Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

CT pe lemne + puffer legata in paralel cu o CT pe gaz

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Pavel67

Pavel67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.02.2013
Buna,am o CT pe lemne la care vreau sa atasez un puffer (fara serpentina) si mai am o CT pe gaz(in functiune) si vreau sa le interconectez sa le folosesc pe ambele pt. a scadea factura la gaz.As fi interesat de o schema hidraulica a instalatiei,in asa fel ca in momentul cind func.CT pe gaz sa nu incalzeasca apa din puffer.

#2
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,826
  • Înscris: 03.02.2007
Păi cred că de ceva supape de sens ai nevoie.

#3
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,317
  • Înscris: 21.01.2009
Daca ai timp intra pe topicurile de " cazane lemne cu gazeificare " sau " Acumulatoare de caldura,...., puffer " .   Instalatii similare exista si s-au mai discutat .

#4
Pavel67

Pavel67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.02.2013
Buna ,am timp si am intrat pe unde ai zis dar fiecare isi da cu parerea in felul lui ,eu as vrea cum am spus o schema hidraulica de legare a celor doua CT ,care sa si functioneze .

#5
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,317
  • Înscris: 21.01.2009
Ai fost tare expeditiv .  Vezi schema de mai jos . CTG : centrala cu  Gaz.  CTL : cazanul cu lemne.
Mai sunt scheme postate si discutate  pentru combinatia Lemne + Centrala Electrica. E aceiasi hidraulica si  comanda ca pentru gaz + lemne.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate