Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Delectare (FUN) din domeniu TV/Satelit.

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
mariusdenis

mariusdenis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.01.2010

View Postzappaf, on 11 aprilie 2014 - 15:04, said:


HA HA HA. Mai sa fie....! Ce m-am amuzat uitandu-ma la aceste poze.

P.S.: unii nici nu se uita unde posteaza.


FUN este substantiv si are urmatoarele intelesuri: distractie, haz, gluma, delectare, caraghios. Probabil unii membrii ai acestui forum se vor delecta cand vor vedea poze cu aceste canale tv. Altii ca si tine........nu.

#20
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,032
  • Înscris: 20.12.2007
In aceasta seara am zappat cateva canale de la 46 est(azerspace1) . Impresionant de multe canale fta momentan , foarte multe de buna calitate :
http://www.flysat.com/azerspace1.php
M-a frapat imaginea de fundal de pe cateva canale
p.s intamplator am observant ca pe CBC_Azerbayan ruleaza Hobitul 2, Dezolarea lui Smaug .
Pacat de faptul ca pista audio la cele mai multe canale este doar in azera, rusa, nu si in engleza.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   161.77K   103 downloads
  • Attached File  2.jpg   360.51K   110 downloads
  • Attached File  4 hobb.jpg   385.88K   106 downloads

Edited by bog4u, 14 May 2014 - 20:39.


#21
mariusdenis

mariusdenis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.01.2010
Sigla aceasta si-o mai aminteste cineva?

Attached Files



#22
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008

View Postmariusdenis, on 24 octombrie 2016 - 12:59, said:

Sigla aceasta si-o mai aminteste cineva?

Da bineinteles! Aia si cu sigla de la RTL plus (probabil ti-o amintesti si pe aia) mi-au placut foarte mult. Chiar mai mult ca actualele sigle. Super vremuri!

#23
mariusdenis

mariusdenis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.01.2010

View Postchris_dvb, on 26 octombrie 2016 - 11:33, said:

Da bineinteles! Aia si cu sigla de la RTL plus (probabil ti-o amintesti si pe aia) mi-au placut foarte mult. Chiar mai mult ca actualele sigle. Super vremuri!


Da mi-o amintesc si pe aceea. Si sat.1 avea alta sigla pe vremuri.

#24
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008

View Postmariusdenis, on 28 octombrie 2016 - 10:18, said:

Da mi-o amintesc si pe aceea. Si sat.1 avea alta sigla pe vremuri.


Da, da....scria SAT.1 intr-o vreme. Exact nu mai stiu nici eu cand, dar a fost odata...Posted Image

Ce-mi placea inca mult de tot...era pe TeleClub (nu stiu daca iti zice ceva), cand incepeau filmele. Era o animatie tare de tot pt. vremea aceea, cu o sala de film. Iar cand incepea filmul...pac! Se coda. Posted Image
Si pt ca veni vb de codare in timpul filmului, era pe Turksat CINE5, acolo lasa chiar si 10-15 minute filmul necodat, cand ti-era lumea mai draga le plesena cu codarea. Sister/Nagra...ma mai uitam cateva minute la umbre si lumini...dupa care, plecam dezamagit mai departe cu antena spre canalele Mediaset pe 62 E sau 64 E, ca nici nu mai stiu exact. Cam pe acolo erau. Dadeau filme faine. O trebuit sa-mi schimb motorasul cu unul cu tija mai lunga ca sa ajung pana la italieni. Ce timpuri...

Edited by chris_dvb, 03 November 2016 - 15:29.


#25
mariusdenis

mariusdenis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.01.2010
Imi amintesc de TeleClub-ul nemtesc. Sala de cinema era goala.
Am avut antena parabolica de prin anul 1988. Am avut norocul sa vad vreo 6 luni Sky Movies la liber apoi l-au codat. Prin 1989 a cumparat tatal meu decodor pt FilmNet. Tot dupa aproximativ 5 luni acestia au schimbat norma de codare la sunet astfel incat aveam imagine dar sonor nu. Dupa ce am dat de canalele Mediaset foarte rar mai duceam antena pe Astra.
Oricum frumoase vremuri....!!!!!Posted Image

Edited by mariusdenis, 03 November 2016 - 16:57.


#26
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postchris_dvb, on 03 noiembrie 2016 - 15:17, said:

Da, da....scria SAT.1 intr-o vreme. Exact nu mai stiu nici eu cand, dar a fost odata...Posted Image

Ce-mi placea inca mult de tot...era pe TeleClub (nu stiu daca iti zice ceva), cand incepeau filmele. Era o animatie tare de tot pt. vremea aceea, cu o sala de film. Iar cand incepea filmul...pac! Se coda. Posted Image
Si pt ca veni vb de codare in timpul filmului, era pe Turksat CINE5, acolo lasa chiar si 10-15 minute filmul necodat, cand ti-era lumea mai draga le plesena cu codarea. Sister/Nagra...ma mai uitam cateva minute la umbre si lumini...dupa care, plecam dezamagit mai departe cu antena spre canalele Mediaset pe 62 E sau 64 E, ca nici nu mai stiu exact. Cam pe acolo erau. Dadeau filme faine. O trebuit sa-mi schimb motorasul cu unul cu tija mai lunga ca sa ajung pana la italieni. Ce timpuri...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lywamnbVy_E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008
Ce vremuri...Posted Image

Dar de CMT pe Intelsat 27.5 West (anii '95-'96) isi mai aduce aminte cineva? Muzica country, foarte bun program. Acolo era necodat.


Attached File  200px-CMT_old_logo.svg.png   5.2K   2 downloads

Edited by chris_dvb, 05 December 2016 - 21:24.


#28
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OTaHcY7fuIE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KZ4pRtwiPRQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cDmQ8TNN-2U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BaVl1KpcW9c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


cine 5 a fost primul post  pay-tv din turcia .(un fel de canal+ din franta).

Edited by ramiz, 05 December 2016 - 21:30.


#29
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008
@ ramiz

Mersi, mersi Posted Image Parca erau mai frumoase acele vremuri. Ne bucuram mai intens, de orice aparea nou pe satelit.

#30
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
sky,filmnet,canal+,tv 1000,teleclub,premiere  ,cine 5. canale pay-tv  care au facut istorie.Posted Image

Edited by ramiz, 05 December 2016 - 21:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate