Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Lenovo S860

- - - - -
  • Please log in to reply
1546 replies to this topic

#1531
bydaimon

bydaimon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 21.06.2007
Slaba activitate pe aici, probabil multi au renuntat la S860 datorita problemelor cu semnalul GSM !
Personal nu pot sa zic ca am avut mari probleme cu semnalul GSM, am folosit pana acum versiunea stoc cu care vine telefonul pana de curand cand m-am hotarat sa incerc altceva, dupa o saptamana de utilizare pot veni si cu o recomandare pentru cei care mai sunt activi pe aici :)

Am incercat cam toate ROM-urile disponibile pentru S860 , fiecare cu diverse probleme (baterie, mesaje de eroate la diferite aplicatii, etc)
Pentru cei care s-au saturat de ROM-ul stoc, le recomand cu incredere :

http://4pda.ru/forum...0#entry50577421

varianta :
MultiRom
Прошивка_multirom_8miui_6.7.7_s860

Este Miui 8 , se misca impecabil, bateria tine la fel de bine ca pe ROM-ul stoc, poate chiar mai bine, totul functioneaza fara probleme !

Pentru al putea instala trebuie sa aveti pe telefon TWRP, de aici totul este simplu, este explicat si pe site-ul de mai sus (folositi google translate)

#1532
ionmioc

ionmioc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.03.2015
Bună,
Butoanele căștilor funcționează?

#1533
bydaimon

bydaimon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 21.06.2007

View Postionmioc, on 20 iulie 2016 - 15:05, said:

Bună,
Butoanele căștilor funcționează?


Eu folosesc o pereche de casti de pe un iphone 5s si butoanele functioneaza, nu mai am castile originale cu care a venit S860 ca sa le pot testa !
Intre timp a aparut : multirom_8miui_6.7.14_s860

Singurul lucru care l-am descoperit pana acum si care este un incovenient (desi nu stiu daca e doar de la mine, sau poate o setare facuta gresit) nu primesc alerta cand primesc mailuri pe contul de gmail, daca deschis aplicatia Gmail si dau refresh imi apar mailurile noi, dar nu primesc notificari de la sistem precum ca as fi primit vre-un mail nou (desi sincronizarile sunt activate) ... ceea ce mi se pare ciudat, nu stiu daca este doar cazul meu, pe forum nu am vazut sa se planga nimeni de aspectul asta

Edited by bydaimon, 25 July 2016 - 15:32.


#1534
bydaimon

bydaimon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 21.06.2007
Am revenit cu o precizare, sincronizarea functioneaza impecabil, era o setare la o aplicatie care bloca notificarile de la gmail !

#1535
ionmioc

ionmioc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.03.2015
Incerc acum 6.7.14 multirom.
Am incercat aproape toate ROM-urile de PE 4PDA.
Pana la urma tot 405 original este cel mai complet.

#1536
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Am pus acum cateva zile Resurrection Remix 5.7.1 (Android 6.0.1) de pe 4pda pe un s860 1Gb China. Totul functioneaza foarte bine, ca la o versiune stock, inclusiv GPS-ul si redarea in youtube la 720, doar VPN-ul se conecteaza dar nu poti face nimic pe el (un bug ramas din CM13)...

#1537
bydaimon

bydaimon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 21.06.2007
Ressurrestion Remix l-am incercat si eu, se misca foarte bine, intradevar VPN-ul nu merge si mai are un bug , aplicatia Google Photos nu merge !
Eu am renuntat la el datorita consumului de baterie, nu este optimizat in aceasta privinta de loc, bateria se duce vazand cu ochii !

Asa cum am spus , cel mai stabil ROM dupa mine ramane : multirom_8miui_6.7.14_s860

#1538
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
La mine versiunea asta 5.7.1 merge la fel ca o versiune standard, inclusiv la durata de viata a bateriei. Nu am sesizat diferente mari la utilizari asemanatoare (net 3g cand am nevoie si vorbit moderat)...

#1539
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009
Salut, cu vers de modem 102 întâmpin probleme de lipsa semnal în bloc pe Digi (deci 3G),nici măcar o liniuta, nimic, în conditiile în care în cealaltă mana am un Allview mult mai modest decât S860 si care are semnal full!
Un pic cam frustrant, nu credeti?
Ce vers de modem sa încerc, v14?
E modelul de CN cu 1Gb de RAM,am retinut ca trebuie schimbat softul de modem tot cu unul ptr ROM de CN, nu de ROW de Europa.
China are 3 vers de modem mari si late :v12, v14 si v102. (corectati-ma dacă gresesc)
Din experienta voastră ce merge OK pe Digi? Multumesc.




Edited by Benoit, 08 August 2016 - 08:20.


#1540
viovasy

viovasy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.07.2009
Varianta  2 Gb, nici nu mi-a expirat contractul de 2 ani, de la digi, si s-a dus placa de bazaPosted Image

#1541
gelu76

gelu76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 01.05.2009
in octombrie expira si la mine garantia, am tot versiunea de 2 gb, la mine nu a fost placa, pe display au aparut pete galbene, am trimis telefonul in service pentru a rezolva problema, a fost schimbat display-ul dar dupa 2 zile ecranul ramanea negru uneori.
am retrimis telefonul in service, sper sa se rezolve problema altfel voi fi nevoit sa cumpar alt telefon.

Edited by gelu76, 15 September 2016 - 18:25.


#1542
dulau_dulailor

dulau_dulailor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.05.2008
Cum se instalează varianta postată de colegul bydaimon?

#1543
gelu76

gelu76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 01.05.2009
Gata am terminat cu lenovo S860 (nu era un telefon rau, cu receptie semnalului acolo unde slab era praf), am trecut pe huawei (modelul ales este peste lenovo la receptia semnalului)

#1544
ianacosti

ianacosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 08.05.2006

View Postbydaimon, on 14 iulie 2016 - 12:24, said:

Slaba activitate pe aici, probabil multi au renuntat la S860 datorita problemelor cu semnalul GSM !
Personal nu pot sa zic ca am avut mari probleme cu semnalul GSM, am folosit pana acum versiunea stoc cu care vine telefonul pana de curand cand m-am hotarat sa incerc altceva, dupa o saptamana de utilizare pot veni si cu o recomandare pentru cei care mai sunt activi pe aici Posted Image

Am incercat cam toate ROM-urile disponibile pentru S860 , fiecare cu diverse probleme (baterie, mesaje de eroate la diferite aplicatii, etc)
Pentru cei care s-au saturat de ROM-ul stoc, le recomand cu incredere :

http://4pda.ru/forum...0#entry50577421

varianta :
MultiRom
Прошивка_multirom_8miui_6.7.7_s860

Este Miui 8 , se misca impecabil, bateria tine la fel de bine ca pe ROM-ul stoc, poate chiar mai bine, totul functioneaza fara probleme !

Pentru al putea instala trebuie sa aveti pe telefon TWRP, de aici totul este simplu, este explicat si pe site-ul de mai sus (folositi google translate)


Salut, am pus si eu romul de la rusi.

Am alt telefon acum, se misca super. Am pus si modemul 102 si s-a imbunatatit receptia.

Singura problema e ca nu vad doar contactele din telefon, le vad impreuna cu cele din Google.

Nu am timp acum, dar o sa pun din nou pasii necesari si toate fisierele.

Edited by ianacosti, 17 October 2016 - 14:49.


#1545
ionmioc

ionmioc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.03.2015
Vezi foto :

#1546
lucaciu_nick

lucaciu_nick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2009
cine ma ajuta cu o placa de baza ? am fost la service mi-a zis ca s-a ars sursa si imi trebuie alta placa. multumesc

#1547
Anta69

Anta69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 17.05.2015
Salut. Ma intereseaza sa achizitionez acest model la sh. merita? Am vazut pe aici ca sunt ceva probleme cu semnalul 3g si gps. Ma gandesc ca se poate rezolva cu un custom rom sau ceva, nu?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate