Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Noul presedinte al FRF, Razvan Burleanu

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
A fost ales astazi noul presedinte al FRF, el fiind Razvan Burleanu.
Vad ca are intentii foarte bune. Dupa declaratii se vede ca e un tip educat.
Eu cred ca va face o treaba foarte buna. Asa il vad.
Sa vedem in ce mod va schimba fata fotbalului romanesc.
Am mare incredere in el.
Voi ce parere aveti?

#2
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Posted Image Rămâne de văzut cărui grup de interese aparține și acest fățarnic fandosit cu nume de tinichigiu

#3
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Ramane de vazut! Dar eu nu cred ca are anumite interese.
Vad ca angajeaza oameni noi, competenti (pot spune profesionisti) in echipa de la FRF:
http://www.prosport....fotbal-12204016

Ce mai pot sa zic? Ii urez bafta!!!

#4
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Are vorbele la el, stie sa transmita si pare calculat. Dar nu cred ca avea vreo sansa reala de a fi ales daca nu avea pe cineva in spate. Acum ramane de vazut cine e acel cineva.

#5
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003
http://sport.hotnews...ezidentiale.htm

http://sport.hotnews...-minifotbal.htm

Presedintele Federatiei de Minifotbal din Romania, Razvan Burleanu, candidat la presedintia Federatiei Romane de Fotbal, isi foloseste functia actuala pentru a face loc afacerilor personale pe care le detine in domeniul bazelor sportive, conform unei anchete marca Rise Project.
Firma sa, Lider Sport, are in concesiune, in momentul de fata, doua terenuri primite de la primariile din Onesti si Ploiesti. Pentru a convinge primariile din cele doua orase sa scoata la licitatie terenurile respective, Burleanu a facut lobby in numele Federatiei de Minifotbal din Romania (FMR). Apoi, s-a prezentat la cele doua licitatii cu firma sa personala. Si la Onesti, si la Ploiesti, Lider Sport a castigat concursul de oferte dupa ce a licitat cu pretul minim.

parca nu-mi mai vine sa cred in nimic.

#6
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
Daca a castigat cu pretul minim oare nu a fost din cauza ca nimeni nu a participat la licitatie, din cauza ca bazele sportive din provincie sunt lasate in paragina(exceptie face clujul).

#7
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003
Oare oare...de ce nu citesti ??
Licitația de la Onești
În 2011, Federația de Minifotbal din România a adresat administrației din Onești o scrisoare prin care solicita scoaterea la licitație a unui teren din oraș, în vederea amenajării unei baze sportive de minifotbal.
Consiliul Local Onești a răspuns favorabil acestei propuneri, în luna septembrie. O lună mai târziu, în octombrie, Primăria Onești a organizat licitația pentru concesionarea unui teren de 1.500 de mp, situat pe strada Perchiului.
Pentru ca procedura de atribuire a contractului de concesiune să se încheie într-un singur tur, legea impune ca la licitație să se prezinte minimum trei ofertanți. În caz contrar, licitația se reia, iar apoi – în eventualitatea în care tot nu se prezintă trei ofertanți – autoritățile au dreptul de a aplica procedura negocierii directe.
Răzvan Burleanu nu a lăsat licitația la voia întâmplării. S-a înscris la licitație cu firma sa, Lider Sport, iar, în paralel, la licitație s-au înscris și Asociația Județeană de Minifotbal din Bacău (condusă de tatăl lui, Gheorghe Burleanu), și firma Impact Sports & Entertainment (patronată de fratele lui, Cosmin-Ștefan Burleanu).  Au fost singurele trei oferte depuse. Toate trei au oferit prețul minim: 12 bani/lună/mp. Adică o chirie anuală de 2.160 de lei. Lider Sport a fost declarată câștigătoare, încheind contractul de concesiune pentru 25 de ani.

#8
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Am citit ca are 29 ani. S-a apucat cam devreme de sporturi din astea periculoase.

#9
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007
omul potrivit la locul potrivit!

#10
marianCB

marianCB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 02.07.2013
Să sperăm că va face lucruri bune la federaţie, împreună cu noua şi tânăra sa echipă..........dar având în vedere că îi ia apărarea lui Piţi Posted Image .........

#11
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Stai sa guste ciolanul, apoi mai vorbim.

#12
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Orice persoana tanara cu rezultate dovedite merita un credit de incredere ! Întrebarea mea este DE CE avem nevoie de "presedinte onorific" cu 75.000 euro/an,deconturi de 500 euro pe zi ,masina si birou cu 0 rezultate in decursul a "1000 de ani"?

Edited by FAP, 06 March 2014 - 09:45.


#13
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Aveti impresia ca nasu´si-a luat cu el si locotenentii? Sau ca acestia, vor ramane someri, datorita noului "capo"?
Iar noii locotenenti nu vor fi flamanzi? Haida-de...

Edited by myshyk, 06 March 2014 - 09:57.


#14
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postmyshyk, on 06 martie 2014 - 09:01, said:

Stai sa guste ciolanul, apoi mai vorbim.
agree.daca nu cumva e obisnuit cu gustul carnii

#15
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Lasa carnea, toata lumea mananca asa ceva, unii mai multa, altii mai putina, dar CIOLANU`.............., nu e de colo!Si nu e pentru toti! Un porc are 100 de kile de carne, dar ciolane, doar cateva, cum sa ajunga la toata lumea?

#16
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
daca are si pe cineva sa-l serveasca e perfect!

#17
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Deja a dat afara pe Kassai, pe Deaconu... Repde s-a miscat.
Dintre toti care au candidat, el era cea mai buna solutie.
Bine, a avut si miscari gresite (in opinia multora, faptul ca nu l-a dat afara pe Piturca).
Iata inca un plan de-al sau:
http://www.sport.ro/...-nationala.html

Abia a trecut o zi de cand e el sef. Mai stam ceva timp si ne dam seama ce fel de om e. Eu zic sa nu-l criticam de la inceput.

Edited by DavidNr7, 06 March 2014 - 18:55.


#18
tr_ba

tr_ba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.03.2014
Acest neica nimeni nu are cei 7 ani de acasa. Nu a avut mama sau educatie sau era o moldoveanca
prapadita.
Este un necioplit, un nesimtit,  un troglodit pentru care cuvantul " bun simt" lipseste cu desavarsire.
Daca ar fi fost " om " nu ar fi spus la alegeri catre un salariat " maine sa-si vad demisia ". Nu vreau sa te mai vad pe tine.
Sa-l urmeze pe Popescu si pe Ceausescu.
Halal presedinte v-ati ales !
Un imputit fascist . BRAVOS !

Pentru Davidnr7.
Am o parere proasta si despre tine si despre  prostul tau: BURLEANU

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate