Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 

Recomandare Receptor HD

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
DanHD

DanHD

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.07.2003
Ma intereseaza in principal FocusSat, CI, PVR , m-am oprit la "Golden Media WIZARD HD VOTE" combo, la 295 lei, nu stiu sunt mai ok decat AMiKO sau Alma ?

RECEPTOR SATELIT FULL HD TWIN DVB-S2/S2 SAU COMBO DVB-S2/T2-C

• Slot CI (Common Interface)
• Conax incorporat
• Suport WI-FI prin USB
• Suport HDMI CEC
• Internetradio, YouTube, Vimeo, etc.
• Suport video extins  (Divx,Xvid,MKV,WMV,AVI etc...)
• 2x USB pentru inregistrare PVR, redare muzica (MP3) si poze (JPEG)
sau actualizare software
• Afisaj de inalta rezolutie VFD
• Iesiri TV: HDMI 1.3, SCART, RCA (Audio, L&R)
• Iesire audio digitala (coaxiala)
• Port Ethernet RJ45
• Interfata RS 232 pentru actualizare software si lista de canale
• Consum redus de putere in modul Standby < 0,5 Wati
• Rezolutii video: 1080p,1080i, 720p, 576p, 480p, 576i, 480i
• Meniu OSD  multilingv, incluzand limba romana
• Cautare automata de canale
• Functia Blind-scan.

#2
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 24.06.2008
Conteaza si suportul pentru el....Nu stiu cum e la asta,dar la un dreambox ai zeci de imagini si camuri plus o comunitate in care rezolvi orice problema!

#3
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005

 george_eu25, on 07 aprilie 2014 - 22:20, said:

Conteaza si suportul pentru el....Nu stiu cum e la asta,dar la un dreambox ai zeci de imagini si camuri plus o comunitate in care rezolvi orice problema!

Si la Amiko e la fel...stie ce stie si dreambox-ul...un pic de cunostinte si e rezolvata problema...mai ales daca e si o antena cu o montura HH :)

#4
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 DanHD, on 07 aprilie 2014 - 20:12, said:

Ma intereseaza in principal FocusSat, CI, PVR , m-am oprit la "Golden Media WIZARD HD VOTE" combo, la 295 lei, nu stiu sunt mai ok decat AMiKO sau Alma ?

RECEPTOR SATELIT FULL HD TWIN DVB-S2/S2 SAU COMBO DVB-S2/T2-C

• Slot CI (Common Interface)
• Conax incorporat
• Suport WI-FI prin USB
• Suport HDMI CEC
• Internetradio, YouTube, Vimeo, etc.
• Suport video extins  (Divx,Xvid,MKV,WMV,AVI etc...)
• 2x USB pentru inregistrare PVR, redare muzica (MP3) si poze (JPEG)
sau actualizare software
• Afisaj de inalta rezolutie VFD
• Iesiri TV: HDMI 1.3, SCART, RCA (Audio, L&R)
• Iesire audio digitala (coaxiala)
• Port Ethernet RJ45
• Interfata RS 232 pentru actualizare software si lista de canale
• Consum redus de putere in modul Standby < 0,5 Wati
• Rezolutii video: 1080p,1080i, 720p, 576p, 480p, 576i, 480i
• Meniu OSD  multilingv, incluzand limba romana
• Cautare automata de canale
• Functia Blind-scan.
Merge bine, varianta combo, testata pe cablu digital UPC. Softul necesita imbunatatiri(bug-uri de rezolvat), insa per total e ok. Nu am testat pe satelit(nu am antena si nici nu ma pasioneaza, da' nu se stie).
Ps: plecasem chitit pe drumul de intoarcere din concediu sa-mi iau din Bucuresti un combo Amiko 8840, insa nu mai aveau, asa ca, am ajuns la Vote care este si mai ieftin cu ~134 lei.

#5
DanHD

DanHD

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.07.2003
Ce fel de bug-uri, blocaje sunt, cum schimba canele? Nu vad niciunde informatii despre procesor, memorie....

#6
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 24.06.2008
Fara suparare dar sti cam cum faci tu aici?La fel ca aia care iau tot felul de tablete chinezesti si apoi plang ca nu au de unde lua rom-uri sau tot felul de aplicatii dezvoltate special pentru ei.In schimb daca ai avea o tableta mai de renume si mai cunoscuta,pe langa faptul ca ai alta fiabilitate,o sa gasesti suport si ajutor pe zeci de forumuri.Cam asa si cu decodorul tau....
E mai ieftin,face ce face si altul mai scump (in mare),dar o sa te trezesti cu "freez" la imagine,blocaje ale imaginii instalate,lag...etc ca sunt destule.Si o sa ceri ajutor la inca 2-3 care au,daca stiu si aia!In schimb daca iei ceva mai cunoscut,ceva ce foloseste mai toata lumea si pe care s-au facut tot felul de "experimente" ,o sa gasesti imediat ajutor in caz de ceva....
Ca exemplu,eu am Dreambox DM 800hd si la un moment dat mi s-a blocat imaginea si nu mai mergea nimic.Da-i reseturi si fel de fel setari da deageaba.In final am intrat pe un forum ,am luat alta imagine si de atunci merge perfect.Nu mai zic ca asta e si mai noua,aveam Gemini si acum am Nemesis.Pai daca aveam vreo petarda  "noname"  ma ajuta dracu....

#7
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005

 george_eu25, on 08 aprilie 2014 - 22:02, said:

Fara suparare dar sti cam cum faci tu aici?La fel ca aia care iau tot felul de tablete chinezesti si apoi plang ca nu au de unde lua rom-uri sau tot felul de aplicatii dezvoltate special pentru ei.In schimb daca ai avea o tableta mai de renume si mai cunoscuta,pe langa faptul ca ai alta fiabilitate,o sa gasesti suport si ajutor pe zeci de forumuri.Cam asa si cu decodorul tau....
E mai ieftin,face ce face si altul mai scump (in mare),dar o sa te trezesti cu "freez" la imagine,blocaje ale imaginii instalate,lag...etc ca sunt destule.Si o sa ceri ajutor la inca 2-3 care au,daca stiu si aia!In schimb daca iei ceva mai cunoscut,ceva ce foloseste mai toata lumea si pe care s-au facut tot felul de "experimente" ,o sa gasesti imediat ajutor in caz de ceva....
Ca exemplu,eu am Dreambox DM 800hd si la un moment dat mi s-a blocat imaginea si nu mai mergea nimic.Da-i reseturi si fel de fel setari da deageaba.In final am intrat pe un forum ,am luat alta imagine si de atunci merge perfect.Nu mai zic ca asta e si mai noua,aveam Gemini si acum am Nemesis.Pai daca aveam vreo petarda  "noname"  ma ajuta dracu....


Eu as merge pe gama Amiko...exista si suport destul , preturile sunt accesibile, se  misca bine pe HH, daca mai ai si ceva conexiune la net e si mai bine....George ai dreptate cu imaginile alea dar din tot ce am testat tot E2 ramane de baza la DM...

#8
DanHD

DanHD

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.07.2003
No bun deci de dreambox nu am bani asa ca ramane sa aleg intre Amiko SHD-8360 CICXE PVR fara DVB-T2 si Golden Media WIZARD HD VOTE. Acuma nu stiu diferentele dintre ele. ma refer la  procesor, memorie, placa retea. Golden Media inteleg ca are procesor Ali 3606 dual core la 400MHz.

#9
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 24.06.2008

 NeaBachus, on 08 aprilie 2014 - 22:36, said:



Eu as merge pe gama Amiko...exista si suport destul , preturile sunt accesibile, se  misca bine pe HH, daca mai ai si ceva conexiune la net e si mai bine....George ai dreptate cu imaginile alea dar din tot ce am testat tot E2 ramane de baza la DM...
Am Nemesis de vreo 2 ani cred si nu am nici cea mai mica problema!!!

#10
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011

 DanHD, on 09 aprilie 2014 - 14:34, said:

No bun deci de dreambox nu am bani asa ca ramane sa aleg intre Amiko SHD-8360 CICXE PVR fara DVB-T2 si Golden Media WIZARD HD VOTE. Acuma nu stiu diferentele dintre ele. ma refer la  procesor, memorie, placa retea. Golden Media inteleg ca are procesor Ali 3606 dual core la 400MHz.
eu am mers pe amiko spiel( galaxy inovation sunbird). chipset sunplus 1512(chipset recunoscut in playerele mutimedia) , procesor 667 mhz , 256 MB memorie ram , flash 16MB. in aia 16 MB intra si mcas si emu, doar ca nu are CI
dupa paste o sa-ti zic cum se comporta...
a si inca ceva vad ca vrei cu CI .parerea mea pe viitor daca se va oferi cam, clar va fi CI+

#11
DanHD

DanHD

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.07.2003

 danyconnect, on 10 aprilie 2014 - 22:19, said:

eu am mers pe amiko spiel( galaxy inovation sunbird). chipset sunplus 1512(chipset recunoscut in playerele mutimedia) , procesor 667 mhz , 256 MB memorie ram , flash 16MB. in aia 16 MB intra si mcas si emu, doar ca nu are CI
dupa paste o sa-ti zic cum se comporta...
a si inca ceva vad ca vrei cu CI .parerea mea pe viitor daca se va oferi cam, clar va fi CI+


Posibil sa ai dreptate cu CI+. Amiko Spiel poate fi o optiune, astept detalii despre cum se comporta.

#12
myht

myht

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 15.04.2011
Salut este cineva


#13
dorinnnnn

dorinnnnn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.12.2005
Toti :)

#14
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 22.01.2008
Un receptor de buna calitate si cu suport o are receptorul Xtrend. Aparatul costa pana in 200 de euro si, logic, e HD.

#15
67Me67

67Me67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.09.2006
Se gaseste in Romania , receptorul Xtrend  ?
un link se poate ?

Edited by 67Me67, 21 January 2015 - 15:57.


#16
Arhangel76

Arhangel76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.03.2007
Salut,am un amiko 8360 stie cineva cum actualizez lista cu sateliti si transpondere?

Multumesc in avans.

#17
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 22.01.2008
@Arhangel76 - Amiko nu are o aplicatie sau ceva din fabrica care sa actualizeze frecventele. Le iei de pe urmatoarele link-uri, dupa care le adaugi tu manual:

1. Flysat
2. Kingofsat
3. Lyngsat

@67Me67 - In Romania nu exista acest receptor la vanzare. Il poti cumpara de afara, de exemplu, din Germania. Eventual poti cumpara din clasa Vu+ si acesta se gaseste in Romania. Poti incerca pe urmatorul link si in functie de buget te orientezi. Receptorul are un suport exceptional! Produsele Vu+ sunt de calitate!

Edited by favoritul, 25 August 2015 - 13:12.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate