Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Fargo (2014 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,845
  • Înscris: 25.10.2004

View Postburebista, on 23 noiembrie 2023 - 23:13, said:

Hai că a început (bine) S5. Posted Image
si se termina superb. cred ca ultimele 10 minute din episodul final sunt geniale si ar trebui studiate in scolile de cinematografie, Juno Temple si mai ales Sam Spruell sunt superbi iar dialogurile/actiunea sunt de urmarit "cu sufletul la gura". excelenta si partea de imagine. felicitari producatorilor.
un film facut de "meseriasi"

Edited by catalinn, 17 January 2024 - 23:33.


#56
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Eu cred că l-au lungit în 10 episoade.

Dar într-adevăr per total, a fost frumos sezonul ăsta. Aproape de nivelul sezonului 1.

#57
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,845
  • Înscris: 25.10.2004

View PostpexCom, on 17 ianuarie 2024 - 23:42, said:

Eu cred că l-au lungit în 10 episoade.

Dar într-adevăr per total, a fost frumos sezonul ăsta. Aproape de nivelul sezonului 1.
ai dreptate in ceea ce priveste numarul episoadelor, insa n-a fost plictisitor. asta datorita actorilor si a regizorului/directorului de imagine.

#58
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,849
  • Înscris: 17.08.2022
Sezonul 5
Putem sa-i spunem oricum....si Pistruiatul....daca vrem.....nu se supara
Este departe de Fargo sezonul 1 si cumva si 2
Am vazut de fapt un film cu de toate: fosti puscariasi, fosti indieni, femei autoritare,
politisti care se sacrifica,batausi de femei, batausi de barbati, azile pentru aceste femei batute,
serifi corupti, habotnici religiosi, avocati chiori (la propriu), batalie cu tancuri,
blindate iar printre puscoace circula cai calariti de cowboy sa nu uitam ca  platoul de filmare este o ferma.....
iar cand ideile creative se termina....apare o ceata groasa, groasa....care rezolva
A.....si bineinteles, femeia care nici uda nu cantareste 45 de kg dar rupe tot, sparge tot, impusca tot...
si bineinteles evadeaza totdeauna.
Ca in final sa reuseasca cu o "painica din dragoste" sa ne arate dintii de tabla ai celui din a 187 generatie de indieni
Siropos ....!

Edited by vio69c, 22 January 2024 - 00:20.


#59
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
A zis cineva 'wokism'?

Ar fi fost culmea sa scape Fargo.

Posted Image

#60
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Slabut sezon, dar oricum la un nivel peste medie.

Cred ca ar fi beneficiat de o implicare mai mare a personajului Ole Munch, dar atunci nu mai era Fargo.

Quote

When Munch was a boy... freedom was a potato. It was you didn't get killed today. Freedom from hunger, from the rusty blade. But to free himself, the man ate first so others could not. He killed before he was killed. He wanted nothing more, because only kings had the freedom to want. But now, everywhere you look, you see kings. Everything they want, they call their own, and if they cannot have it, they say that they are not free. They even pretend that freedom should be free, that it has no cost. But the cost is always... death. Life for life. Me... or you.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate