Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Suplimente pentru BAC

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Cristinel95

Cristinel95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.03.2014
Anul acesta dau BAC-ul si as dori un mic "boost". Avand ore dimineata, mi-e greu sa ma concentrez dupa amiaza la invatat. Obosesc si imi pierd concentrarea destul de repede. Degeaba stau ore intregi in fiecare zi in fata cartii si a caietului, daca mintea se gandeste la altceva.

Cam de o luna iau Mentat de la Himalaya si ma simt putin mai bine, dar nu suficient. As vrea sa fac pauza o luna si sa incerc si niste vitamine. M-am gandit la Supradyn, dar am gasit mai multe versiuni ale acestui supliment si multe alternative ( de exemplu Eurovita si  Vitamax). Imi puteti recomanda ceva ?  Bugetul ar fi undeva pe la 40 lei pe luna.


#2
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Lecitina , nuci ...minim 7 ore somn .

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Eu faceam in felul urmator:
sem II, chiar nu ma duceam decat la orele la materiile la care dadeam bac..si astea erau puse mai tarziu, dupa 11.
Ma trezeam pe la 9, la 10 eram la cafea cu ai mei colegi, la 11 la scoala, la 13 la o bere. Apoi mergeam acasa, somn din nou pana pe la 5-6pm, mai ieseam la o bere,2,3 pana pe la 8-9 si apoi ma apucam de invatat :D

#4
ar1224

ar1224

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 24.12.2009
Incearca sa te culci seara mai devreme ca sa te odihnesti bine.

Tocmai ma gandeam si eu zilele trecute ca in timpul liceului mi-era somn dupa-amiaza si mi-am dat seama ca probabil o fi fost din cauza ca ma sculam dimineata devreme sa ma duc la ore.

Edited by ar1224, 15 March 2014 - 13:33.


#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Cristinel95, on 15 martie 2014 - 13:22, said:

Anul acesta dau BAC-ul si as dori un mic "boost".
Iti bati joc de tine. Dar e dreptul tau pana la urma.

#6
Tarhi

Tarhi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 16.01.2014
Somn cel putin 7 ore, sport si sa fii cat mai relaxat si organizat. (sa ai un program bine pus la punct)

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
supradyn e mai concentrat decat eurovita, etc. vitamax nu mai e ce era, pe vremuri chiar te incarca cu energie, poate am imbatranit eu si nu mai au efect, sau mai degraba au prostit ei reteta. oricum, poti incerca.

#8
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Si daca o sa iei pastile in timp ce inveti nu o sa-ti mai zboare gandul in alta parte, sau cum?

#9
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ritalin/adderall/concerta.


Complicat sa faci rost de ele dar esti baiat mare, te descurci tu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate