Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Sfat achizitionare bluray/media player in 2014-2016

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1504 replies to this topic

#1495
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMr. Incredible, on 10 octombrie 2019 - 20:24, said:

Tin minte ca la un moment dat intr-o comparatie cu Sony X800 ai ales Samsung UBD-M9500, acum spui ca ai Panasonic UB400 si Sony X700/X800m2, cum ai facut trecerea asta?

Le am in continuare.
Fac colectie.
+ appletv 4k
+ chromecast 4k
+ dune hd pro 4k
etc.
Ma gandesc sa imi fac un stand custom.

Edited by adiatric, 11 October 2019 - 16:08.


#1496
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Foarte frumos! Care este playerul de suflet?

#1497
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
appletv 4k pentru media
x800m2 - pentru blu-ray, dvd

#1498
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Eidgee , cand ai scris de xbox one s te-ai gandit ca si acest model este tot o consola de jocuri
Asa si eu cand ti-am recomandat xbox one x , nu ti-am recomandat d.p.d.v al jocurilor , ci a domeniului multimedia 4K
La ora actuală e singurul device capabil de 4K true in toate privințele comparativ cu celelalte modele de console care sau discutat pe aici
Acum stii bine ca nu exista un device in prezent care sa mulțumească toți useri in acest domeniu
Dacă îți cumperi un blu-ray player dedicat pana si cel mai performant din prezent tot are niste minusuri
Dacă discutam de console pe post de mp-ul si aici fiecare model are minusurile ei in parte
Xox-ul va avea cele mai puține minusuri din categoria consolelor
Acum vis-a-vis de pret , stii foarte bine ca - CALITATEA costa - si nu cred ca esti ca cei care cu un blu-ray player de 100$ au pretentia sa faca ce face unul de 1000$
E adevărat că tine si de doleanțele fiecăruia,  dar daca tot vrei sa faci o investitie pe care nu cred ca o sa o schimbi la anul , atunci........

#1499
BCBLU

BCBLU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 07.12.2009
INCERCATI PASSENGERS FULL DISC SI VETI VEDEA CA APARE CINAVIA.MIE PE OPPO 203 IMI APAREA SI LA RULAREA DE PE DISC SCRIS DE MINE SI LA RULAREA PRIN HDD USB.DUPA  INSTALAREA DE JAILBREAK GOOD-BYE CINAVIA Posted Image Posted Image  .
SI INCA UN ASPECT DE OBICEI CINAVIA ESTE INCLUSA IN AUDIO-UL HD-DOLBY ATMOS,TRUE HD, DTS HD MA ETC.PE UN REMUX CU DD5.1 SAU PISTE AUDIO IN ALTE LIMBI IN AFARA DE ENGLEZA NU MAI APARE.

#1500
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Nu am observat pana acum inteventia unui posesor de Pioneer LX500, chiar nu e nimeni care l-a cumparat?

Ca feedback legat de playerele mele, am in prezent doua playere Oppo, un 203 4k si un 103d darbee edition, ambele sunt in perfecta stare de functionare si fara erori, cei de la OPPO vor fi regretati mult timp ca au renuntat la partea de video, erau tatici, ofereau un grad de flexibilitate si calitate ce nu sunt egalate de alte aparate.

Sunt singurii care au la produse sh dupa atata timp preturi apropiate/egale/mai mari decat cand s-au vandut noi.

Edited by Mr. Incredible, 08 January 2020 - 18:12.


#1501
crisguide

crisguide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.09.2009

View PostMr. Incredible, on 08 ianuarie 2020 - 18:10, said:

Nu am observat pana acum inteventia unui posesor de Pioneer LX500, chiar nu e nimeni care l-a cumparat?


Am cumparat al doilea OPPO 205 al meu de la un norvegian (cu 1500 euro,cand pe eBay deja sareau de 2000 si 3000 euro la unii!), care a motivat vanzarea OPPO-ului datorita achizitiei unui Pioneer LX 800, aparat care pe audio balanced analog output in opinia lui era mai rafinat. La capitolul video nu a mentionat vreo diferenta.

#1502
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Norvegianului ala probabil nu-i placea matching-ul cu Hegel-ul lui Posted Image .

#1503
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Daca schimba covorul din fata boxelor cu unul facut din alt material, avea sanse mai mari sa auda o diferenta notabila Posted Image

Edited by razor01, 16 September 2020 - 14:47.


#1504
crisguide

crisguide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.09.2009
Treaba lui ce a auzit, eu ma consider castigat.
Vara asta m-am mutat si in tara (dintr-un oras in altul), iar dupa ce apuc sa ma instalez cat de cat in noua locatie, am sa fac niste teste comparative intre OPPO 205 balanced/unbalanced si apoi vs un Tascam balanced/unbalanced si un Onkyo Integra DX 7911 unbalanced( ultimul cd player care l-am pastrat din  lunga serie a celor care mi-au trecut prin mana - Teac VRDS, SONY ES, Philips, ...)

Edited by crisguide, 16 September 2020 - 17:51.


#1505
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Un Tascam CD-RW 901 mai am si eu printr-un dulap. Din ala , prima serie.

View Postrazor01, on 16 septembrie 2020 - 14:47, said:

Daca schimba covorul din fata boxelor cu unul facut din alt material, avea sanse mai mari sa auda o diferenta notabila Posted Image
Nu se incadra in filozofia IKEA>

Edited by edigee, 16 September 2020 - 19:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate