Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

Telefoane DSFA (Dual Sim Full Active)

- - - - -
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#163
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 26.01.2007
E departe de ce pare, bateria slaba,  ecran nu tocmai perfect, camera janina, are sim2 only 2G, nu 'stie' sim change din soft,  deci pas pentru mine,  am optat pentru Xiaomi Mi4i, stie dual booth same sim 4g, e doar dual standby...dar camera OK, suport excellent.. poti miza pe Huawei 4X versiunea de pe dualism.ro e DFSA

#164
comma

comma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 26.10.2005
salut
as dori si eu niste pareri despre Sony Xperia C4 dual

http://www.gsmarena....4_dual-7228.php

cei de la Eurogsm zic ca ar fi DSFA
dupa filtrarea lor de pe site ... primul din lista
http://eurogsm.ro/te...=31&order=price

#165
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 05.03.2009
Exista telefon de maxim 4.5 inci DSFA ? Nu conteaza marca sau pretul , doar calitatea.

#166
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,774
  • Înscris: 08.01.2012
Probabil ca exista...
Dar exista ceva extrem de apropiat: HTC One Dual Sim M7 are diagonala 4.68 inch si este DSFA.

#167
mariusnij80

mariusnij80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 12.03.2014
Si Huawei P6S la fel, are 4.7 inch dar un raport ecran/ dimensiuni f bun. E un model de anul trecut, inca isi face treaba cu brio.

#168
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Salut. Ma lamureste careva si pe mine daca HTC One M8 Dual SIMdin oferta DigiMobil este sau nu DSFA ?
Multumesc.

#169
comma

comma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 26.10.2005
aceiasi intrebare: daca cineva a cumparat Huawei P8 Lite de la RDS ... poate sa vonfirme daca este DSFA sau nu ?!?!

#170
niku2

niku2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 17.09.2007
Este site dedicat telefoanelor dual sim, gasiti pe google. Sunt impartite in categorii, dualsim full active si cele standby.

#171
DanielD67

DanielD67

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 11.01.2010
Care site?

#172
niku2

niku2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 17.09.2007
Dualsim.ro

#173
DanielD67

DanielD67

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 11.01.2010
Da, pe site-ul respectiv este doar categoria Full Active - DSFA, dualsim standby nu am gasit separat. Desi cele doua modele de mai sus apar la categoria 4G LTE, ele nu sunt incluse si la DSFA. Si in plus nu poti fi sigur ca telefoanele de la RDS sunt la fel cu cele de la dualsim.ro. La RDS stiu ca s-ar putea sa ai surprize cu garantia. Oricum, eu nu am gasit niciunde ca ar fi Full Active.

#174
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007

View Postniku2, on 31 august 2015 - 18:24, said:

Este site dedicat telefoanelor dual sim, gasiti pe google. Sunt impartite in categorii, dualsim full active si cele standby.

Stiu ca poate esti ocupat si iti rapim timpul pretios, dar vad ca ne consideri putin oligofreni cu sintagma "cauta pe google"... Multumim ca ne-ai luminat.

Ai impresia ca n-am cautat ?

Ia vezi pentru HTC ONE M7 DUAL SIM ce zice gsmarena (daca nu stii ce e, cauta pe google) ? Ca e dual sim-dual stand by !

Am apelat la forum ca sa auzim parerile reale, ale utilizatorilor reali care au cumparat aceste terminale si impartasesc din experienta lor, altfel puteau sa zica: Vreti sa stiti cum merge cutare telefon DSFA? Cautati pe google! Si n-ar mai exista topicul asta...

Asa ca scuza-ne ca cerem informatii, dar eu muncesc pentru banii care ii dau pe telefon, nu platesc cu banii parintilor, si vreau sa stiu daca imi cumpar ce imi trebuie nu ce imi servesc firmele pe site-urile lor pline de minciuni si cacanarii de marketing. Daca nu detii un telefon DSFA ai alte mii de forumuri de parcurs, si lasa-mi mie dreptul de a intreba fara sa fiu considerat maimuta.

Multumesc.

P.S. Apropo, stii cum denumeste Samsung functia mutual forwarding ? Dual sim permanent activ (in engleza nu stiu termenul, ca am vazut intr-un showroom unde erau setate in romana) si era sa ma intep maxim pana sa apas pe HELP sa imi explice ce e... Si scria ca functia depinde de furnizorii de servicii, iar prin definitie, DSFA nu depinde nici in cea mai mica masura de furnizori...

Edited by rds, 31 August 2015 - 19:47.


#175
niku2

niku2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 17.09.2007
Esti culmea. Daca tu te simti ofensat nu ai decat, poate esti frustrat, insa nu jigni daca nu esti jignit.
Eu am considerat acel site de specialitate ca doar nu vand gogosi, ci ofera si garantie si suport.
Poate pe altii ii va ajuta totusi. Deci poti ignora postarea mea.

LE Daca mai jignesti aiurea primesti Report direct.

Daca te pricepi la cautat de ce nu verifici exact modelul telefonului care e vandut de rds, si cel de pe siteul dualsim.ro de exemplu. Eventual suni.

Edited by niku2, 31 August 2015 - 20:06.


#176
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Site-ul ala vinde telefoane, e un comerciant, eu doresc informatii de la cei care folosesc telefoanele, adica de la utilizatori. Oricum e si S5 si S4 de la Samsung care sunt trecute la DSFA. Si sunt ? Parerile sunt impartite, scrie chiar aici, am citit si cele 10 pagini ale topicului inainte sa intreb...

#177
niku2

niku2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 17.09.2007
Dual sim-urile sunt oarecum noi, si mai putini sunt care se uita pe Softpedia. Deci foarte greu vei gasi raspuns. Mie sincer imi pare rau ca m-am bagat in seama.
In alta ordine de idei, cei mai multi cumpara un dualsim la pret rezonabil de la Lenovo sau Huawei, pt ca au cele mai multe modele, si au baterie mai mare. Un dualsim va consuma bateria mult mai repede.

Edited by niku2, 31 August 2015 - 21:30.


#178
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Am avut un dual sim standby (Sony Xperia M) dar doresc un dual activ. Ar fi fost ok si HUAWEI, dar ma seaca treaba cu sharingul intre al doi-lea sim si cardul de memorie, adica nu le poti folosi in acelasi timp pe amandoua.

#179
niku2

niku2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 17.09.2007
Huawei Honor 6, 6 plus, 4x sunt fullactive cu 2 simuri + slot card.

#180
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Pe gsmarena scrie pentru HUAWEI 6 plus: Card slot microSD, up to 128 GB (uses SIM 2 slot)

Cine confirma sau infirma ? Si iar subliniez valoarea informatiilor de pe forumuri, de la cei ce le-au cumparat.

Edited by rds, 31 August 2015 - 22:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate