

Vreau sa ma gandesc de zece ori inainte sa imi iau Note 3, ca dupa o sa ajung sa il vand la un pret ceva mai mic decat l-am luat.

#128
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postoauzor, on 27 aprilie 2014 - 12:40, said:

cand imi zice lumea nu, eu parca ma ambitionez mai tare sa iau produsul respectiv.

NU lua S4 black edition sa nu l iei NU :))

#129
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postoauzor, on 27 aprilie 2014 - 12:40, said:

Da, momentan imi lipsesc lichiditatile Posted Image

Si nici nu sunt 100% hotarat pe Note 3. Din experienta va spun ca sunt o fire foarte ambitioasa, cand imi zice lumea nu, eu parca ma ambitionez mai tare sa iau produsul respectiv.

Eu sunt o fire activa, mereu in miscare. Ba la munca, ba la facultate, ba pe mai stiu eu unde. Nu intotdeauna am doua maini libere sa raspund cand ma suna cineva sau sa initiez un apel. Plus ca vine vara, o sa port pantaloni scuurti cu buzunare mici. Unde naiba pun bestia? Imi iau ghiozdan dupa mine doar sa pun telefonul in el?

Vreau sa ma gandesc de zece ori inainte sa imi iau Note 3, ca dupa o sa ajung sa il vand la un pret ceva mai mic decat l-am luat.
Descrierea mai corectă nu cred că e ambițioasă ci mai degrabă impulsivă. Posted Image Dacă aveai banii îl luai direct. Mi se întâplă și mie apoi îmi dau seama că existau alte variante mai potrivite (nu neapărat mai scumpe). Așa am dat 30 și ceva de milioane pe un laptop și după 2 luni mi-am dat seama că-mi ajungea și unul la juma de preț. La funcții mă refer. Posted Image

Și pe laptop avusesem aceeași boală...cu lag-ul. Deh, să vezi că pe un i7 generația 3 și 8 GB de RAM DDR3 tot ai lag ocazional pe Win 8.1...ca pe fostul cu Intel Core 2 DUO cu Vista la zi...ți se cam taie macaroana. Totul e marketing Ouazor. Mai bine gândește-te la ceea ce ai nevoie cu adevărat. Și da, Vista mergea super bine atunci tot așa cum Gingerbread merge super ok pe un dual-core cu 512 RAM dacă e bine optimizat.

Chiar dacă nu ne putem considera prieteni, îți recomand colegial să evaluezi bine situația. CU diferența aia de preț poți lua altceva, poate mai important decât a avea un Note 3.

Edited by Ouroboros, 27 April 2014 - 14:08.


#130
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Stiu ce zici, si eu am investit in Decembrie intr-un laptop. Cum hardul lui stock era destul de puturos, am zis hai sa iau si un ssd. Am mai dat si pe ssd vreo 500 lei, si tot se blocheaza si intra greu in foldere.

Pana una alta, tot nu am reusit sa fac un test drive la LG G2. Poate maine.

#131
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
Se pun astia in calea fericirii tale de-l ascund asa de bine :))
PS Tip: cand il testezi, daca vrei sa vezi ce-i poate ecranul, sa intri in app, aplicatia "videos" si sa te uiti la cele 2 clipuri promotionale care vin preinstalate pe telefon. Iar in timp ce te uiti, poti sa-i dai si back,forward, zoom in, zoom out ca sa vezi cum se misca in timpul asta ..

#132
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postmikealex9, on 25 aprilie 2014 - 22:12, said:


Are lag :lol:
ce gluma buna:))

#133
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostTheUglyOne, on 28 aprilie 2014 - 21:53, said:

Se pun astia in calea fericirii tale de-l ascund asa de bine :))
PS Tip: cand il testezi, daca vrei sa vezi ce-i poate ecranul, sa intri in app, aplicatia "videos" si sa te uiti la cele 2 clipuri promotionale care vin preinstalate pe telefon. Iar in timp ce te uiti, poti sa-i dai si back,forward, zoom in, zoom out ca sa vezi cum se misca in timpul asta ..

Maine nu mai au scapare, ma tin de ei pana il aprind :D

Merci de pont.

#134
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013

View PostAladin66, on 28 aprilie 2014 - 22:10, said:

ce gluma buna:))
Nu e gluma deloc :lol:

#135
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View Postmikealex9, on 29 aprilie 2014 - 07:46, said:

Nu e gluma deloc Posted Image
Foloseste sapunul, cu el scapi de lag.

#136
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Pana la urma am reusit astazi sa dau o fuga sa vad telefoanele.

LG G2 mi s-a parut ok, chiar m-as putea obisnui cu butoanele pe spate. In schimb, nu imi plac butoanele si nu cred ca ma pot obisnui cu ele. Plus ca, cel putin respectivul live unit se bloca foarte des. Cu incarcatorul conectat ma anunta din minut in minut ca mai are 14% baterie. Functia knock-on de cele mai multe ori nu bloca telefonul din prima, plus ca am auzit ca consuma ceva baterie.

Note 3 mi s-a parut exceptional din toate punctele de vedere. Camera e super, ecranul luminos si culori extrem de vii. Se misca rapid, deschidea totul instant, la jocuri nu am simtit nici o ms de lag. Functiile gesture mi se par fascinante, chiar daca probabil nu o sa le folosesc.

Marimea telefonului nu ma deranjeaza, daca tin telefonul cu 3 degete, pot ajunge cu degetul mare foarte aproape de coltul opus.

In continuare, Note 3 ramane prima alegere. Regret ca nu am momentan bani sa il cumpar, era la Altex la oferta cu 2.000 lei. Sper ca in 2-3 saptamani sa fac rost de bani si sa astept vreo promotie ceva. Si cu 2.000 lei daca il iau, tot e bine.



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate