Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

loc munca prin amg jobs srl craiova

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dapos

dapos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.10.2010
Buna ziua, am deschis subiectul din dorinta de a afla daca a plecat cineva sa munceasca prin intermediul firmei AMG Jobs srl din Craiova, daca aceasta firma este de incredere. Intentionez sa plec sa muncesc cu contract in Italia ca badanta , firma am gasit-o pe un site de locuri de munca romanesc, am aplicat acolo si m-au contactat. Daca exista cineva care stie despre firma asta rog sa scrie cateva vorbe.

#2
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
Atat timp cat nu platesti comision anticipat nu vad sa fie vreo problema.

Asta-i regula de aur.

Ops , eu zic sa te feresti de ei .

Sunt fosta firma Euro Medical Jobs cu procese garla cu contracte bine puse la punct.

Quote

intrati pe site-ul judecatoriei craiova ,pe site-ul tribunalului dolj si cautati procesele in care este implicata aceasta firma !pretentiile lor sunt de mii de euro! contractul de mediere e bine ticluit sa ascunda multe aspecte ex:nivelul de studiu al limbii italiene , pasii si termenii de indeplinire a contractului de catre prestator .


Quote

in cotractul pe care l-ai semnat sunt trecute la capitolul obligatiile beneficiarului ceva de genul: a)sa studieze si sa aprofundeze limba italiana pana la un nivel care sa-i permita sustinerea interviului ,promovarea examenului IPASVI si desfasurarea activitatii;b)sa studieze si sa aprofundeze cursul de limba italiana si pachetul legislativ pus la dispozitie de catre furnizor ;???DACA DA ,o sa primesti o notificare din partea SC EUROMEDICALJOBS CRAIOVA prin care esti instiIntata ca nu ai respectat aceste clauze contractuale (probabil o sa te supuna unei testari telefonice sau te convoaca la sediul lor -testare al carei nivel e ascuns in pliantele lor ca o recomandare de la un nume melodios RENICA FREDERICA , sau ceva de genul asta,pe care o pici cu brio )ti se vor cere 500euro plus tva (sa traiasca si statul roman care obladuieste asemenea contracte )daca vrei sa renunti la contractul de mediere TAXA e (conform contractului)1000 europlus tva (sa traiasca inspectia muncii, ministerul muncii etc,etc,etc.)
ITI PREZINT SCUZE CA RASPUNSUL MEU VINE ASA TARZIU !!!

Ora estimata: 10:30
Complet: CCOM6
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta SC AMG JOBS SRL (fostă SC EURO MEDICAL JOBS SRL) în contradictoriu cu pârâta BĂDANA IULIA IOANA. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 5099,75 lei, reprezentând contravaloare prestări servicii potrivit facturii ATHADJ 1126/05.05.2011 precum şi la plata penalităţilor de întârziere de 32% pe an , începând cu data de 30.09.2011 până la achitarea efectivă a debitului. Obliga pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1734 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 22.11.2013.
Document: Hotarâre  15333/2013  22.11.2013

Ora estimata:
Complet: Cs1
Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: Admite în parte acţiunea formulată de reclamanta S.C. EURO MEDICAL JOBS S.R.L. în contradictoriu cu pârâta NECHITA CARMEN. Obligă pârâta la plata sumei de 4776,83 lei, reprezentând contravaloare factură fiscală neachitată (tarif de mediere). Obligă pârâta la plata penalităţilor de întârziere în cuantum de 32% pe an, aferente debitului principal, calculate de la data scadenţei facturii – 18.03.2011 şi până la achitarea efectivă a debitului. Respinge capătul de cerere cu privire la cheltuielile de notificare ca neîntemeiat. Obligă pârâta la plata cheltuielilor de judecată în cuantum de 1319 lei, reprezentând taxa de timbru şi timbru judiciar 419 lei şi onorariu avocat 900 lei. Respinge cererea reconvenţională formulată de pârâta-reclamantă NECHITA CARMEN în contradictoriu cu reclamanta-pârâtă S.C. EURO MEDICAL JOBS S.R.L. ca neîntemeiată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 30.04.2012.
Document:


Astia fac bani frumosi pe seama celor ce semneaza un contract de mediere.

Asta da afacere.

Edited by HighClass, 20 January 2014 - 12:50.


#3
dapos

dapos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.10.2010
ei l-au numit servicii datorate in valoare de o anumita suma si care inseamna testarea de limba, cv in italiana, traducere, niste ore de limba online, inainte de gasirea locului de munca. Desigur tarif de servicii de mediere exista, platit atat de angajator cat si de beneficiar, mai mic cel al beneficiarului,adica 40 la suta si care trebuie platit in decurs de 2 salarii(2 luni).Cam astea-s amanuntele

am citit doua raspunsuri si e suficient. Multumesc pt promptitudinea raspunsurilor. Aveam oarece dubii cu privire la firma si se pare ca mi s-au confirmat banuielile.

#4
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
Hai sa fim seriosi.

Sa fii badantă in Italia e un contract simplu pe care-l poate incheia o persoana fizica cu o alta persoana fizica sau juridical, fara testare fara nimic.

Astea-s bazaconii cu invatatul limbii online samd.

Un cv in limba Italiana ti-l traduci cu 20 lei.

Repet, comisionul se plateste dupa ce primesti salariul. Nici un euro inainte.

Dar in cazul aceste firme , simpla semnatura pe un contract de mediere te poate arunca intr-un proces indiferent daca ai ajuns in Italia sau nu.

Cel mai bine este sa se evite colaborarea cu ea.

Este strict parerea pe care mi-au lasat-o.

Edited by HighClass, 20 January 2014 - 13:05.


#5
dapos

dapos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.10.2010
Tocmai de aceea am si intrebat pt ca aveam dubii. Acum mi-este clar. Am gasit pe site-ul judecatoriei informatiile. Lamuritor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate