Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

deviatie de sept

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
Buna seara, rog pe cei care au cunostinta desprea asa ceva/au suferit o asemenea interventie sa-mi sugereze cele mai bune clinici/cabinete unde pot face un consult ORL amanuntit cu aparatura catusi de cat moderna si eventual operatia propriu-zisa.Eventual daca imi puteti recomanda cativa medici ORL. Ca locatie ma intereseaza in Bucuresti.
Multumesc mult!

Edited by Swerige, 05 April 2014 - 20:50.


#2
77721

77721

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.02.2010
Eu m-am operat la spitalul militar pe vremea stagiului obligatoriu. Au doctori buni iar experienta a fost dureroasa si indedita. Insa cred ca nu mi-a rezolvat dificultatea de a respira corect pe ambele nari, caci mai mereu am o nara (dreapta- partea neoperata) prin care debitul de aer este obstructionat partial.

#3
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
Si eu am nevoie urgenta de acesta interventie, practic nu stiu cum este sa respiri "normal" Posted Image

#4
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Eu m-am operat (degeaba) acum foarte multi ani la spitalul Panduri.

Cred ca am fost actor fara ca sa stiu in filmul SAW 1 :)

...faza cu scosu' tampoanelor din nari a fost ...senzatie!
Cu toata rezistenta mea la durere, tot imi dadeau lacrimile Posted Image

Norocul meu a fost ca aveam un butic langa spital de unde cumparam bere si un portar al spitalului cu care sa beau ca sa mai scap de "horror".

...si eu as vrea sa stiu unde se pot face astfel de interventii, dar cu ceva aparate si proceduri "moderne"...

#5
77721

77721

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.02.2010
Un doctor bun este esential. Vezi sa iti faca radiografii, sa iti explice pe ele cum iti va elibera/ciopli piramida nazala. Asa vei fi sigur de o operatie reusita. Apropo, anestezia care mi-au facut-o a avut un efect halucinogen intens. A fost una dintre cele mai puternice experiente in materie de "drug use".

#6
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010

 veman, on 05 aprilie 2014 - 21:15, said:


Cred ca am fost actor fara ca sa stiu in filmul SAW 1 Posted Image



Seria din SAW continua, nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva Posted Image

#7
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Spitalul ORL.
Senzaţia de "eliberare" a căilor nazale e puternică dar peste ceva timp se atenuează, parcă se "înfundă" la loc, chiar dacă nu la fel de rău ca la început.

#8
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010

 XON-XOFF, on 06 aprilie 2014 - 10:00, said:

Senzaţia de "eliberare" a căilor nazale e puternică dar peste ceva timp se atenuează, parcă se "înfundă" la loc, chiar dacă nu la fel de rău ca la început.

Cred ca o sa fie mai bine decat ma simt eu in momentul de fata.

Care spital ORL?

#9
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007
http://www.spitalsfm...eb/guest/sectii

Sau http://ifacforl.ro/i.../pagini/22/Home

Eu m-am operat la Spitalul Militar. Medicul operator nu mai lucreaza acum acolo, ci doar in privat. PM daca vrei datele de contact al clinicii private ( le am pentru ca la distanta de 15 ani de la operatia mea, am ajuns la acelasi dr cu copilul meu, dupa vizita la alti 4 medici din Bucuresti).

#10
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
A-ti fost dintre dumneavoastra la clinica https://www.medlife....ital-bucuresti? Ma intereseaza sa stiu daca dispun de aparatura moderna la sectia de ORL.

#11
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Fac si eu parte din categoria celor care au deviatie de sept,cateodata respir doar pe o nara iar cand alerg la fel se ingunda o nara si gafai ca un pork dar nu as face operatie desi am avut o tentativa dar m-am lecuit  ,sunt oameni care au astm sau boli complicate si continua sa faca sport la cel mai inalt nivel ,asa ca eu atat tmp cat pot sa fac sport nu are rost sa ma cmplic .
Acum nus depinde de gravitatea situatiei ,de individ dar e bine sa te gandesti bine de tot inainte   Initiator  inainte sa faci pasul asta

#12
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
Corect George se spune ca majoritatea oamenilor au deviatie de sept, acum depinde de gravitate. Astfel la unii este necesara operatia iar la altii nu-i nevoie. Si daca stam sa ne gandim sunt interventii mult mai complicate decat o deviatie de sept.

#13
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

 Swerige, on 08 aprilie 2014 - 19:44, said:

Corect George se spune ca majoritatea oamenilor au deviatie de sept, acum depinde de gravitate. Astfel la unii este necesara operatia iar la altii nu-i nevoie. Si daca stam sa ne gandim sunt interventii mult mai complicate decat o deviatie de sept.
deci te-ai razgandit ?

#14
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010

 GeorgeIancu, on 08 aprilie 2014 - 20:16, said:

deci te-ai razgandit ?

Conteaza cumva?

#15
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

 Swerige, on 08 aprilie 2014 - 20:42, said:


Conteaza cumva?
pff  oamenii vor sa te ajute pe aici si u ii iii intrebi asta

#16
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010

 GeorgeIancu, on 08 aprilie 2014 - 20:45, said:

pff  oamenii vor sa te ajute pe aici si u ii iii intrebi asta

Si cum  poti sa ma ajuti tu? Daca treceai printr-o astfel de operatie sau aveai cunostiinte mai ziceam..

Edited by Swerige, 08 April 2014 - 21:04.


#17
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Cu  un sfat ca mai mult n-am cum si acela ar fi sa fugi de doctori ca draku de tamaie. Poate avea si deviatia asta un beneficiu ..sti vb aia '''Tot rau spre bine sau''' Din rau in mai bine''.Acum normal ca e alegeab fiercaruia ce vrea sa faca  .E chiar atat de greu te deranjeaza chioar atat de tare ?sau tre sa dai vreun examen sportiv ?

#18
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
Nici mie nu-mi face placere sa merg la medic, dar problema cu deviatia de sept trebuie s-o rezolv. O cale nazala din doua o am infundata in permanenta din cauza deviatiei de sept. Nu am niciun examen sportiv George.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate