Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Grupa Romaniei pentru calificare la Euro 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Dupa primele 3 etape incep calculele:
"Daca aia ii incurca pe ailalti, iar astia bat acolo..." Posted Image

#20
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

View Postxymzar, on 23 februarie 2014 - 14:55, said:

Pai sa vedem cam ce puncte obtinem:
Grecia = 3p ----eu zic 1p
Ungaria =  3 maxim 4 -----eu zic 3p
Insulele Feroe =  minim 4 -----eu zic 6p
Irlanda de Nord = 2 maxim 3 (cu astia am mai pierdut o calificare cand a dat Nea' Piti "foarfeca" si a scos portarul)----eu zic 4p
Finlanda=  2 maxim 3 ----eu zic 6p.

Total: minim 14 maxim  17 Posted Image -----total 20p= calificare!!!Posted Image Posted Image

Attached Files


Edited by ursu_florin2002, 23 February 2014 - 15:24.


#21
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006

View Postmihaigerard, on 23 februarie 2014 - 14:56, said:

Problema e ca dacă antrenorul FranČ›ei ar face astfel de declaraČ›ii ar fi făcut castravete de presa de specialitate Č™i nu l-ar lua nici un suporter în serios.

Nu e fair-play sa spui ca o sa ai o partidă grea cu Feroe,  e doar impotenČ›ă.

PS: dacă reuČ™eČ™ti sa ne explici logic cum ar putea jucătorii noČ™tri sa ia în serios faptul ca piturca ii creditează ca fiind de aceeaČ™i valoare cu niČ™te pescari, ÎČ›i dam un premiu.
nu stiu daca ar fi facut castravete, sunt declaratii de presa tipice, formale si normale care totodata tin si interesul activ pentru meciuri. sa zicem ca poti spune despre Feroe ca e musai sa-i bati datorita diferentei de valoare, dar nu ca automat o sa fie si floare la ureche si fara sa faci nimic. mai ales ca nu suntem Franta.
nu le zice nimeni ca sunt de aceeasi valoare, dar trebuie sa-i stimulezi, sa-i tii in priza. e o motivatie sa stii ca adversarul nu e o cizma si ca meciul are o importanta. si pentru jucatori, si pentru privitori.

Edited by N-ter, 23 February 2014 - 15:24.


#22
Scorpion2014

Scorpion2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 11.01.2014
Grupa este destul de accesibila si am putea sa ne calificam fara mari probleme, dar asta numai cu un joc unitar, serios si cu jucatori performanti care inca mai joaca pentru performanta, exact cum mai spunea cineva pe aici, daca echipa se va alcatui din jucatori de-ai lui nu stiu care impresar ce trebuie sa isi ia comisioanele babane, ori jucatori care nu prea stiu cu mingea dar se descurca mult mai bine sa scurga sticlele si sa bata penalty cu toate zdrentele atunci vom avea probleme si asta va fi extrem de grav si sa nu se intrebe nimeni apoi de ce nationala nu mai are fani.

#23
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Oameni buni,noi nu avem jucatori. Ce victorii mai vedeti voi pe la echipele romanesti, e mai mult munca strainilor adusi. Obiectivu nostru e mereu o amarata de calificare, noi nu avem niciodata ca obiectiv sa ajungem macar in optimi. E penibil.

Piturca trebuia schimbat de mult, are deja pierzania in sange si jucatorii nu sunt motivati deloc de el. Dar fiindca si antrenorul si jucatorii sunt selectati pe relatii, asta e porcaria in care ne invartim. Personal, nici nu vreau sa se califice. Daca s-ar putea sa termine cu 0 puncte as fi multumit. Sa se simta ca niste rahati in ploaie ce sunt.

#24
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
"Jucătorii noştri nu joacă la echipele din exterior şi pînă în toamnă ar trebui să mai apară şapte, opt, zece jucători la rampă ca să putem emite pretenţii", a spus Piţurcă, potrivit Mediafax.

Deci suntem un popor de pretentiosi Posted Image  ... vrem si noi odata la 20 de ani sa fim pe acolo  Posted Image

#25
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View PostN-ter, on 23 februarie 2014 - 15:22, said:

nu stiu daca ar fi facut castravete, sunt declaratii de presa tipice, formale si normale care totodata tin si interesul activ pentru meciuri. sa zicem ca poti spune despre Feroe ca e musai sa-i bati datorita diferentei de valoare, dar nu ca automat o sa fie si floare la ureche si fara sa faci nimic. mai ales ca nu suntem Franta.
nu le zice nimeni ca sunt de aceeasi valoare, dar trebuie sa-i stimulezi, sa-i tii in priza. e o motivatie sa stii ca adversarul nu e o cizma si ca meciul are o importanta. si pentru jucatori, si pentru privitori.

Un jucător profesionist nu are nevoie de motivație suplimentară ca sa joace împotriva unor echipe gen Feroe. Or, sunt niște amatori și se luptă de la egal la egal.

Nu suntem Franța,  dar ce vrem sa fim? Feroe 2 sau o echipă căreia nu-i tremură chiloții la un meci cu niște amatori?

#26
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
castigam sigur, experienta, cand o sa se duca ai nostri chior de somn, morti de beti, si  mirosind a tutun , ii sperie pe ceilalti jucatori si castiga la masa verde, cand o sa inceapa ai nostri sa vomite pe teren , o sa se calce aia pe picioare sa intre la vestiar.

numai valorasi avem .

PS Romaniei ii este sortit sa se califice la un turneu de 2 ori pe secol, asa ca mai avem de asteptat.
Avem nevoie de antrenor strain cu tot cu preparatori.

#27
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006

View Postmihaigerard, on 23 februarie 2014 - 17:45, said:

Un jucător profesionist nu are nevoie de motivație suplimentară ca sa joace împotriva unor echipe gen Feroe. Or, sunt niște amatori și se luptă de la egal la egal.
e motivatie normala, nu suplimentara. e usor sa vorbesti cu berea in fata, e totusi vorba de nivelul unei calificari pentru Europene, nu Divizia D. pentru cateva sute de mii de euro nu-ti permiti sa-i spui jucatorului "baga-i-o si tu printre picioare, te descurci tu oricum, ala e un nimeni". daca intelegi bine, daca nu, asta e.

Quote

Nu suntem Franța,  dar ce vrem sa fim? Feroe 2 sau o echipă căreia nu-i tremură chiloții la un meci cu niște amatori?
sa te concentrezi si sa-ti tremure chilotii nu e acelasi lucru. Posted Image

Edited by N-ter, 24 February 2014 - 00:22.


#28
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
E o grupa cu echipe slabe rau, toate. Nu stiu cine se califica, eu imi doresc sa se califice Romania.

#29
marianCB

marianCB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 02.07.2013
Cel mai bine este dacă în grupă este doar ROMÂNIA şi se califică două echipe din această grupă.
Atunci sigur ne calificăm şi noi Posted Image

#30
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Nu suntem profesionisti la fotbal din nefericire, la nationala e distractie mai mult. Selectia se face pe "pile" in general. Spuneti voi, ce jucatori avem care activeaza in campionate puternice si la echipe bune ? De unde valoare la nationala ?

#31
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Parca vad ca iar o bagam pe aia ca am avut ghinion

#32
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postpetre69, on 09 iunie 2014 - 18:35, said:

Parca vad ca iar o bagam pe aia ca am avut ghinion

Macar sa batem Ungaria :)

#33
Cdu92

Cdu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 26.08.2013
HAI ROMANIA! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

[ https://i.imgur.com/xJAEKBF.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
ne va fi teribil de greu cu Grecia..,.au echipa foarte experimentata.,.,pana la urma Grecia e o echipa care a fost in sferturi acum la mondiale.,..daca am fi fost noi in locul lor , probabil doar de transferuri la Real Madrid si Barcelona ar fi scris/vorbit  presa de la noi in ceea ce-i priveste pe jucatori,.

#35
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Mi-e scarba sa mai ma uit la meciurile romaniei cat timp e idiotul de piturca ca antrenor. si la cum jucam, e pierdere de timp...nu vad pe nicaieri rezultatul. Am luat bataie cu 8-0 de nu scrie nimic nicaieri??


aaa. jucam abia diseara. :)

Edited by xtremdriving, 07 September 2014 - 12:12.


#36
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,688
  • Înscris: 13.10.2003
Echipa de start a României: Tătărușanu – Tamaș, Chiricheș, Dragoș Grigore, Raț – Pintilii, Hoban – Chipciu, Stancu, Maxim – Marica
Rezerve: 1. Pantilimon, 23. Lung jr, 2. Luchin, 13. Keşeru, 16. Vl. Achim, 17. Grecu, 18. Prepeliţă, 20. G. Enache, 22. Moţi

Eu as fi jucat cu Moti in locul lui Tamas, Budescu in locul lui Stancu si Prepelita in locul lui Hoban, jucatori pe val acum, in cea mai buna forma.
Vad ca Budescu nu e nici macar rezerva...

Sincer, nu sunt prea optimist inaintea acestui meci, zic ca daca scoatem un egal ar fi o treaba excelenta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate