Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24975 replies to this topic

#2899
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003

View Postsasekay, on 09 mai 2014 - 20:54, said:

Eu am incercat simul roz intr-un nokia 6303 clasic si nu imi merge.ce fac?

am incercat si eu cel roz intr-un nokia mai vechi (care nu are 3g) si nu a mers, in schimb l-am bagat intr-un samsung galaxy care stie 3g si pe acesta merge.

din cate am citit aici pe forum ar trebui mers la ei si schimbat sim-ul cu unul mai nou, deoarece cu cele roz vechi nu intra roamingul national.

#2900
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAndrei, on 09 mai 2014 - 22:00, said:

Din ce crede telefonul... asa pare...
Eu banuiesc ca e "dus" telefonul...

Aplicatia mai degraba. Probabil erai in digimobilR cand a preluat datele.

Edited by MembruAnonim, 09 May 2014 - 22:38.


#2901
dynny

dynny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.05.2014
Salut la toata lumea. Sunt nou pe aici si sunt fericitul posesor a 2 ab DON (eu si sotia) portat din vdf din data de 2 mai.Am citit cam toate cele 162 de pagini (mai putin posturile care nu au legatura cu DON) Am vazut ca sa discutat despre problema cu Cost Controlul...cum ca nu arata exact ce...si cum.Am si eu tot aceeasi problema.De cand sa realizat portarea imi arata pe cele doua abonamenre cost suplimentar 0,21E.Am vb aprox 15 min in Italia pe Vdf si aprox 25 min in tara pe vdf,org,cos....fara nici un msg expediat.Azi dimineata am intrat in Digicare si tot 0,21E imi arata.Azi dupamasa pe la ora 16 imi arata cost suplimentar 0,00E. Am crezut ca si-a revenit.....acuma seara la ora 23....surpriza iar am 0,21E !!!!
S-a mai lovit cineva de aceasta problema??

Edited by dynny, 09 May 2014 - 22:58.


#2902
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postorange, on 09 mai 2014 - 11:41, said:



Nici mie nu îmi merge BBM și serviciile BB cu abonamentul de la Digi Mobil. S-a mai discutat problema asta. Probabil Digi blochează anumite porturi.



Nu merge nici cu APN internet nici fără APN.
Pur și simplu serviciile BB nu merg. (Și aici mă refer la cele de pe BB10 care nu au nevoie de opțiune sau abonament dedicat BB)

Am aprofundat problema cu internetul mobil digi si blackberry OS 10 iar problema nu este rezolvabila din partea celor de la blackberry. Este vorba de APN-ul care este citit si instalat de pe sim-ul operatorului. Este ceva asemanator cu service books de la os 7 care la os 10 se incarca de pe sim. Digi nu are agreement cu BB cum are Orange si Vodafone pentru fisierele respective care se instaleaza automat cand introduci un sim de la operator compatibil.
Am incercat ca schimb setarile si din engineering mode fara rezultat. Merge mai tot cu exceptia bbm.

Sper ca pana in iulie cand intentionez sa portez 4 abonamente in digi impreuna cu doua de internet fix si unul de tv, sa se remedieze problema.



#2903
dariusann

dariusann

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 568
  • Înscris: 30.11.2011

View Postdynny, on 09 mai 2014 - 22:55, said:

Salut la toata lumea. Sunt nou pe aici si sunt fericitul posesor a 2 ab DON (eu si sotia) portat din vdf din data de 2 mai.Am citit cam toate cele 162 de pagini (mai putin posturile care nu au legatura cu DON) Am vazut ca sa discutat despre problema cu Cost Controlul...cum ca nu arata exact ce...si cum.Am si eu tot aceeasi problema.De cand sa realizat portarea imi arata pe cele doua abonamenre cost suplimentar 0,21E.Am vb aprox 15 min in Italia pe Vdf si aprox 25 min in tara pe vdf,org,cos....fara nici un msg expediat.Azi dimineata am intrat in Digicare si tot 0,21E imi arata.Azi dupamasa pe la ora 16 imi arata cost suplimentar 0,00E. Am crezut ca si-a revenit.....acuma seara la ora 23....surpriza iar am 0,21E !!!!
S-a mai lovit cineva de aceasta problema??

toti ne-am lovit de aceasta problema, lasa-l pana se regleaza singur si nu te stresa, poti vb linistit ca nu platesti nimic in plus. oricum mesajul de la cost control e informativ, vei vedea si pe factura detaliata ca nu ai costuri in plus. deci mai are cost control rateuri, in timp isi revine. al meu de exemplu e ok, si am DON  de 2 saptamini si 2 zile, din 23 apr.

Edited by dariusann, 09 May 2014 - 23:05.


#2904
dynny

dynny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.05.2014
Da situ ca o sa isi revina (sau cel putin asa sper..Posted Image  ) Nu ca ar fi mult 0,21E...dar asa de ochii lumii.Ce e ciudat...e ca o data arata 0,21E....dupa aceea 0,00E....dupa aceea iara 0,21E.Vedem ce se va intampla...Oricum Posted Image Posted Image Posted ImagePosted Image Posted Image Posted Image RCS&RDS m-au facut sa renut la 2 ab connex( vdf) pe care la aveam din anul 2000

Edited by dynny, 09 May 2014 - 23:22.


#2905
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
fa o sesizare in digicare si o sa se remedieze in maxim cateva ore ( va intra in normal ) asta daca nu cumva ai ghinion si reteaua din italia nu face parte din "operatori principali"

#2906
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Cost Control dupa 10 zile: Pana la data 2014-05-09 21:00 ati consumat 918 min nationale/internationale si 812 MB. Valoarea estimata de plata 0.09 EUR fara TVA.

#2907
dynny

dynny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.05.2014

View Postvad, on 09 mai 2014 - 23:51, said:

fa o sesizare in digicare si o sa se remedieze in maxim cateva ore ( va intra in normal ) asta daca nu cumva ai ghinion si reteaua din italia nu face parte din "operatori principali"
Din cate arata pe sit-ul RCS&RDS Vdf Italia face parte din retele principale. (MOKA) Posted Image Deci ar trebui sa fi 0,00E la Cost Control.Dar alta era nelamurirea mea...de ce o data arata 0,21E dupaia 0,00E,dupaia iara 0,21E......In fine....Posted Image

#2908
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Uite cineva care are cu adevarat nevoie de minute nationale. :)

#2909
dekaru

dekaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 08.11.2007

View Postsasekay, on 09 mai 2014 - 20:54, said:

Eu am incercat simul roz intr-un nokia 6303 clasic si nu imi merge.ce fac?

Du-te la un POP RDS și schimbă cartela. Eu am 3 cartele noi, albastre, și merge roamingul pe Vodafone și pe 3G și pe 2G fără probleme. Dar mai am și o cartelă roz foarte veche care nu se conectează la Vodafone decât pe 3G.

#2910
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014

View Posthellboy1983, on 09 mai 2014 - 17:42, said:

buna, daca vreau sa i trec pe parinti pe digi sa inteleg ca tre sa le cumpar telefoane cu 3G, ei au telefoane nokia mai vechi cu baterie pe care uiti ca mai tre sa o incarci, chiar daca nu sunt interesati de internet doar de voce cartelele digi nu o sa fie recunoscute de telefoanele lor? Multumesc

Reteaua RDS e exclusiv 3G (2100 si 900MHz). Recomandam telefoane compatibile 3G.

View Postvasilemadalincristian, on 09 mai 2014 - 18:25, said:

Nu mai sunt 24/7 ?

Intre 7 - 23 poti suna pentru ORICE fel de situatie; intre 23 - 7 poti suna doar pentru blocari SIM-uri.

#2911
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
O intrebare, ca nu m-am prins de pe site. Maica-mea urmeaza sa plece zilele urmatoare in Franta, trebuie sa isi activeze cumva roamingul pt a putea folosi telefonul acolo? Sau este deja activat by default? Mentionez ca are DON proaspat.
Thx

Edited by mojook, 10 May 2014 - 07:39.


#2912
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Pot verifica daca e activ, imi poti da un cod client pe PM?
In caz contrar, doar va suna la Dep. Digi Mobil si se va activa foarte repede.

Edited by DIGI_Helper, 10 May 2014 - 07:41.


#2913
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006

View PostZIGZAG20, on 09 mai 2014 - 20:52, said:

Uitati cum arata POP-urile din Oradea Posted Image .Orasul lui Zoli.Unde e total_commander sa zica ceva ca e murdar sau e gunoi.Poti manca de pe jos :lol:

[ http://i0.wp.com/mortu.eu/wp-content/uploads/2014/05/Sediu-RCS-RDS-Oradea-pe-Republicii-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am intrat și eu în acest nou showroom Digi. Le da clasă celor Orange și Vodafone :) Bine ar fi dacă ar fi toate așa :)

#2914
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postadrian81, on 10 mai 2014 - 08:59, said:

Am intrat și eu în acest nou showroom Digi. Le da clasă celor Orange și Vodafone Posted Image Bine ar fi dacă ar fi toate așa Posted Image
E parca ceva gen apple store.

#2915
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
pana la urma e nelimitat si in mobil international? sau inca nu se stie nimik

#2916
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
http://www.rcs-rds.r...-internationale

Poti verifica aici daca se taxeaza sau nu...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate