Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

(Iasi) OnTargeMedia - casting cu iz de teapa

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Ieri am ascultat o poveste despre firma din titlu care ma face sa cred ca sunt niste tepari fomisti.

In buricul targului oamenii sunt acostati si aburiti sa se inscrie pt o eventuala colaborare la reclame, evenimente etc. Li se prezinta tot felul de avantaje, dar abia la sfarsit li se spune ca pt toate astea tre sa plateasca o taxa de 60 ron care nu asigura nici in un fel ca vor fi selectati mai departe. Ha? Firma "serioasa" angajeaza cu spaga cum ar veni? Baiatul care mi-a povestit a inceput sa puna intrebari la care a fost pur si simplu luat la misto, tipa ezita sa-i arata contractul. Cand a intrebat ce sanse are sa-si recupereze taxa, zicea ca ea nu sta in banii lui, ca baiatul ei e campion la box si nu stiu ce...poftim? Asta e o amenintare sau ce? Apoi a vazut un tabel in care pe langa cei 60 ron unii platisera 600 ron pt activitati mai avansate, i s-a spus ca va putea cumpara haine care ii raman apoi lui...bla!

Ce practici is astea fratilor? Si cica dureaza de ani de zile miscarea, cel putin in Iasi.

Intamplarea a facut ca in momentul cand am auzit astea cu noi sa fie cineva care cunoaste 2 firme de casting in iasi care angajeaza pt reclame, scurtmetraje, etc si ne-a spus ca nu percep nici un fel de taxe.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E TEAPA. De ceva ani este practica asta si a fost ceva si pe la stiri despre o situatie de pe litoral cu copii pentru reclame. Dupa cum se vede romanasii nu prea au tinere de minte.

Edited by MembruAnonim, 20 February 2014 - 09:55.


#3
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Ei introduc datele, probabil, intr-o baza de date, dar nu cred ca cineva foloseste acea baza de date.

#4
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Genul asta de "casting" a functionat in Piatra Neamt acum vre-o 5-6 ani. Auzisem ca dupa ce i-au incoltit cei de la politie, acestia si-au luat "firma" si s-au mutat la Iasi. Deci, cu siguranta si Iasi-ul are experienta cu acest gen de afacere. Imposibil sa nu (mai) gasesti si alti pagubiti din anii anteriori.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am gasit si in Deva o astfel de firma, se numeste General Management Models si au punct de lucru in hipermarketul Real. Mi-au oferit un casting pentru fetita iar cand le-am spus ca nu le dau nici un ban, discutia s-a curmat brusc. Au si un site, facut de toata jena, in cea mai mare parte in constructie sau necompletat, cu numele „modelelor” - a se citi cotizantilor” scrise cu litera mica, cu greseli de redactare, toate astea vazute la o trecere rapida prin el.

Edited by MembruAnonim, 22 February 2014 - 08:12.


#6
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
e teapa 100% la cluj faceau afaceri de astea, dupa aceea s-au mutat pe litoral si s-au specializat pe copii.fazanii de parinti cotizau su 2-300 de euro ca "dom'le poate imi cheama copilul la vreo reclama ceva".faza cea mai tare e ca era perfect legala treaba, tu semnai contractul cu ei prin care ei se angajau ca DACA o sa aiba solicitari se vor uita in baza de date si te vor alege.nu iti ofereau nicio garantie, asta era frumusetea afacerii.tu semnai mega incatat, dar ei de fapt de bagau intr-o lista

#7
Tic1

Tic1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 06.03.2005
Baietii astia trebuie felicitati ! Unii clienti mai focosi....dau si spaga sa le ia banii mai repede !! Ziceti si voi nu e pacat sa nu le iei banii unor asemenea cretini(ne)?
O vorba din batrini zice ca balta are INTOTDEAUNA peste !. Depinde de pescar prinderea lui !!!

#8
v3n0m1984

v3n0m1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 03.05.2010
Acum vreo 3 ani, nevasta-mea si soacra-mea au fost prostite pe la Obor in Bucuresti de acesti recruiteri... Doamne ce m-am bucurat cand mi-au zis ca au dat cate 60 de RON de fiecare pentru nu stiu ce casting. Cand le ziceam inainte ca sunt proaste nu ma credeau. Oricum nici dupa ce si-au dat seama de teapa luata nu au recunoscut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate