Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Menorca

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Salut

A fost cineva in Menorca/Minorca?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Banuiesc ca e la fel ca in Mallorca, transportul ceva mai scump. Totusi, vezi ca eu am prins toamna oferte foate bune pentru Tenerife :D

#3
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postspe_ripper, on 13 februarie 2014 - 13:08, said:

Salut

A fost cineva in Menorca/Minorca?

Da, am fost noi in august 2008. Ne-a placut foarte mult, are niste plaje superbe (am umblat toata insula cu o masina inchiriata) si ne-am propus sa mai revenim.

#4
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Si eu sunt curios ( in celelate doua e de belea)

#5
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostPhx, on 13 februarie 2014 - 14:58, said:


Da, am fost noi in august 2008. Ne-a placut foarte mult, are niste plaje superbe (am umblat toata insula cu o masina inchiriata) si ne-am propus sa mai revenim.

cum ati ajuns acolo? charter direct? ferry din mallorca? etc....

#6
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postspe_ripper, on 14 februarie 2014 - 12:02, said:


cum ati ajuns acolo? charter direct? ferry din mallorca? etc....

Charter direct nu va fi niciodata acolo. Noi am mers intai in Stuttgart (de unde am vizitat Elvetia 5 zile), apoi zbor German Wings (nu stiu daca mai e acum), Stuttgart-Ibiza, apoi zbor Iberia de la Ibiza-Menorca. Dar am facut asta ca asa era varianta mai ieftina atunci, plus ca am legat-o de Elvetia. Acum cel mai convenabil e un low cost luat din timp spre Barcelona si apoi Barcelona-Menorca cu Vueling.

#7
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Am revenit si eu dintr-o frumoasa vacanta in Menorca. A fost un pachet luat de pe holidaycheck 10 nopti cu demipensiune Prinotel Sa Caleta si avion direct din Basel (aveau zborurui directe din mai multe orage germane).
Insula este mica si f linistita dar pot spune ca are niste plaje excelente, cred ca este locul unde am vazut cele mai frumoase plaje la un loc.
Nu au orase mari si marea atractie sunt plajele virgine iar la unele trebuie mers inainte de ora 9 ca sa apuci loc in parcare altfel trebuie sa te intorci neexistand alte locuri de lasat masina.
Zilele viitoare o sa pun si cateva poze. Este primul loc in care nu am intalnit romani si m-a surprins sa constat ca era full de italieni.
Masina am inchiriat de pe net la o mica firma locala Vivo Cars 200 euro/7 zile un Fiat 500 nou. Daca inchiriai de la fata locului era ceva mai scump.

#8
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
Am descoperit insula Menorca dupa ce o rudenie care locuieste in Spania mi-a spus de ea, ca e o destinatie foarte pitoreasca si sunt destui spanioli de pe continet care isi petrec vacantele aici. Am inceput sa caut pe internet mai multe informatii, se pare ca in Romania nu prea este cunoscuta aceasta destinatie. Am gasit putine informatii pe site-urile romanesti. Vad ca are niste plaje foarte frumoase cu nisip si apa cristalina. Peisajele de asemenea sunt frumoase. Pare a fi o zona mai linistita decat mai celebrele Tenerife si Mallorca si sper eu mai putin aglomerata. Incerc sa ma informez ce ar insemna sa organizez  un concediu pe cont propriu pe aceasta insula pentru toata familia (2 adulti + 2 copii).

A fost cineva in ultimii ani pe aceasta insula si poate sa ofere mai multe detalii ? In ce perioada ati fost ? Cum a fost vremea ? Unde v-ati cazat ? Cum ati facut cu transportul de la aeroport la cazare ? Noi am vrea sa mergem in august. Merci.

#9
cipi_v

cipi_v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 20.02.2007
Am venit saptamana trecuta din Menorca. Parerea mea strict personala:
este mai saraca decat Mallorca
plajele sunt mai greu accesibile
drumurile sunt putine
oraselele sunt slab dezvoltate
o masina este obligatorie
este destul de frumos incat sa te duci o vacanta
cazarea este destul de scumpa

Concluzie: daca iti plac insulele, nu esti la limita cu banii si iti plac plajele salbatice, Merita

#10
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Salut,

Eu merg in Menorca 9 zile la sfarsitul lui iulie. Aveti ceva recomandari pentru vile sau alte tipuri de cazari ?

Edited by Razvan125, 16 April 2024 - 15:55.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate