Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Utopia (2013 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
"Utopia will follow a group of people who find themselves in possession of a manuscript of a cult graphic novel. The tome is rumoured to have predicted the worst disasters of the last century and the group soon find themselves targeted by a shadowy organisation known only as The Network."
http://www.imdb.com/...ref_=ttpl_pl_tt
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r3gxwIqqzB4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
primul episod din sezonul doi apare-n iulie. primul sezon a fost bestial.
sper ca asta sa nu dezamageasca si sa o dea in balarii.

#3
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
I trusted you. Posted Image
Seriously, ce e porcaria asta? Numai recenzii bune are pe imdb, but I don't get it. Lumea zice ca e amuzant, scary, imprevizibil, dar eu n-am vazut asa ceva. Am vazut primele 2 episoade si nu e deloc credibil, personajele nu se comporta normal (cine vorbeste asa si se comporta asa, c'mon?), sunt replici pe care le poti intui si la fel si actiuni (te intrebi care ar fi cel mai stupid lucru pe care l-ar putea spune/face si asa se intampla). Plus ca nu face sens. Avem parte de o mare conspiratie pe tematica medicala care are cumva legatura cu un tip care s-a ascuns intr-un spital de nebuni (why there?) si a scris ceva despre un om care isi vine sufletului diavolului. Ce e asa periculos intr-o poveste foarte generala? Trebuie sa mai vad niste ore de bullshit pana se dau niste raspunsuri, daca se dau, si si alea complet absurde si deloc credibile?

#4
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
o sa fi dezamagita de final daca nu ti-au placut primele doua episoade :(

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,845
  • Înscris: 10.12.2006
Primul sezon a inceput promitator, dar serialul n-a mai decurs la acelasi nivel. I-am dat un 6 pentru impresie artistica, e totusi interesant creat.

Abia acum am incercat si sezonul 2, caci nu prea aveam tragere de inima. Dupa primul episod am incercat sa-mi dau seama de ce nu imi placuse primul sezonul, atat a fost de bun. Impresionant realizat cu acel cadru ingust, muzica electronica unicat, si desigur Rose Leslie. Din pacate de la episodul 2 e cu totul alt serial si nu am mai reusit sa-l termin, i-am dat delete undeva pe la 3-4, nici nu m-a mai interesat finalul. Scenariul e problema, in rest e un adevarat spectacol.

Dar vad multa lume ca il apreciaza, poate am gusturi prea diferite.

[ https://i.imgur.com/EU9MAHL.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 20 October 2017 - 15:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate