Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

cam conax

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
max30011985

max30011985

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.11.2013
Am reciver digi tv (in Anglia) si vreau sa aflu daca merge conax cam cu cartela de la focus sat, afland ca de la digi tv , smart cam-ul merge numai pentru canalele digitale (sd si hd), multumesc.

#2
erapav

erapav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 08.09.2010

View Postmax30011985, on 11 decembrie 2013 - 10:33, said:

Am reciver digi tv (in Anglia) si vreau sa aflu daca merge conax cam cu cartela de la focus sat, afland ca de la digi tv , smart cam-ul merge numai pentru canalele digitale (sd si hd), multumesc.

Nu merge Posted Image

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007

View Postmax30011985, on 11 decembrie 2013 - 10:33, said:

Am reciver digi tv (in Anglia) si vreau sa aflu daca merge conax cam cu cartela de la focus sat, afland ca de la digi tv , smart cam-ul merge numai pentru canalele digitale (sd si hd), multumesc.
smart cam-ul este doar pt. televiziunea prin cablu RCS-RDS care detine si DigiTv satelit

#4
belbody

belbody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 20.08.2009

View Postmax30011985, on 11 decembrie 2013 - 10:33, said:

Am reciver digi tv (in Anglia) si vreau sa aflu daca merge conax cam cu cartela de la focus sat, afland ca de la digi tv , smart cam-ul merge numai pentru canalele digitale (sd si hd), multumesc.

Daca ai televizor cu DVB-S - (tuner satelit) CI, CAM Conax infipt in el si card focus infipt in CAM, da, ar trebui sa mearga sigur.
Am mai citit despre asta si sunt destui cu tv-uri cu DVB-S care nu mai folosesc receptorul ci direct TV-ul + CAM Conax.

P.s. - nu stiu ce legatura are digi in toata afirmatia ta. :)

Nu, cardul digi nu-l poti folosi in alt CAM - fie el de sateli sau de cablu (ala de cablu sigur nu, tu fiind in Anglia) dar cardul focussat il poti folosi intr-un cam conax infipt intr-un televizor care are tuner de satelit...

Daca asta era intrebarea...

Edited by belbody, 11 December 2013 - 13:56.


#5
erapav

erapav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 08.09.2010
Eu am CAM connax infipt in tv si in el card de la focus sat si merge perfect

#6
max30011985

max30011985

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.11.2013
Ok si ce model al trebui sa imi iau , eu am un samsung ue55f8000?  Multumesc

#7
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă ai receiver Digi pentru satelit și vrei să urmărești canalele Digi, trebuie să ai cartelă de la ei...pentru simplul motiv că trebuie împerecheată cu receiverul...
Dacă vrei Focussat, poți folosi un CAM Conax și o cartelă de la FocusSat. Trebuie să te hotărăști la ce operator vrei să te abonezi...

#8
belbody

belbody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 20.08.2009

View Postmax30011985, on 11 decembrie 2013 - 18:08, said:

Ok si ce model al trebui sa imi iau , eu am un samsung ue55f8000?  Multumesc

Model de?

Daca intrebi de model de CAM, atunci trebuie sa-ti iei un CAM compatibil Conax.

De exemplu asta: http://www.ebay.co.uk/bhp/conax-cam

Edited by belbody, 12 December 2013 - 14:01.


#9
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Postmax30011985, on 11 decembrie 2013 - 18:08, said:

Ok si ce model al trebui sa imi iau , eu am un samsung ue55f8000?  Multumesc
Ai o scula ca lumea :)
Ia-ti CAM Conax 7
Si eu il folosesc tot intr-un samsung cu o cartela HD Focus.

Edited by popascu, 14 December 2013 - 18:34.


#10
adriano7622

adriano7622

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 25.04.2012
Pe  Samsung ue46f6500sdxzt cam-ul conax de la smit nu decodeaza toate ch HD din grila FocusSat

Ce cam CONAX a-mi recomandati?

#11
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005

View Postadriano7622, on 17 decembrie 2013 - 20:55, said:

Pe  Samsung ue46f6500sdxzt cam-ul conax de la smit nu decodeaza toate ch HD din grila FocusSat

Ce cam CONAX a-mi recomandati?

Cam Conax 7 Synaps de la Elstar..pus azi merge de numa numa... 145 de ronisori plus postasu:)

#12
adriano7622

adriano7622

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 25.04.2012
Decodeaza toate ch.HD de la Focussat pe CI+ 1, 3 synaps-ul ? Smit-ul nu .Nu vreau s-a mai dau bani pe un cam care nu e compatibil cu tv-ul .Cine are acest model  poate spune ce cam foloseste pt. Focussat

Edited by adriano7622, 17 December 2013 - 22:21.


#13
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005

View Postadriano7622, on 17 decembrie 2013 - 22:19, said:

Decodeaza toate ch.HD de la Focussat pe CI+ 1, 3 synaps-ul ? Smit-ul nu .Nu vreau s-a mai dau bani pe un cam care nu e compatibil cu tv-ul .Cine are acest model  poate spune ce cam foloseste pt. Focussat

Da merge perfect tocmai pentru asta l-am montat pentru HD-urile de la Focus, pe un led tv Philips.

#14
Romeo_NT

Romeo_NT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 11.01.2007
Am un smart tv Samsung UE32F6400. Specificatiile tuner-ului sunt DVB-T/C DTV,si suporta CI sau CI+.
In acest caz,ma pot lipsi de receiver pentru a receptiona canalele Focus Sat direct din TV?
Multumesc.

#15
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Pentru FocusSat ai nevoie de tuner DVB-S2.

#16
alexiedb

alexiedb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 03.05.2006
Salut,

Am primit un CAM conax produs de smc (probabil destul de vechi), MPEG2, si am vrut sa verific daca mai functioneaza. Avand o cartela Focussat am observat ca nu decodeaza anumite canale din pachetul Focussat (nu la cele HD ma refer), cum ar fi Look TV, Animal Planet sau National TV (si altele...) insa majoritatea canalelor din pachetul Familia functioneaza (doar acest pachet e activ).
Si mai are un comportament ciudat: nu pot accesa meniul acestuia, pot vedea doar detalii gen producator: Norwegian Telekom, Versiune 4.00e... Si se pare ca se restarteaza cand nu poate deschide canalele pt care nu exista subscriptie valida sau cele mentionate mai sus ca nu functioneaza (am observat ca dispare si reapare in meniul TV-ului si de asta am presupus ca se restarteaza).
Este prea vechi pentru card-ul Focusat sau e defect? Sau poate ambele? TV-ul e un Samsung din 2015 si functioneaza perfect cu CAM viaccess si card TVR.
Exista vreo posibilitare de resfotare/resetare?

Edited by alexiedb, 26 July 2016 - 00:19.


#17
gradflor

gradflor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.03.2017
Va salut cu respect, daca ma puteti ajuta in legatura cu un modul cam conax. Am abonament la focussat dar detin un receiver model vechi de 4-5 ani si doresc sa achizitionez un modul cam conax pentru a viziona posturile direct pe smart tv HD problema este ca eu locuiesc in Germania si tot ce am gasit aici nimeni nu a mi poate garanta ca o sa decripteze toate posturile 100% . Eu o sa postez cateva modele ce le am gasit si astept o parere de la voi.
Va multumesc pentru intelegere.

#18
gradflor

gradflor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.03.2017


Va salut cu respect, daca ma puteti ajuta in legatura cu un modul cam conax. Am abonament la focussat dar detin un receiver model vechi de 4-5 ani si doresc sa achizitionez un modul cam conax pentru a viziona posturile direct pe smart tv HD problema este ca eu locuiesc in Germania si tot ce am gasit aici nimeni nu a mi poate garanta ca o sa decripteze toate posturile 100% . Eu o sa postez cateva modele ce le am gasit si astept o parere de la voi.
Va multumesc pentru intelegere.

Attached Files


Edited by gradflor, 01 April 2017 - 15:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate