Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

afectiuni tiroidiene

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
speranta67

speranta67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.02.2014
Trebuie sa fac tomgrafie si am citit ca exista contraindicatii pentru afectiuni ale tiroidei;eu am hipotiroidie si nu am luat medicamente de mult ca nu am gasit;cum va fi oare?

#2
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Daca vrei sa te vindeci fa in felul urmator. Metoda e verificata de sotia mea dar pentru hipertiroida ma rog aia la care tremuri si slabesti. Dobitocii vroiau chiar sa o opereze. Noroc ca nu am prea multa incredere in alopati. Oricum. Fa-ti analizele de tiroida  si du-te la un homeopat de incredere. Cu medicamente chimice nu rezolvi nimic decat pe moment. Daca esti in criza ia chimicale dupa care la homeopat. Daca vrei sa te chinui toata viata si sa dai milioane pe medicamente mergi la doctor.

Edited by Clovis, 01 March 2014 - 22:58.


#3
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
Clovis!Homeopatele sint mult mai bune si au efect decit medicamentele recomnadate de doctor?Posted Image

View Postsperanta67, on 23 februarie 2014 - 09:59, said:

Trebuie sa fac tomgrafie si am citit ca exista contraindicatii pentru afectiuni ale tiroidei;eu am hipotiroidie si nu am luat medicamente de mult ca nu am gasit;cum va fi oare?
Intreaba doctorii.

#4
adriana38

adriana38

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.03.2014
de la ce mi-e frig incontinuu? atpo-ul este peste 800... tsh si ft4 sunt normale . tot  timpul mi-e frig, cateodata simt doar o caldura interna , dar senzatia de frig o am mai mereu .

Edited by adriana38, 08 March 2014 - 03:24.


#5
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostUlpiatraiana, on 02 martie 2014 - 03:44, said:

Clovis!Homeopatele sint mult mai bune si au efect decit medicamentele recomnadate de doctor?Posted Image


Da. Cu conditia sa dai de un homeopat bun si sa-ti recomande "medicamentele" (homeopatele) cele mai indicate. De obicei se dau cate 4 -5 tipuri diferite de homeopate. Sotia si-a rezolvat tiroida cu asa ceva. Si era caz de operatie. Bine tratamentul a durat 1 sau 2 ani dupa ce ne-am chinuit cu Tyrozol si inca o porcarie.. In criza a luat chimicale dar alea actionau doar pe o perioada limitata si duceau tiroida cand in hipotiroida cand in hipertiroidie pana cand au reusit sa o echilibreze cat de cat dupa ani buni de tratament si zeci de analize trimestriale.

Edited by Clovis, 20 March 2014 - 20:37.


#6
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

View PostClovis, on 20 martie 2014 - 20:33, said:

Da. Cu conditia sa dai de un homeopat bun si sa-ti recomande "medicamentele" (homeopatele) cele mai indicate. De obicei se dau cate 4 -5 tipuri diferite de homeopate. Sotia si-a rezolvat tiroida cu asa ceva. Si era caz de operatie. Bine tratamentul a durat 1 sau 2 ani dupa ce ne-am chinuit cu Tyrozol si inca o porcarie.. In criza a luat chimicale dar alea actionau doar pe o perioada limitata si duceau tiroida cand in hipotiroida cand in hipertiroidie pana cand au reusit sa o echilibreze cat de cat dupa ani buni de tratament si zeci de analize trimestriale.
Clovis,ma bucur ca sotia si-a revenit la normal.
Stii cum e cu homepoatele astea?La unii au efect si la altii nu.Depinde de organismul fiecaruia si de varsta.

Edited by Ulpiatraiana, 21 March 2014 - 02:11.


#7
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostUlpiatraiana, on 21 martie 2014 - 02:10, said:

Clovis,ma bucur ca sotia si-a revenit la normal.
Stii cum e cu homepoatele astea?La unii au efect si la altii nu.Depinde de organismul fiecaruia si de varsta.
Pai oricum se fac tot felul de combinatii de homeopate ca sa vezi la ce raspunde organismul. Si la chimicalele (medicamentele) e la fel numai ca astea iti ataca si ficatul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate