Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Serviciu Relatii Clienti (Orange)

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
optzeci

optzeci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 10.08.2010

 dragos_1978_ro, on 03 martie 2014 - 09:48, said:

Corect insa trebuie sa precizez ceva : dand search pe net ti se ofera un numar de la RC Orange UK general insa ca sa restrictionezi accesul la servicii,etc trebuie apelat un numar special si nu numarul 0843-506-9240.

http://explore.ee.co.uk/get-in-touch

#20
dragos_1978_ro

dragos_1978_ro

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.02.2014
Mersi pentru link insa problema s-a rezolvat inca de sambata seara.

#21
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Azi au liber ? ca nu reusesc cu nicio combinatie.

#22
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
411 și apoi :1,2,1,1,0. Trebuie să funcționeze.

Edited by vio73, 09 June 2014 - 12:58.


#23
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Multam, am dat pe steluta in loc de 0, si o lua rara de fiecare data.

#24
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Deci e bine?

#25
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Da, e buna combinatia, Plus ca le-a crescut enorm amabilitatea cind vine vorba de fidelizare. Se vede efectul RDS/Cosmote.

#26
linar70

linar70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 22.05.2011

 vio73, on 09 iunie 2014 - 12:57, said:

411 și apoi :1,2,1,1,0. Trebuie să funcționeze.

vio ,merge si 1.5.1.0   incercat de mine astazi de 2 ori ,am stat putin cu muzica in difuzor, dar a functionat...



un sfat:nu tastati la foc automat,lasati robotul sa sa vorbeasca putin...

Edited by linar70, 09 June 2014 - 14:51.


#27
xorius

xorius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.06.2014

 vio73, on 01 martie 2014 - 19:04, said:

Nu e adevarat. 411, apoi 1,2,1,1,0. Este pe bani doar intre 22-8. E verificată de mine chiar acum această combinație. Baftă!


Da, am urmat pasii si am vorbit cu un operator, dar mi-a pus muzica vreo cateva minute, probabil sa platesc ceva. Asa e? Cam cat costa un apel de 5 minute, ai idee? sa nu matrezesc umflat la factura!! :)

#28
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
http://www.orange.ro...vclient-ro.html

Dacă dorești să vorbești cu unul dintre consultanții noștri, apelează-ne între orele 8:00-21:00, apoi apasă pe tasta 0 când ți se oferă posibilitatea de a fi transferat către un operator.
Accesul la serviciu si apelul de consultare la 411 nu te costã nimic.
Utilizarea serviciului formând 021 203 30 30 se taxeazã conform tarifelor obisnuite.

#29
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Combinatie buna pentru Orange PrePay Serviciul Clienti ? 444 ?

#30
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 InTech, on 10 aprilie 2015 - 14:33, said:

Combinatie buna pentru Orange PrePay Serviciul Clienti ? 444 ?


Salut,

Daca doresti sa ii apelezi pe colegii mei de la Serviciul Clienti PrePay, poti apela de pe telefonul tau - 444.

O zi buna,
Orange Helper

#31
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Am facut portare numarul de orange abonament in data de 17 aprilie, la care aveam data de facturare 22 ale lunii. Aveam activata factura electronica, acum "https://www.orange.ro/myaccount/" s-a inchis odata cu finalizarea portarii, cum voi afla ce mai am de plata ultima factura?

#32
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 constantinp, on 20 aprilie 2015 - 13:02, said:

Am facut portare numarul de orange abonament in data de 17 aprilie, la care aveam data de facturare 22 ale lunii. Aveam activata factura electronica, acum "https://www.orange.ro/myaccount/" s-a inchis odata cu finalizarea portarii, cum voi afla ce mai am de plata ultima factura?

Salut,

Te vom contacta prin mesaj privat, pentru a ne oferi mai multe detalii despre contul tau.

O zi buna,
Orange Helper

#33
RusuMihai

RusuMihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.11.2010
Orange este cea mai slaba companie de telecomunicatii din Romania, eu stau in 1 Decembrie, Ilfov, si pentru a receptiona o singura liniuta la semnal, atat eu cat si sotia, trebuie sa stam cocotati la propriu pe ferestre, nu ne bronzam la mare cat ne bronzam pe la ferestre vorbind la telefoane, toti vecinii de pe palier stiu tot ce vorbim la telefon, si nu suntem singura familie cu astfel de probleme, majoritatea cunoscutilor nostri care AU FOST la Orange au sau au avut probleme cu receptionarea semnalului, s-au facut sesizari dar nu sa rezolvat nimic, singura modalitate de rezolvare este REZILIEREA CONTRACTULUI. Probleme cu semnalul sunt in toata tara nu doar in zona mea, Orange sta cel mai prost la capitolul semnal, sa pot primi un telefon trebuie ca prietenii mei sa incerce sa ma sune de 5-6 ori pana reusesc sa ma prinda, iar telefonul meu sta numai la geam !!!!

Acestea fiind spuse, dar cineva cinteste acest mesaj, vreodata, eu ii recomand cu toate caldura sa incerce pe cat posibil sa evite ORANGE ROAMNIA, eu numai probleme am avut, abia astept sa scap de el.

#34
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 RusuMihai, on 22 mai 2015 - 16:23, said:

Orange este cea mai slaba companie de telecomunicatii din Romania, eu stau in 1 Decembrie, Ilfov, si pentru a receptiona o singura liniuta la semnal, atat eu cat si sotia, trebuie sa stam cocotati la propriu pe ferestre, nu ne bronzam la mare cat ne bronzam pe la ferestre vorbind la telefoane, toti vecinii de pe palier stiu tot ce vorbim la telefon, si nu suntem singura familie cu astfel de probleme, majoritatea cunoscutilor nostri care AU FOST la Orange au sau au avut probleme cu receptionarea semnalului, s-au facut sesizari dar nu sa rezolvat nimic, singura modalitate de rezolvare este REZILIEREA CONTRACTULUI. Probleme cu semnalul sunt in toata tara nu doar in zona mea, Orange sta cel mai prost la capitolul semnal, sa pot primi un telefon trebuie ca prietenii mei sa incerce sa ma sune de 5-6 ori pana reusesc sa ma prinda, iar telefonul meu sta numai la geam !!!!

Acestea fiind spuse, dar cineva cinteste acest mesaj, vreodata, eu ii recomand cu toate caldura sa incerce pe cat posibil sa evite ORANGE ROAMNIA, eu numai probleme am avut, abia astept sa scap de el.


Salut Mihai,

Vrem si noi sa verificam situatia semnalului din zona in care te afli. Poti sa ne transmiti sesizarea ta, in care sa incluzi exemple de apeluri de azi, in timpul carora ai intampinat dificultati, te rog? Te asteptam cu adresa exacta si detaliile insotitoare, prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

#35
RusuMihai

RusuMihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.11.2010
Am trimis deja sesizare la [email protected], am primit raspuns si mi-au spus sa astept ... tot astept de cativa ani si nu se face nimic, cea mai varza ( pe romaneste ) comapnie de telecomunicatii din Romania, mai am si abonament de 50 de euro, pe care ii platesc aproape degeaba ca nu le pot folosi serviciile... bine ca am un dual sim in care am o cartela de Telekom si Vodafone, ambele semnal FULL si la subsolul blocului ... + Lycamobile care deasemenea e full ... Orange Romania e praf, abia astept sa scap de abonament mai am 1 an si scap.

#36
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

 Orange_helper, on 10 aprilie 2015 - 15:03, said:



Salut,

Daca doresti sa ii apelezi pe colegii mei de la Serviciul Clienti PrePay, poti apela de pe telefonul tau - 444.

O zi buna,
Orange Helper
Ar trebui preveniti ca cei care apeleaza numarul asta si cer transfer la operator sunt taxati cu 0,55 centi!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate