Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

Half Life 2 problema

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Techno

Techno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,291
  • Înscris: 19.07.2005
Va salut, nu am gasit inca pe net si in forumuri  o rezolvare la urmatoarea problema: In HL2, ieri mi s-a intamplat sa nu mai pot incarca jocurile salvate, cand dau Load Game iese din joc si imi afiseaza mesajul din atasament. Am incercat sa dau new game la antepenultimul nivel (eu jucasem si salvasem penultimul), ma lasa sa joc dar daca dau save iese iar cu acelasi mesaj. Ce sa fac?

Attached Files



#2
Gameru' Mircea

Gameru' Mircea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 12.07.2005
Ah... imi amintesc ca am primit si eu mesajul asta de eroare la hl2 mai demult odata dar nu pot sa-mi amintesc de ce...
Parca l-am rezolvat dand o scanare cu automatically fix system errors si scan surface la partitia jocului, se stricase ceva la partitie/fisier...
Altceva nu mai stiu... ma mai gandesc c-am uitat exact cum l-am reparat... vezi daca merge asa.

#3
DarkGhost

DarkGhost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 12.08.2004
Stii de ce ai probleme...deoarece nu e original....si intre timp ei au bagat si Steam 3 ...
Eu il am original si n-am avut niciodata problema cu Half Life 2 / CS : Source / And All !

Buy the Original !

#4
Techno

Techno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,291
  • Înscris: 19.07.2005
Hai ca o rezolvai deci nu mai bai (buy), am reinstalat jocul pastrandu-mi jocurile salvate. Acum l-am terminat si eu, mi-a placut. Multumesc pentru ajutor.
Incep F.E.A.R. sper sa fie mai bun.

#5
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,770
  • Înscris: 21.11.2005

 Techno, on Dec 17 2005, 11:30, said:

Va salut, nu am gasit inca pe net si in forumuri  o rezolvare la urmatoarea problema: In HL2, ieri mi s-a intamplat sa nu mai pot incarca jocurile salvate, cand dau Load Game iese din joc si imi afiseaza mesajul din atasament. Am incercat sa dau new game la antepenultimul nivel (eu jucasem si salvasem penultimul), ma lasa sa joc dar daca dau save iese iar cu acelasi mesaj. Ce sa fac?

Mie  mi-a mers in urmatorul fel. Faci un shortcut pe desktop->properties->si la target mai pui un -steam
:D

#6
AMDx64

AMDx64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.12.2005

 alinescoo, on Dec 19 2005, 10:20, said:

Mie  mi-a mers in urmatorul fel. Faci un shortcut pe desktop->properties->si la target mai pui un -steam
:D
Si mie tot cu shortcut ... super final ... astept "Aftermath" !

#7
roofcrash

roofcrash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 22.01.2006

 AMDx64, on Dec 24 2005, 23:46, said:

Si mie tot cu shortcut ... super final ... astept "Aftermath" !

am pus -steam la sfarsit si tot imi da -game could not conect to steam- sa-si ia nu stiu ce fisiere... errrrrr
ce dracu sa-i fac?

#8
iliebooster

iliebooster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.09.2006
si eu am exact aceeasi problema

#9
GaiusBaltar

GaiusBaltar

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 665
  • Înscris: 20.10.2007
Salutare!

Intampin o eroare la joc,in harta OUR BENEFACTORS,cand ajung in citadela si trebuie sa ma urc in chestia aia care ma duce,un fel de trenulet ma rog nu stiu exact ce e,si in momentul in care ajung sa ma electrocuteze,se face alb ecranul si nu isi mai revine.Jos imi arata sanatatea si energia dar in rest ecran alb.Se aude in fundal ca jocul continua dar nu pot vedea nimic.Daca dau salvare si dupa aceea load in poza salvata imi apare cadrul ok.Am jocul cumparat cu serial ok,de la Valve deci nu se pune problema versiunii pirat.E instalat direct prin Valve de pe internet si am Windows Vista,cu placa video ATI RADEON X1350,rezolutia setata in joc fiind 1440*900,rezolutia maxima suportata de laptop.

#10
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Ai ultimii driveri pusi pentru video?

#11
GaiusBaltar

GaiusBaltar

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 665
  • Înscris: 20.10.2007

 AlexGP, on Sep 14 2008, 15:55, said:

Ai ultimii driveri pusi pentru video?
Am rezolvat intre timp,eu ma duceam in alta directie,si nu acolo trebuia,ma rog :)

#12
MihaitaM

MihaitaM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 31.07.2008
Cam cat masoara ( in GB ) un Half-Life 2 ?

#13
jediedi

jediedi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.02.2008
Am si eu o problema cu Half-Life 2 original si ma baraie la cap baiatul sa-i reinstalez jocul. Jocul este cumparat in vara si l-am intalat imediat cum am ajuns cu el acasa si a jucat pe internet si pe servere ceva vreme.Intre timp am reinstalat windows-ul si cand a venit randul sa reinstalez Half-ul imi face ceva probleme si anume ca la introducerea serialului jocului imi spune ca jocul este deja inregistrat deci prin urmare nu ma lasa sa-l instalez.O sa ma intrebati daca cu Steamul este in regula si va spun ca da, adica se conecteaza online fara probleme cu userul si parola corecta pe contul respectiv.Problema este cand vine randul intalarii jocului nu accepta serialul spunand ca jocul este deja inregistrat.Acum va rog pe voi cei care aveti jocul sa-mi spuneti ce si cum sa fac.Va multumesc ftumos. Eu spun ca m-am exprimat pe intelesul tuturor. Astept doar raspunsuri obiective.

Attached Files



#14
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Jocul a fost deja activat pe un alt cont. Trebuie să te loghezi pe contul pe care ai jucat prima dată jocul și îți va apărea acolo în listă.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate