Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ati avut probleme cu alte rase/minoritati?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006
Cu minoritarii, nuuuu... cum ?

Aaa, din afara. Da,in scurtele mele vizite in afara, da, cu un taximetrist turc.

View PostAndreysc7, on 23 aprilie 2014 - 20:08, said:

nsa de multe ori, popoarele native sunt mai discriminati decat minoritatile

iar partea mai urata este ca tendinta este contagioasa.

#20
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
Odata in centrul Londrei, la 10 minute de mers pe jos de la St Paul's Cathedral, langa o statie de autobuz vine unu sprijinit intr-un baston si cerseste. Nu stiu ce mormaia ala pe acolo. Nu parea roman, era maroniu la piele dar nu era tigan. I-am zis "mori da-te dracu" dar nu stiu daca a inteles, insa s-a prins ca cu mine nu-i merge cersitul.

#21
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View Postzedicus, on 30 aprilie 2014 - 20:57, said:

Odata in centrul Londrei, la 10 minute de mers pe jos de la St Paul's Cathedral, langa o statie de autobuz vine unu sprijinit intr-un baston si cerseste. Nu stiu ce mormaia ala pe acolo. Nu parea roman, era maroniu la piele dar nu era tigan. I-am zis "mori da-te dracu" dar nu stiu daca a inteles, insa s-a prins ca cu mine nu-i merge cersitul.
Bravo romane, ce tare esti tu!

#22
lukas43

lukas43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 27.11.2012
In Spania am avut experiente neplacute cu marocanii care erau niste jigodii...

#23
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009
exact cum se vorbeste aici vorbeau ziarele englezesti despre romani si bulgari in decembrie.
nu aveti ce face decat sa suportati intrebarea: cum esti roman si esti mai alb ?

#24
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

cum esti roman si esti mai alb ?
raspunzi "pai nu-s oltean".

#25
GrigoreDupaUreche

GrigoreDupaUreche

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 19.12.2014

View PostAndreysc7, on 23 aprilie 2014 - 20:08, said:

Pe langa asta, nici nu au bun simt si respect fata de altii. De curand am inceput sa lucrez la o firma iar in prima zi am stat la agentie cu un asistent social, eram cu el in birou sa vad ce anume fac ei (jobul meu nu are treaba cu asistenta sociala dar cum firma e impartita pe mai multe ramuri, am facut turul fiecareia) .
Deci :
- A venit una, o negresa care era in Franta de vreo 7-8 ani si ii trebuie nu stiu ce alocatie/ajutor. II arunca tipului (asistentului social cu care eram) dosarul in fata sa il completeze el ca ea nu stie sa scrie. Postura pe care a adoptat-o a fost urmatoarea : a pus capul in palma, daca o intreba ceva sau daca ii spunea sa repete pentru ca nu vorbea bine (nici dupa 7 ani) numa dadea ochii peste cap, molfaia si guma ca o vaca si mai si primea de la stat 1500 de euro + ajutor pentru chirie. Era mama singura cu un copil. A intrebat-o asistentu social daca a lucrat vreodata in Franta, ea a zis ca nu. Dupa ce a plecat mi-a zis tipul ca pentru ei e ceva normal, 80% din persoanele care vin la el zilnic, sunt asa iar cazurile de genu sunt si ele normale. Majoritatea fac copii cu oricine si dupaia se despart pentru ajutorul asta, chit ca ei mai stau impreuna dar declara ca sunt singuri.
Sunt multi care vin, iti arunca hartiile in fata , si "descurca-te". Imi amintesc ca a venit un tigan cosovar, il chema Diamant Posted Image , imi venea sa rad dar nu am putut. Ala iara avea nevoie de niste acte dar el nici nu le-a facut acte copiilor cand s-au nascut Posted Image

- Am stat acolo vreo 2 ore, dar sincer am zis ca cedez. Am vazut ca daca vi din africa, nu te obliga nimeni sa lucrezi si primesti bani ampulea, nefacand nimic si sincer asta mi se pare o bataie de joc la adresa celor care muncesc. Aia primeste 1500 + ajutor de chirie pentru ca a stat cu cracii un sus iar taicamiu pe 1700 isi rupe oasele 35 de zile pe sapt. Eu lucrez 35 de ore pe sapt (nu ca as face mare lucru dar totusi) dupa care vin acasa si lucrez in particular. Castig ceva mai mult dar totusi, mi se pare o lipsa de respect si consider ca traiesti pe spatele altora

- Cand mi-am bagat pentru acte, acuma cativa ani, pentru aceste minoritati nu exista spirit civic sau maniere. Puteai sa vi sa stai la rand de la prima ora, ca degeaba, ei veneau si se bagau in fata

- De pastrat curatenia sa nu mai vorbim, iar eu personal nu am o parere tocmai buna despre negrii, musulmani si tigani. Poate sa ma acuze oricine de rasism, insa de multe ori, popoarele native sunt mai discriminati decat minoritatile

- Cu tiganii nu prea am avut treaba , adica mai deloc. Doar odata eram cu fratemiu in autobuz, acuma cativa ani si era un grup si  unu din ei l-a jignit pe fratemiu. Ce era de facut ? sa te iei in gura sau la bataie cu ei ? nu merita Posted Image. Oricum, cateva zile mai tarziu l-am prins tip singur si nu mai era asa "dur" Posted Image

Asa probleme nu am avut insa mai sus am zis unele chestii care ma deranjeaza, chiar daca si eu fac parte dintr-o minoritate

Bine ai venit in corectitudinea politica

#26
orthodox

orthodox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 14.06.2007
În România am avut experiențe neplăcute cu țiganii.

#27
TDI-beez

TDI-beez

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 03.12.2007
Noroc ca suntem in UE din 2007...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate