Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

FilmBox Extra1 a devenit FilmBox Plus.

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

FilmBox Extra1 a devenit FilmBox Plus.


FilmBox International a informat toți operatorii care oferă canale din brandul FilmBox în România, Republica Cehă, Slovacia și Ungaria cu privire la etapa finală a procesului de rebranding, care a avut loc la data de 19 ianuarie 2014.
- FilmBox Extra 1 a fost redenumit ca FilmBox Plus pentru România, Cehia/Slocavia și Ungaria.
- FilmBox Plus Ungaria a fost înlocuit cu FilmBox Extra România, pe același frecventa de pe satelitul Thor 0,8 Vest.
- FilmBox Plus Cehia a fost redenumit ca Filmbox Cehia Extra.
Toți operatorii care au preluat FilmBox Plus Ungaria de pe frecventa de satelit Thor 0,8 Vest au schimbat receptia cu FilmBox Plus Cehia / Ungaria / România din pachetul UPC Direct.

Sursa: http://hdsatelit.blogspot.ro/2014/01/filmbox-extra1-devenit-filmbox-plus.html

#2
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Same shit, different name.

#3
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Aceeași Mărie, cu altă pălărie.

Edited by alin632, 29 January 2014 - 19:28.


#4
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
destul de slabute posturile!

#5
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
FILMBOX EXTRA inca mai exista?
O nebunie!

#6
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Ni-l baga pe gat acuma la dolce cu o super promotie de doar 0.33 euro parca dupa 2 luni de gratuitate :)) . Naiba o sa pastreze porcariile astea.

#7
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
tot un rahat sunt. nu stiu daca am reusit vreodata sa urmaresc un film pe aceste canale. aaa. parca am vazut seria Taxi si atat. rest : praf

#8
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Au difuzat cateodata filme bune. Cam rar dar au difuzat.

#9
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

 Shock-G, on 31 ianuarie 2014 - 18:08, said:

Au difuzat cateodata filme bune. Cam rar dar au difuzat.
Mai rar...Posted Image
Pe Filmbox HD, chiar acum e Herbie Hanckock: Posibilities (2006), apoi va fi The Mission (1986) a lui Roland Joffe, cu Robert de Niro si Liam Neeson; apoi Valmont (1989) a lui Milos Forman, cu Colin Firth; apoi un film chinezesc: Soarele rasare, soarele apune (2007), al regizorului Wen Jiang, cu Joan Chen.
Pe Filmbox, tot azi: Super Mario Bros (1995), Cialo (2003- comedie poloneza), Permanent Midnight (1998), cu Ben Stiller, Bitten (2008), The Blair Witch Project(1999) sau Driving Miss Daisy (1989), cu Morgan Freeman.

Acuma nu stiu ce inteleg unii prin "filme bune"!

#10
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

 Orangetm, on 31 ianuarie 2014 - 18:36, said:


Acuma nu stiu ce inteleg unii prin "filme bune"!
Cu păsărici, bătăi, împușcături etc., din alea comerciale...

#11
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

 megafanro, on 31 ianuarie 2014 - 18:40, said:

Cu păsărici, bătăi, împușcături etc., din alea comerciale...
Pai atunci pot vedea maine seara-n hasde, pe FilmBox, păsărica Keirei Knightley, in Last Night (2010). Posted Image
"Un thriller cu scene fierbinţi, în care Knightley şi Worthington joacă un cuplu în care fiecare au de luptat cu ispitele în timp ce el e plecat de acasă cu afaceri."

#12
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009

 Orangetm, on 31 ianuarie 2014 - 18:36, said:

Mai rar...Posted Image
Pe Filmbox HD, chiar acum e Herbie Hanckock: Posibilities (2006), apoi va fi The Mission (1986) a lui Roland Joffe, cu Robert de Niro si Liam Neeson; apoi Valmont (1989) a lui Milos Forman, cu Colin Firth; apoi un film chinezesc: Soarele rasare, soarele apune (2007), al regizorului Wen Jiang, cu Joan Chen.
Pe Filmbox, tot azi: Super Mario Bros (1995), Cialo (2003- comedie poloneza), Permanent Midnight (1998), cu Ben Stiller, Bitten (2008), The Blair Witch Project(1999) sau Driving Miss Daisy (1989), cu Morgan Freeman.

Acuma nu stiu ce inteleg unii prin "filme bune"!

Mie toate canalele |Box mi se par medicore. Fie ca e vorba de Film Box 1, Plus ori Extra, fie care e vorba de DocuBox, Fight Box sau care mai sunt, dar pe ultimele doua as vrea sa le am in grila.

Din ce ai spus tu acolo, niciun film nu este extraordinar. The Mission este unul dintre cele mai slabe filme ale lui Robert de Niro, iar Driving Miss Daisy este unul dintre cele mai slabe ale lui Morgan Freeman. Nu sunt filme proaste, bineinteles, dar sunt la fel de mediocre precum canalele acestea.

Bitten si The Blair Wich Project sunt doua horror-uri slabute din punctul meu de vedere. In concluzie, nu prea ai ce sa vezi pe aceste canale si stiu bine ce vorbesc, pentru ca le-am verificat grila in trecut cu atentie si nu am gasit nimic care sa merite cu adevarat.

Sunt fan al nisei de filme si seriale, dar canalele astea chiar nu aduc niciun plus. Asemanatoare cu raposatele Cinestar-uri.

#13
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Mai ales in cinematografie, totul e chestie de gusturi, bineinteles. Nu fac apologia acestor canale, doar punctam vizavi de unele comentarii extreme de pe topic.
Daca ar fi dupa mine, as vrea doar capodopere ale celei de-a saptea arte, medalioane sau integrale ale celor mai faimosi regizori de pe planeta. Dar, cine are un asemenea canal pentru mine si alti cinefili? Vezi bine ca multi decreteaza ca cinematografia s-a " nascut" dupa 1990 sau chiar 2000 si ca ce a fost pana atunci e junk.

#14
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Dar nu trebuiesc luati in serios aceia. Vorbeam intre noi... Posted Image

Ma rog, eu sunt la RCS/RDS si oricum nu am acces la canalele astea, dar mi-am zis deja parerea. Astept cu interes Paramount Channel, ca poate cine stie...

Le-am verificat grilele din Spania si Franta si aratau destul de ok cu productii precum The Godfather, Groundhog Day, Kill Bill, Full Metal Jacket, I Am Sam si multe altele.
Nu sunt filme care sa placa tuturor, dar sunt filme extraordinar de bune, gen The Godfather sau altele ar putea fi revazute oricand. Asta bineinteles, daca va fi cam aceeasi grila si la noi.Posted Image

#15
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Eu as deschide pentru cinefili un Metropolis Masterpieces Movies 4K/HD TV! Dar cu ce bani? Posted Image
Probabil ca ar fi decretat de urgenta un "starv" de catre cunoscatorii cei mai "cunoscatori", neavand in program cele mai blockbustere dintre busterele lumii! Posted Image

#16
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Off-topic:
Daca nu faci seara filmelor cu Stevan Seagal, Dolph Lungren si care mai sunt "mari" actori, normal ca e starv.

#17
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017
„Ultimul inamic”, o mini-serie româno-britanică filmată la București, cu Benedict Cumberbatch și Anamaria Marinca, difuzată de [ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/07/FILMBOX.jpg/70px-FILMBOX.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] PLUS !


[ https://3.bp.blogspot.com/-GsXaNEynjP0/WN0fSCeVVjI/AAAAAAAADK0/cksKJxUwVlEcOu6sssZQs1a8U94sNsLtwCLcB/s1600/Last%2BEnemy.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Benedict Cumberbatch și Anamaria Marinca deschid luna aprilie, la FilmBox România cu mini-seria „The Last Enemy” („Ultimul inamic”), al cărei prim-episod va fi difuzat pe 1 aprilie.

Serialul, o coproducție BBC și Castel Film Romania, filmată atât la Londra, cât și în București, spune povestea introvertitului savant Stephen Ezard care, după 4 ani petrecuți în China, se întoarce la Londra, pentru a participa la înmormântarea fratelui său. Ajuns acasă, însă, se simte un străin în propria țară, devenită o adevărată închisoare pentru cetățenii ei, controlându-le fiecare mișcare, de frica terorismului. Suspectând că moartea fratelui său nu a fost doar un accident, Stephen iese din carapacea sa de „savant” și face tot posibilul pentru a afla adevărul.

Misiunea lui devine cu atât mai dificilă, cu cât se îndrăgostește nebunește deYasim (Anamaria Marinca), văduva fratelui său, iar aceasta dispare apoi, într-un mod misterios, dar legat, se pare, de moartea lui Michael. „Stephen se transformă pe măsură ce acțiunea se desfășoară. Iar mie mi-a plăcut foarte mult personalitatea lui din ultimele episoade, mai ales că prefer să fiu un super erou în acțiune, decât un tocilar în fața calculatorului. A fost foarte distractiv să învăț să fac cascadorii, ca de exemplu atunci când am zburat prin aer, în timp ce peste tot în jurul meu, explodau diverse lucruri”, a declarat Benedict Cumberbatch.

Nu doar cascadoriile au fost grele pentru Cumberbatch, ci și scenele „fierbinți” dintre el și actrița româncă Anamaria Marinca („Misiune Europa”, „4 luni, 3 săptămâniși 2 zile”): „Scena de sex din «Ultimul inamic» a fost dificilă pentru că a fost destul explicită și a durat destul demult. Astfel de scene nu sunt niciodată ușoare și, de fapt, nici nu cred că ar trebui să fie”, a comentat vedeta din „Sherlock”.

Dar mini-seria mai ascunde un secret pe care îl aflăm de la producătorul Gub Neal („Prime Suspect 5”): „Deși este o odisee emoțională despre un om în căutarea adevărului, serialul este mai degrabă o istorisire predictivă, decât una SF”, a declarat Gub, făcând referire la alegerea Londrei ca loc de desfășurare a acțiunii. Marea Britanie are aproximativ 5 milioane de camere de supraveghere, câte una la fiecare 12 locuitori, fiind una dintre cele mai bine monitorizare țări din lume.

Primul episod al mini-seriei „Ultimul inamic” va fi difuzat, pe 1 aprilie, în paralel pe FilmBox Plus, de la ora 22:50, și pe FilmBox, de la ora 22:45, urmând ca apoi serialul să continue, în fiecare sâmbătă, de la aceeași oră, pe FilmBox Plus.

https://zonadetelevi...rie-romano.html

#18
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

FilmBox a cumpărat drepturile de difuzare în Europa Centrală și de Est pentru pelicule și seriale de top

[ https://i0.wp.com/www.radardemedia.ro/wp-content/uploads/2015/07/FILM-BOX-EXTRA-ROMANIA-LOGO.jpg?fit=561%2C374 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


SPI / FilmBox a semnat recent un acord cu Freeman Distribution, prin care a achiziționat drepturile de difuzare în România, Republica Cehă, Slovacia și Ungaria pentru „La La Land”, comedia muzicală de 6 ori premiată la Oscar, cu Ryan Gosling și Emma Stone. Parteneriatul include, de asemenea, și alte 3 titluri de excepție: drama cu 2 premii Oscar, semnată de Mel Gibson, „Hacksaw Ridgde”, comedia cu Jennifer Aniston și Jason Bateman, „Office Christmas Party”, dar și „The Foreigner” noul thriller cu Jackie Chan și Pierce Borsnan, ce va fi lansat în toamna lui 2017.

„Ne dorim să oferim cel mai bun conținut cinematografic pentru abonații canalelor noastre premium.   Astfel de producții aclamate de critici și distinse cu trofee Oscar sunt cele care fac din brandul FilmBox o alegere excelentă pentru telespectatorii ce apreciază divertismentul de calitate, la un preț accesibil”,  a declarat Berk Uziyel, director executiv SPI International / FilmBox.

În grila canalelor FilmBox vor intra nu numai filme excepționale, ci și seriale lăudate. Operatorul TV mondial SPI / FilmBox a semnat un acord și cu FremantleMedia International (FMI), obținând drepturile de difuzare pentru 3 seriale ce urmează a fi difuzate și în România. „Tânărul Papă”, cu Jude Law, „Apple Tree Yard”, cu Emily Watson și serialul thriller suedez de succes „Modus”.

„The Young Pope, Apple Tree Yard și Modus sunt trei titluri de top din portofoliul FreemantleMedia International. Toate trei au fost extrem de bine primite de critici și au captivat audiența oriunde au fost difuzate, așa că suntem foarte încântați că abonații FilmBox din Europa Centrală și de Est, Rusia și țările CSI vor avea acces la acest conținut”, a comentat din partea FMI, Maximilian Bolenius, SVP Sales & Distribution.

„Tânărul Papă”, serial care îi are în distribuție pe Jude Law și Diane Keaton, a primit recenzii de 5 stele în SUA, Marea Britanie și Europa, spunând povestea lui Lenny Belardo, care va deveni primul Papă american. Mini-seria producție 2017, „Apple Tree Yard” este un serial tensionat despre Yvonne Carmichale (Emily Watson) a cărei viață banală, liniștită, este dată peste cap de o aventură pasională ce o va trimite direct pe banca acuzaților, sub suspiciunea de crimă. „Modus” este un serial suedez în care un psiholog care a lucrat pentru FBI se vede implicat într-o investigație care încearcă să afle adevărul din spatele unor morți suspecte.

sursa

Edited by 3xteam, 06 April 2017 - 17:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate