Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Ce parere aveti de hotele Falmec?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Bellairis

Bellairis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.12.2013
Ma gandeam sa-mi schimb hota de bucatarie...nu sunt multumita deloc nici de modul in care extrage mirosul si  nici de zgomotul  pe care-l face..Am vazut pe net hotele Falmec,,..care se pare ca au un sistem de reducere a zgomotului..NRS..Ce parere aveti?

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
Pune si tu link cu modelul dorit, ca eu nu gasesc, probabil sint prea lenes si ma enerveaza ca nu gaseeeeeesc  Posted Image

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
https://www.intax.ro...CFQ1c3godZk8AdA

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
Aha...

Pai daca te dau banii afara din casa, cumpara !  Posted Image

Stii, eu cred ca orice obiect dintr-o categorie, are un pret maxim acceptabil de bun simt, daca excludem produsele de lux/super lux. Posted Image

Ce este peste acel nivel la produsele medii, se numeste taxa pe ####tie.

Edited by crisstonne, 11 December 2013 - 19:21.


#5
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
Eu nu vad nicaieri pe website-ul ala preturi. Sunt ASA de mari incat le-au ascuns sa nu sperie musterii ? :w00t:  

Cica apasa pe butonul adauga in cos dar eu nu vad nicaieri asemenea buton :rolleyes:

#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
https://www.intax.ro...almec-white-981

Uite aici @corina, am postat o pagina deja deschisa, dai doar scroll si te ingrozesti   Posted Image Posted Image


Nu este de ajuns ?!
Ia de aici !

https://www.intax.ro...us-986/pagina/2

Mergi si pune garantie la banca autoturismul familiei, vezi sa fie mai de valoare sa primesti credit mare si mergi apoi sa iti ridici hota  Posted Image

Edited by crisstonne, 12 December 2013 - 00:24.


#7
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
ce face frate la bani astia ? sau ce naiba au special ? sunt cu cioburi swarovski ?
o teava cu un ventilator care da aeru afara din bucatarie ...
la bani aia iti cumperi toata mobila de bucatarie

Edited by STARTREK1, 12 December 2013 - 08:51.


#8
Bellairis

Bellairis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.12.2013
Multumesc pentru raspunsuri. Eu ma uitam si ma incanta asta  https://www.intax.ro...-l-80-cm-11650p

hota mea are 68  db la 630m3/h iar asta la care m-am oprit are 51 db la 800m3/h...ma omoara zgomotul din bucatarie...intr-adevar e scumpa da' imi rezolva problema...cred

#9
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006

 Bellairis, on 12 decembrie 2013 - 11:49, said:

Multumesc pentru raspunsuri. Eu ma uitam si ma incanta asta  https://www.intax.ro...-l-80-cm-11650p

hota mea are 68  db la 630m3/h iar asta la care m-am oprit are 51 db la 800m3/h...ma omoara zgomotul din bucatarie...intr-adevar e scumpa da' imi rezolva problema...cred

Poate nu ai evacuarea facuta corect...
Cat despre niv. Zgomot, nu am vazut sa specifice exact modalitatea de masurare...putere sau presiune acustica? (pW sau Pa). Ambele se exprima in dba, dar au valori diferite. Producatorii care se respecta dau ambele valori...ceilalti doar valoarea mai mica (Pa)

#10
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
Mai ieftin ieşi cu doape de urechi, sau antifoane de şantier : )))

#11
Bellairis

Bellairis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.12.2013
Am inteles ca  evacuarea este facuta corect.
Am intrat pe site-ul cu hota Falmec  sa ma uit sa vad daca gasesc ceva despre ceea ce spuneai tu si am gasit un document in care se specifica toate informatiile de care ziceai ca este nevoie pentru a vedea daca este intr-adevar acela nivelul de zgomot( puterea, nivelul de zgomot, presiunea) si din acel tabel reiese ca intr-adevar nivelul de zgmot de 51 este corect.. ..am atasat si link-ul..https://www.intax.ro/pdf/id1255/Performanta%20motor%20-%20PLANE%20NRS.pdf
nu stiu ce sa zic,.,,,

#12
Bellairis

Bellairis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.12.2013
ma gandeam daca imi poate spune cineva cum se calculeaza chestia aia cu presiunea .. si ce conditii trebuie sa indeplinesc daca vreau sa am aceeasi parametri....multumesc

#13
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Mie imi miroase a reclama mascata.

 Bellairis, on 12 decembrie 2013 - 17:52, said:

Am inteles ca  evacuarea este facuta corect.
Am intrat pe site-ul cu hota Falmec  sa ma uit sa vad daca gasesc ceva despre ceea ce spuneai tu si am gasit un document in care se specifica toate informatiile de care ziceai ca este nevoie pentru a vedea daca este intr-adevar acela nivelul de zgomot( puterea, nivelul de zgomot, presiunea) si din acel tabel reiese ca intr-adevar nivelul de zgmot de 51 este corect.. ..am atasat si link-ul..https://www.intax.ro/pdf/id1255/Performanta%20motor%20-%20PLANE%20NRS.pdf
nu stiu ce sa zic,.,,,
Uite aici una umana cu 44 dB si tot italiana.

http://www.compari.r...92-f-p43273275/

Edited by Clovis, 13 December 2013 - 19:28.


#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
Si mie imi miroase... Posted Image

Dar imi place sa ii vad cum se zbat, ca nu se inteapa lumea la nesimtire extrema Posted Image

#15
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

 Clovis, on 13 decembrie 2013 - 19:21, said:

Mie imi miroase a reclama mascata.


Uite aici una umana cu 44 dB si tot italiana.

http://www.compari.r...92-f-p43273275/
miroase clar a reclama dar chiar si asa nu ai cum sa compari ariston niciodata cu o marca specializata numai pe sisteme de evacuare aer viciat ....
Dpmdv aristonul face multe dar nu exceleaza la nimic...

Sincer din ce vad despre aceste hote , acum imi pare rau ca am luat whirpool AKR 891 IX acum ceva vreme. Nu ma intelege gresit , si a mea este super buna doar ca din ce vad la specificatii , unele din hotele falmec au un nivel mai scazut de zgomot. A mea are 61 db si sincer nu este deranjant. As putea spune doar ca la viteza maxima o aud , in rest nimic deosebit .Si al 6-lea simt face toti banii ...Posted Image  Dar imi imaginez ca la 55 db ar fi si mai bine,nu?
Ca prêt nu este mare diferenta daca si calitatea este pe masura .Nu vad sa fie exagerat de scumpe pentru un aparat electrocasnic de calitate. Repet, doar daca sunt intra-devar de calitate ca nu am cautat review-uri multe de pe site-uri externe asa ca nu stiu exact calitatea produselor .
Nu ai cum sa vrei si calitate si pret mic... Se cam bat cap in cap cred eu .

parerea mea Posted Image

Edited by flp014, 14 December 2013 - 23:41.


#16
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
Da, bine... : )

#17
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

 crisstonne, on 15 decembrie 2013 - 01:08, said:

Da, bine... : )
ai mai facut un post ... :) Posted Image
PS: scuze de offtopic

#18
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
Esti scuzat, aici nu este vorba de ,,versus '' Posted Image

O.N. Initiatoare, cumpara Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate