Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Motorola cumparata de Lenovo

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#91
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Cum ziceam, balaurul cu 2 căpățâni: una Lenovo cu interfață OEM și una Motorola cu interfață Nexus sau mă rog, android mai curat.

Să vedem dacă mușcă bine.

#92
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Semnalele sunt ca Lenovo nu are de gand sa se bage prea mult peste brandul Motorola. Lenovo pe India si Americi e aproape 0, pe cand Moto e un jucator important. In Europa mai misca cat de cat Lenovo si in China, unde e in top 3, defapt grosul vanzarilor Lenovo acolo se face.
Motorola trebuie sa cucereasca piata chineza si are nevoie de Lenovo, de fabricile lor, de shopurile si service-urile lor.

Din cate am inteles, cei de la Moto lucreaza la un device de tip wearable si la o tableta, pe langa liniile de smartphone-uri deja consacrate.

#93
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostantinVidia, on 27 ianuarie 2015 - 12:08, said:

Din cate am inteles, cei de la Moto lucreaza la un device de tip wearable.

Are deja Moto 360, dupa parerea mea, cel mai aratos smartwatch de pe piata.

#94
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Oricum anul asta va iesi generatia 2 de Moto 360, dar pe langa asta mai lucreaza la inca un wearable, ceas sau banda nu stiu ce o fi. Ar fi frumos sa fie o alternativa la Moto 360 de buget, asa cum este G-ul in raport cu X.

#95
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Eu sper la un Moto360 care sa arate la fel, dar sa aiba ecran OLED/AMOLED precum si autonomie mai mare.

#96
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Pai cam astea sunt hibele, autonomia si banda neagra care taie din display (zona unde au pus senzorii pentru display). Si ar mai fi problema cu fisurile care apar in carcasa in zona de legatura a bratarii, mai ales atunci cand nu se folosesc bratari originale. Trebuie doar sa il slefuiasca pe ici pe colo, in rest e un device deosebit, cum ai zis si tu cel mai frumos smartwatch de pe piata.

#97
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postfilip.serban, on 27 ianuarie 2015 - 13:40, said:

Eu sper la un Moto360 care sa arate la fel, dar sa aiba ecran OLED/AMOLED precum si autonomie mai mare.
Și eu la fel: vreau ecran AMOLED ca să folosesc interfață neagră cu contrast bun, aș vrea să fie un pic mai subțire dar să se încarce tot fără cabluri (stativul ăla e super), să schimbe un pic mecanismul de prindere a brățărilor (eu tot schimb brățările de piele la ceas 1 dată pe an), bateria să fie mai potentă un pic (să ducă 24 h la utilizare normală, acum nu duce) și poate scapă de marginea aia de jos neagră, ar putea în schimb să îngroașe un pic marginea de oțel dar nu în halul ăla ca la LG.

#98
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
In Q4 2014, Motorola a reusit sa vinda 10 milioane de telefoane, nu este deloc rau.

#99
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Interviu cu Rick Osterloh (COO Motorola) la MWC 2015 : http://recode.net/20...ow-cost-phones/

[ https://i.imgur.com/mEYR9fM.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pe scurt, planurile Motorola pe 2015 sunt urmatoarele:

- sa nu ne asteptam la prea multe lansari de produse noi, in afara upgrade-urilor pentru actualele produse din portofoliu.
- lansarile noi vor veni in a doua parte a anului.
- nu se pune problema sa lanseze ceasuri sau telefoane cu alt OS decat Android.
- tabletele le lasa in seama Lenovo, inca nu exista planuri pentru o tableta Motorola.
- in privinta telefoanelor, analizeaza lansarea unui nou model situat ca pret intre Moto G si Moto X (finally! Posted Image )
- brandul Motorola ramane tare si mare, Lenovo are o mare influenta doar in ceea ce priveste costurile de productie.

Edited by antinVidia, 03 March 2015 - 20:37.


#100
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View PostantinVidia, on 03 martie 2015 - 20:36, said:

- sa nu ne asteptam la prea multe lansari de produse noi, in afara upgrade-urilor pentru actualele produse din portofoliu.
- lansarile noi vor veni in a doua parte a anului.
- nu se pune problema sa lanseze ceasuri sau telefoane cu alt OS decat Android.
- tabletele le lasa in seama Lenovo, inca nu exista planuri pentru o tableta Motorola.
- in privinta telefoanelor, analizeaza lansarea unui nou model situat ca pret intre Moto G si Moto X (finally! Posted Image )
- brandul Motorola ramane tare si mare, Lenovo are o mare influenta doar in ceea ce priveste costurile de productie.
Păcat de tabletă. Poate pe viitor un Xoom pe 7 și unul pe 10, ceva high end. Lenovo să se ocupe de alea ieftine și medii. În rest sunt super ok planurile. Deja E 2015 e aproape un G 2013. Deci G-ul următor e clar. Poate se va numi S.

#101
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Si eu astept un nou Xoom, foarte high end.

#102
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Cica MotoMaker va fi disponibil worldwide incepand cu luna Martie: http://www.cnet.com/...erprint-sensor/
Acum sa vedem si tarile, pentru ca ma indoiesc ca il vor face disponibil in absolut toate tarile. Probabil vor exista optiuni limitate de personalizare la inceput, gen cateva culori de spate, 16\32\64GB etc.

Citisem mai demult ca si Lenovo planuia sa lanseze o platforma similara cu MotoMaker, sub numele de Fancy Maker.

#103
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
E OK așa. Mai personalizăm și noi un pic. Spatele de lemn e super.

#104
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostLeopardSurd, on 06 martie 2015 - 14:22, said:

E OK așa. Mai personalizăm și noi un pic. Spatele de lemn e super.
Sper ca si in Romania dar eu sunt mai pesimist.

#105
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Lenovo Mobile va fi absorbita de Motorola Mobility :

On Wednesday morning, a news report credited Lenovo Mobile Group President Chen Xudong as saying that Lenovo Mobile will eventually be incorporated into Motorola. At that point, Lenovo Mobile will no longer exist as a separate company. "The new organizational structure will be immediately released," said the Lenovo executive.

Lenovo's ZUK label will apparently become the company's "flagship internet brand" while Motorola will cover high-end devices sold in international markets.

http://www.phonearen...sappear_id73031

Edited by antinVidia, 26 August 2015 - 16:35.


#106
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Bine ca nu s-a intamplat invers!

#107
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Exact. Nu mi-as fi dorit sa vad MTK pe Motorola.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate