Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Se va califica Romania la Europeanul 2016?

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

Poll: Se va califica Romania la Europeanul 2016? (82 member(s) have cast votes)

Se va califica Romania la Europeanul 2016?

  1. Da (48 votes [57.83%])

    Percentage of vote: 57.83%

  2. Nu (35 votes [42.17%])

    Percentage of vote: 42.17%

Vote Guests cannot vote

#91
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
N-am inteles deloc tactica din repriza 1, cea cu zeci de centrari sau incercari de a centra, mai ales ca cel care centra era mai mereu la 2m de tusa cu poarta.
Cum s-a centrat plouat dar in forta si din alergare, cum au aparut golurile! Mi-era ciuda sa nu dam gol autobazei nordice.

#92
Tsunami85

Tsunami85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.09.2014
O evolutie buna din partea Romaniei, am incercat sa jucam ofensiv si cred ca ne-a iesit destul de bine. Daca ramanea Piturca, probabil le dadeam mingea la irlandezi si asteptam sa ciupim ceva. Ca irlandezii doar erau liderii grupei, no Posted Image. Doua victorii cu Feroe, una cu Finlanda acasa si cam aia e calificarea. In grupa asta, cu 19 puncte in cel mai rau caz termini pe locul 2.

Edited by Tsunami85, 15 November 2014 - 10:50.


#93
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
daca aveam abordarea asta si in meciul cu Ungaria, cu siguranta am fi castigat...asa am dat un gol dupa care ne-am retras in aparare si pe final am fost egalati...aseara insa , nu ne-am retras decat dupa ce am dat golul 2..atunci a fost scos un om de atac si a fost introdus Hoban...Iordanescu a procedat bine dupa parerea mea..daca ar fi facut aceasta mutare la 1-0, cine stie, poate pateam ca si cu Ungaria,..,

#94
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Am jucat neasteptat de bine aseara, avem sanse mari sa castigam toate jocurile ramase de disputat. Irlanda de Nord nu ar trebui sa ne puna probleme nici in retur, doar sa nu ne facem noi singuri viata grea.

#95
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Am vazut la stiri cum striga Hoban imediat dupa golul 1...
Noroc ca Sfatul a dat o centrare ca lumea si s-a facut 2-0...
Nu regret deloc ca am fost (cu geaca de ski pe mine) la meci!
Meciul cu Dane. ... Sper ca nu joaca Sf! Sam.

#96
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Sanmartean ramane cel mai bun jucator, Stancu nu are ce cauta la nationala, golurile cu Finlanda au fost din pacate doar un accident, are un meci bun si 20 proaste.

#97
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

View PostDaian95, on 15 noiembrie 2014 - 20:01, said:

Sanmartean ramane cel mai bun jucator, Stancu nu are ce cauta la nationala, golurile cu Finlanda au fost din pacate doar un accident, are un meci bun si 20 proaste.

corect......pana la urma CONSTANTA = VALOARE.,,..,

#98
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Sf Sanmartean...
Daca joaca maine 10min, nu ma supar, desi aven meci mare cu danezii peste cam 2 sapt....

#99
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
...De pe primul loc... Batem pescarii iar irlandezii pierd cu nordicii.

#100
sudcraiova

sudcraiova

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 10.10.2015
Andone = OUT TEAM ! Raul Rusescu in ! ;)

#101
Bersherker

Bersherker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 10.10.2014
Si daca ne calificam, ce facem cu echipa asta la EURO?! Posted Image In 2008 am jucat de la egal la egal cu Olanda, Franta si Italia, jucatorii titulari jucau la echipe mult mai importante din Europa, dar acum...

Asa cum am mai mentionat intr-un topic anterior, o echipa de incercat intr-un amical ar fi:
----------------------------- Tatarusanu -----------------------------
---- Manea ------ Chiriches ------- Papp -------  R. Stefan ---
--------------------------------  Pintilii --------------------------------
---- Torje/Enache -------- Sanmartean ----------- Maxim ------
-------------------- Fl. Andone --------- Keseru ------------------

De ce?
- Tatarusanu - e intr-o forma buna la Fiorentina, are reflexe mai bune decat Panti
- Manea - un jucator cu potential ridicat, dornic de afirmare. Chiar daca nu are experienta, merge incercat in locul lui Matel
- Chiriches - chiar daca si-a luat lumea in cap de cand joaca in afara si a suparat 95% din suporterii romani cu declaratia data la finalul meciului, ramane un fundas de baza (in lipsa de altceva)
- Papp - i se potriveste mai bine rolul de fundas central decat de fundas dreapta
- R. Stefan - trebuie convins sa revina la nationala, in locul lui Rat
- Pintilii - la fel, in comparatie cu ceea ce avem pe pozitia de mijlocas defensiv, ramane cea mai buna alegere
- Torje/Enache - jocul lor seamana, trebuie ales cel care se afla intr-o forma mai buna
- Sanmartean - de ce nu Budescu? el alearga mai mult, are o dispozitie mai buna la joc si la efort, scoate oameni din joc mai usor, pasele sunt mai bine gandite decat la 'Budi'. I se potriveste mai mult jocul in spatele atacantilor
- Maxim - jocul lui e mai bun si mai bine gandit decat cel al lui Chipciu, pe care tot ni-l baga pe gat Iordanescu
- Fl. Andone - in cele 20 de minute prinse in meciul cu Finlanda, a alergat mai mult decat ceilalti atacanti (pastrand proportiile, evident), si a aratat ca isi doreste foarte mult sa fie titular meci de meci. Din ce am vazut sezonul trecut la Cordoba, e un atacant cu 'lipici' la gol.
- Keseru - de ce? sa zicem ca doar a prins un meci mai slab cu Finlanda, dar si el e un atacant cu 'lipici' la gol.

#102
Cefalopod

Cefalopod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 21.07.2015
Am votat nu.

#103
TeoriaConspiratiei

TeoriaConspiratiei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 01.01.2016
Greu de spus.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate