Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Depresie din senin

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Azelya

Azelya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014
Buna, de cateva zile simt ca o iau razna, am dureri de cap, nervi, plang fara motiv, de fel sunt o fire energica, vulcanica, dar cand ajung la limita imi vine sa plang nonstop, mie frica sa nu fiu abandonata, nu am incredere in nimeni parca toti ar fi dusmani, nu sunt o vorbareata notorie, iar cand ma loveste cate un stres puternic imi revin greu. Azi am luat depress forte, eu nu am fost niciodata la un medic psihiatru sau ceva de genu, am luat antidepresive naturiste, cu ani in urma am fost operata de anevrism la cap din punctul asta de vedere sunt ok, doar ca ma lupt cu frica, tristetea, plansul , neincrederea, agitatia, lipsa de interes fata de orice, nervi. As dori, cine stie un antidepresiv nu f puternic sau ceva sa ma ajute.

#2
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Ia antidepresive forte in continuare ca fac foarte bine la sistemul nervos central...


Apropo, cine ti-a dat reteta pentru asa ceva?

#3
Azelya

Azelya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014
Nu antidepresiv forte ci depress forte pe baza de plante. Sincer pana acum nu m-am gandit la pastile chimice, dar acum sunt convinsa ca poate asa ar trece depresia asta care ma tampeste de cap!

#4
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Lasa antidepresivele. Mergi la un psiholog, stai cu prietenii, familia, apuca-te de un sport, cultiva-ti un hobby..

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
http://www.descopera...te-aduse-de-sex

#6
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,898
  • Înscris: 29.06.2006
pastilele doar ajuta, nu te vindeca, aia numai tu poti sa faci, asa cum ai mai primit sfaturi un psiholog te poate ajuta, nu DOAR pastilele

#7
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Sau mai sapa pe aici pe forum, mai sunt cateva gramezi de "depresivi", faceti-va un club, al vostru si va alinati unii pe ceilalti.

#8
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007

 SfPetru, on 23 aprilie 2014 - 19:07, said:


Zice ca nimic nu o intereseaza deci nici sexul. Eu sunt de acord ca e benefic.Posted Image

#9
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Esti grasa si urata?

#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
Nici daca esti pe patul de moarte nu cred ca poti zice ca nu te intereseaza sexul, problema ei e barbatul disponibil sa o sexeze, de el nu e interesata.

#11
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 SfPetru, on 23 aprilie 2014 - 19:11, said:

Nici daca esti pe patul de moarte nu cred ca poti zice ca nu te intereseaza sexul, problema ei e barbatul disponibil sa o sexeze, de el nu e interesata.


Vorbele astea adanci de obicei vin din experienta.

#12
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007

 OutOfMind, on 23 aprilie 2014 - 19:10, said:

Esti grasa si urata?

Asta n-ar fi un impediment. Am vazut barbati care sunt innebuniti dupa femei grase. Iar chestia cu urata se rezolva cu cateva pahare de alcool.

#13
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,532
  • Înscris: 09.01.2010
Ne poti spune ce varsta ai?

#14
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Doar cu sexul nu scapi de depresie. Daca ar fii asa atunci nu am avea persoane bolnave de depresie printre prostituate. De aceea ii sugerez initiatoarei topicului sa mearga la un psihiatru bun. Depresia apare dintr-un cumul de cauze si doar identificarea acestora si anumite masuri ulterioare pot sa ajute pe depresiv sa depaseasca momentele dificile.

#15
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 tandrei99, on 23 aprilie 2014 - 19:53, said:

Doar cu sexul nu scapi de depresie.
Daca ar fi sa scapi de depresie doar facand sex...atunci meseria de psiholog ar fi fantastica :)

#16
Azelya

Azelya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014
Sex in sus sex in jos, doar asa ceva aveti in cap??? Am pus o intrebare si nu am nevoie de raspunsuri aiurea, daca sunt grasa si urata???  ce conteaza cand voi ati deviat de la subiect!!!

#17
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007

 Azelya, on 23 aprilie 2014 - 20:49, said:

Sex in sus sex in jos, doar asa ceva aveti in cap??? Am pus o intrebare si nu am nevoie de raspunsuri aiurea, daca sunt grasa si urata???  ce conteaza cand voi ati deviat de la subiect!!!

Nu. Nu avem doar sex in cap. Sexul il avem ... stii tu unde.
Uite ca aici nu vorbesc despre sex:
De aceea ii sugerez initiatoarei topicului sa mearga la un psihiatru bun. Depresia apare dintr-un cumul de cauze si doar identificarea acestora si anumite masuri ulterioare pot sa ajute pe depresiv sa depaseasca momentele dificile."

#18
Azelya

Azelya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014
Ok, mersi de sfat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate