Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Sony Xperia Z1 Compact

- - - - -
  • Please log in to reply
1303 replies to this topic

#37
dronca

dronca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.03.2008
Cine doreste am o husa de silicon noua + folie protectie pentru Sony XPERIA  Z1 COMPACT

http://mercador.ro/o...ct-ID1twMr.html

Edited by dronca, 13 February 2014 - 16:43.


#38
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013
E scump tare,cumperi Z1 cu bani aia.Sony au preturi umflate la fel ca Apple.

#39
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Da dar ii si scade repede pretul

#40
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Au "umflat" pretul cu 40 de euro, prin toamna o sa aiba un pret bun.

#41
criseb

criseb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 18.04.2008
Un posesor de Sony xperia z1 compact, poate încerca dacă la conectarea prin bluetooth cu o cască stereo sau mono, scade drastic viteza la internet prin wireless ? Eu cel puțin am această problemă, la tableta z. Se pare că acest bug a fost rezolvat pe 4.2.2,  dar a reapărut pe 4.3. Am încercat tot felul de soluții, dar nu e nicio rezolvare...pe forumul Sony se feresc să fac update la 4.3. În momentul în care îmi conectez casca, scade viteza la download pe wirelles, la 50 KB/s. Aș vrea să -mi cumpăr acest telefon, dar mi-e teamă să nu fie aceeași problemă. Mulțumesc mult.

Edited by criseb, 24 February 2014 - 20:09.


#42
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006

View Postmikealex9, on 13 februarie 2014 - 19:43, said:

E scump tare,cumperi Z1 cu bani aia.Sony au preturi umflate la fel ca Apple.

Asta doar daca vrei o caramida asa mare ca Z1...Or fi preturile umflate ca deh...abia e lansat...dar sincer nu ma astept sa fie mult mai ieftin decat Z1...la urma urmei singura diferenta notabila e dimensiunea si rezolutia ecranului...Preturile oricum vor mai scadea in viitor

Eu sunt cam stresat de dimensiunile unui S4,daramite Z1...Deci pe mine nu m-ar deranja sa dau chiar aceeasi bani  ca pe un Z1.

#43
clao

clao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 31.10.2005
are cineva informatii despre disponibilitatea la orange/vodafone a acestui telefon?

#44
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
A inceput sa scada pretul la marii comercianti online. E cu 200 lei mai putin fata de primul pret pe care l-am vazut.

Edited by marius_ar, 26 February 2014 - 14:43.


#45
dronca

dronca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.03.2008
Bumper pentru Sony Xperia Z1 COMPACT (nu mai am husa am un bumper acuma)

http://mercador.ro/o...ct-ID1xp9f.html

#46
Vlad6

Vlad6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 07.03.2005
Daca vreti sa vedeti cum filmeaza :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b4iAX_lRS3A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xP9jKJj0m6U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TiYS9ohtft4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
criseb

criseb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 18.04.2008

View Postcriseb, on 24 februarie 2014 - 20:08, said:

Un posesor de Sony xperia z1 compact, poate încerca dacă la conectarea prin bluetooth cu o cască stereo sau mono, scade drastic viteza la internet prin wireless ? Eu cel puțin am această problemă, la tableta z. Se pare că acest bug a fost rezolvat pe 4.2.2,  dar a reapărut pe 4.3. Am încercat tot felul de soluții, dar nu e nicio rezolvare...pe forumul Sony se feresc să fac update la 4.3. În momentul în care îmi conectez casca, scade viteza la download pe wirelles, la 50 KB/s. Aș vrea să -mi cumpăr acest telefon, dar mi-e teamă să nu fie aceeași problemă. Mulțumesc mult.
Astăzi din păcate am găsit singur răspunsul...aceeași problemă și la telefonPosted Image . Sper ca Sony să rezolve această problemă. Per ansamblu, având în vedere că l-am zăpăcit cinci ore, este un telefon superb, am avut înainte SGS 4 și nu-mi pare rău deloc după el Posted Image. Respect.

#48
padureanuom

padureanuom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.09.2013

View Postcriseb, on 05 martie 2014 - 18:40, said:


Astăzi din păcate am găsit singur răspunsul...aceeași problemă și la telefonPosted Image . Sper ca Sony să rezolve această problemă. Per ansamblu, având în vedere că l-am zăpăcit cinci ore, este un telefon superb, am avut înainte SGS 4 și nu-mi pare rău deloc după el Posted Image. Respect.

Aceasta problema am sesizat-o si eu la Xperia z,dar numai atunci cand vizionez clipuri pe youtube,in rest nu scade viteza.

Edited by padureanuom, 05 March 2014 - 20:08.


#49
padureanuom

padureanuom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.09.2013
Probabil acest bug se va rezolva cu urmatorul update kitkat!!!

#50
criseb

criseb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 18.04.2008

View Postpadureanuom, on 05 martie 2014 - 20:54, said:

Probabil acest bug se va rezolva cu urmatorul update kitkat!!!
Eu, am făcut un test în Speednet Ookla, și nu-mi arăta mai mult de 50 KB/s. Imediat ce opream bluetooth -ul, viteza creștea la 12 MB/s. Văd că bug-ul se comportă diferit, în funcție de dispozitiv. Pe Sony z1 Compact, am înțeles că va avea parte de update la kikat, în prima parte a lunii aprilie...să sperăm Posted Image.

#51
padureanuom

padureanuom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.09.2013

View Postcriseb, on 05 martie 2014 - 21:13, said:


Eu, am făcut un test în Speednet Ookla, și nu-mi arăta mai mult de 50 KB/s. Imediat ce opream bluetooth -ul, viteza creștea la 12 MB/s. Văd că bug-ul se comportă diferit, în funcție de dispozitiv. Pe Sony z1 Compact, am înțeles că va avea parte de update la kikat, în prima parte a lunii aprilie...să sperăm Posted Image.

Tot ce este posibil,poate la alte dispozitive se comporta altfel,la mine in schimb doar la youtube face figuri,la filme si radio online nu are nicio treaba.
Nu este o chestie foarte deranjanta pt ca ma pot uita la clipuri pe youtube si fara casti,dar totusi este o mica eroare si speram sa se rezolve cu un update cat mai curand,poate pana sa apara kitkat. ;-)

Edited by padureanuom, 05 March 2014 - 23:44.


#52
criseb

criseb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 18.04.2008
Mă chinui de o săptămână, să -mi găsesc o husă de silicon și folie de protecție față-spate , dar nu găsesc nimic pe stoc. Am găsit ceva folie de protecție cu adeziv, care se aplică cu ajutorul unei soluții lichide. Nu mă prea încântă ideea, având în vedere, că telefonul are aplicată o folie pe ecran din fabrică...mi-e teamă atunci când o schimb să nu se dezlipească și cealaltă. Mai aștept... Posted Image

#53
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Vești bune: a intrat la Orange pe site în ofertă.

Vești proaste: e 500 de euro și nu primești NIMIC pe lângă el. Ba mai mult, e codat.

#54
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
La quickmobile este aparut mai demult la 23 mil.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate