Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Reabilitare spatiu verde

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostAbc2015ro, on 26 aprilie 2014 - 10:17, said:

...
Avand in vedere urmele din prima poza, cred ca ai distrus locul de parcare al unui vecin.

#20
Abc2015ro

Abc2015ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 18.03.2014

View PostCorupt, on 01 mai 2014 - 20:18, said:

Avand in vedere urmele din prima poza, cred ca ai distrus locul de parcare al unui vecin.

Pai am vrut de anul trecut sa fac frumos, dar isi parca unul masina. Dar anul asta am vazut ca a vandut-o si am trecut imediat la treaba sa nu se mai gandeasca vreunul la minunata idee sa parcheze acolo. Ai mei comentau: "Stai potolit. Te-ai gasit tu sa faci. Acolo isi parcheaza lumea masinile." Stii cum e faza asta cu parcarea ? Ca aia cu gandacii in bucatarie. Daca nu ai grija de locurile verzi din jurul blocurilor, in cele din urma mor si ele, ca na, doar n-or sa traiasca vesnic. Si atunci e bine sa plantezi imediat la loc. Ca daca lasi asa, mor copaceii unul cate unul si pe urma se face suficient spatiu sa isi parcheze unul masina. Si pe urma oamenii accepta situatia si o vad ca normala: "Deh... ce sa facem ? Asa e mersul lumii. Acolo isi parcheaza oamenii masinile" Gresit! E ca si cum ai lasa mizerie in casa si pana la urma vin gandacii. Si tu zici: "Deh... ce sa facem ? Asa e mersul lumii. Acolo vin gandacii sa isi ia de mancare." Gandacii trebuiesc eliminati. Situatia nu trebuie lasata sa degenereze. Locul ala ajunsese cum ajunsese ca eram si eu mic si prost si sub autoritatea parintilor. Dar acum ca am crescut, gata, nu mai merge sa lasi lucrurile de capul lor. Trebuie intervenit si aduse pe calea cea buna.

Eu de exemplu n-o sa-mi iau niciodata masina, ca nu vreau sa contribui la propagarea problemelor astora. Mai ales in orase mici ca al meu, de vreo 50.000 de locuitori, ce sa faci cu masina ? In Olanda, pana si in Amsterdam lumea merge cu biciclete, si la noi se barosenizeaza pentru 1km. "Trebuie masina neaparat frate. Sa arat ca sunt BO$$."

Edited by Abc2015ro, 01 May 2014 - 20:47.


#21
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Mai bine amenaja primaria 2 locuri de parcare, loc vad ca este (era).
In rest sunt de acord cu tine. Gandacii sunt naspa si trebuie omorati.

Edited by Corupt, 01 May 2014 - 20:55.


#22
Abc2020ro

Abc2020ro

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 25.06.2014

View PostFriskey, on 10 aprilie 2014 - 17:12, said:

In cateva luni va fi ca inainte.

Hai sa vedem cum arata dupa 4 luni.

Fir-ar sa fie... ce s-a inselat romanul manelist bun doar de critici goale, care niciodata nu pune mana sa faca la randul lui ceva frumos. Doar sta degeaba in fotoliu si critica pe toata lumea fara a se uita la el insusi cat de bun de nimic e.

Dar nu disperati. Intotdeauna puteti veni si voi pe calea cea dreapta. Posted Image

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate