Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Dolce sport vs Digi sport

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#19
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Daca am putea sa vedem ambele canale la ambi operatori toata lumea ar avea de castigat si operatorii si noi clienti ca doara nu le-ar da pe gratis dar cum orgoliile unora primeaza....

Din cate stiu Dolce se poate vedea la unii operatori mai mici.

LE aia de la Digi au impresia ca daca il vor da si la RTC (pe bani) vor pierde clienti, pai oameni buni la ce preturi are RDS ce clienti sa piarda mai ales in favoarea RTC?

Edited by danielavram, 25 January 2014 - 23:53.


#20
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Asta am scris si eu mai sus si ma bucur ca sunteti de acord. De cat sa dea aceleasi meciuri pe 3 posturi diferite sa dea, doamne iarta-ma mai multe meciuri, dar pe alte posturi. Asta doar in Romania se poate intampla... Asta e.

#21
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View PostRemiliano, on 25 ianuarie 2014 - 22:54, said:

La baschet sta cu vreo 10 clase mai bine. Este o diferenta enorma, dar enorma intre ce prezinta dolce pe acest plan si ce prezinta digi, asadar la acest capitol dolcele sta mai bine. Dar interesant este ca dolce in 2012 a transmis si JO si EURO 2012, practic cele mai importante competitii ale acelui an, deci bani exista aici. https://www.facebook...150488844723169
sa nu uitam prin ce metode au fost obtinute acele drepturi de la TVR... prin acordare directa pentru cei ce nu stiu, TVR a privat atunci cateva milioane de spectatori de la vizionarea acestor competiti, spectatori care au platit pentru ele.

Edited by Bukovina, 26 January 2014 - 00:12.


#22
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Cred ca ar trebui pusa intrebarea "Cat ai fi dispus sa platesti suplimentar pentru Digisport/Dolcesport".

De exemplu la CityNet pachetul Dolce costa 8 lei cat ar trebui sa coste pachetul Digisport? De aici poate incepe o luunga discutie.

Personal cred ca Digisport e la distanta maaare de Dolce daca ne uitam la cat continut are si calitatea acelui continut. Deci as spune ca fata de acei 8 lei cat costa Dolce ar trebui sa mai putem inca macar 5-6 lei, acuma depinde si de negocieri si de multe alte lucruri.

Deci cat sunteti dispusi sa platiti pe DS sau pentru Dolce? Daca maine vine RDS si imi ofera Dolce sport pentru 8 lei la momentul acesta as spune "nu multumesc".

#23
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
nici 2 lei n-as da pe dolce...

#24
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Insa multe dintre competitiile difuzate de dolce/digi se vor termina in curand, majoritatea fiind pana in 2014 (liga 1 fiind cea mai importanta ptr romani). cine stie poate liga 1 va ajunge la dolce, poate la tvr cum se vehiculeaza, poate la protv sau poate la bein sport romania, dak va exista un program cu acest nume. Europa league si champions pana in 2015. Oricum ar fi, lucrurile se schimba...

#25
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Bukovina nu cred ca nu ai da 2 lei pe dolce? Nu cred ca exista om pe planeta asta care sa nu se multumeasca cu 10 meciuri de champions league in 2 seri. S-a mai intamplat vreodata asta in Romania? NU. Celor de la DOLCE le place sa faca astfel de surprize. Gandeste-te mai bine...

#26
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
de ce sa dau 2 lei ca sa vad un meci, cand il pot vedea gratis pe net?

#27
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012

View Postdanielavram, on 25 ianuarie 2014 - 23:51, said:

Din cate stiu Dolce se poate vedea la unii operatori mai mici.

Asa este , Dolce Sport 1si 2 se pot vedea la foarte multi cablisti + HD-ul care se vede la firmele care au cablu digital , deocamdata Dolce 3 si 4 observ ca este doar pentru Romtelecom si Nextgen

Edited by alexandrubold, 26 January 2014 - 01:38.


#28
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Nu este acelasi lucru sa-l vezi pe tv sau pe net. Eu am dolce hd si sunt foarte multumit, doar un dolce 2 hd as vrea si as fiu mega multumi, mai ales ca am auzit ca de anu trecut liga1 va fi pe tvr, eu avand tvr hd.

#29
Mihai_Steaua78

Mihai_Steaua78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 30.09.2012
la acest topic mergea un chestionar sa vedem realitatea ,care sunt mai buni ,eu unul urmaresc DigiSport pentru gama de competitii interne (handbal,baschet,hochei,s.a.m.d) care pana acum le vedeam foarte rar sau chiar deloc !

#30
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
pe mine nu ma intereseaza competiile interne, de exemplu as alege fara sa ma gandesc NBA in dauna ligii noastre de baschet. Ma intereseaza doar liga 1 ptr ca sunt stelist, in rest nu mi-ar fi de nici un ajutor digi sport.

#31
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Remiliano, baga un chestionar. Ca initiator al topicului poti sa faci asta.

Edited by catalinman, 26 January 2014 - 12:50.


#32
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Iata si stirea despre marele meci de astazi, transmis in direct de Dolce sport la ora 8. http://www.dolce-spo...view-ul-29240/.
Cine e pregatit de marele meci?

Edited by Remiliano, 26 January 2014 - 12:41.


#33
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Au anuntat cei de la dolce programul de sambata, 1 februarie pentru six nations, dar n-am tinut minte meciurile, dar stiu ca sunt trei la numar, toate pe dolce 1.

#34
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
doar cei ce nu au maine servici se pot uita la acest meci.... nu stiu cata audienta vor face cu NBA-ul lor, lumea e pasionata mai mult de fotbal, iar handbalul chiar daca e practicat mai putin la noi in tara, are mult mai multi spectatori decat baschetul. Per total, digisport da ceata dolcesportului care e un fel de gsp in devenire.

#35
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View PostBukovina, on 26 ianuarie 2014 - 16:36, said:

doar cei ce nu au maine servici se pot uita la acest meci.... nu stiu cata audienta vor face cu NBA-ul lor, lumea e pasionata mai mult de fotbal, iar handbalul chiar daca e practicat mai putin la noi in tara, are mult mai multi spectatori decat baschetul. Per total, digisport da ceata dolcesportului care e un fel de gsp in devenire.

Sa inteleg ca te culci peste 2 ore daca lucrezi maine? meciul incepe la ora 20:00 , cum sa fie imposibil pentru cei cu servici?
Daca crezi ca dolcesport e un gsp in devenire esti naiv, foarte naiv ...sa nu zic altceva.

#36
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Cum poti zice asa ceva, Bukovina. Este clar ca esti abonat la rcs si tii la programu lor, insa nu spune prostii. Este cea mai stupida comparatie. Este ca si cum ai spune ca digi sport este egal cu pvtv. S-ti amintesc programul dolce pe saptamana ce sta sa se incheie: Luni, 20 ianuarie
Grecia, baschet: Panathinaikos – Olympiacos (ora 19:30 – Dolce Sport 1)
Vineri, 24 ianuarie
Ligue 1: Lille – Rennes (21:30 – Dolce Sport 1)
Sâmbătă, 25 ianuarie
NBA: Chicago Bulls – LA Clippers (ora 03:00 – Dolce Sport 1)
Ligue 1: Guingamp – PSG (ora 18:00 – Dolce Sport 2)
Serie A: Napoli – Chievo (ora 19:00 – Dolce Sport 1)
Cupa Angliei: Stevenage – Everton (ora 19:30 – Dolce Sport 3)
Baschet, Liga Adriatica: Cedevita – Cibona (ora 20:00 – Dolce Sport 2)
Serie A: Lazio – Juventus (ora 21:45 – Dolce Sport 1)
Duminică, 26 ianuarie
Serie A: Verona – Roma (ora 13:30 – Dolce Sport 1)
Serie A: Inter – Catania (ora 16:00 – Dolce Sport 1)
Serie A: Cagliari – Milan (ora 16:00 – Dolce Sport 2)
Cupa Angliei: Chelsea - Stoke (ora 17:30 – Dolce Sport 3)
Grecia: Skoda Xanthi – Olympiacos (ora 19:30 – Dolce Sport 1)
NBA: Miami Heat – San Antonio Spurs (ora 20:00 – Dolce Sport 2)
Serie A: Fiorentina – Genoa (ora 21:45 – Dolce Sport 3)
Ligue 1: Monaco – Marseille (ora 22:00 – Dolce Sport 1)
Uite-te mai bine pe el ca poate nu mai faci asemenea comparatii. Gsp e o tampeni care deabia transmite 2 meciuri pe saptamana. Si apropo, unde era digi cand dolce transmitea JO si EURO 2012? Era la cuclare, asa-i?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate