Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Mallul Promenada din Aviatiei - frumos dar gol

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,099
  • Înscris: 20.12.2007
Si mie a inceput sa-mi placa mai mult Plaza decat AFI pentru ca gasesti mai usor loc de parcare, iau bilete la film mai ieftin ca au si ei niste carduri de fidelitate, e mai putin aglomerat si asa cum spune user-ul de mai sus nu este atat galagie cala AFI unde in zona de mancare patinoar nu te auzi om cu persoana

#20
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 06.10.2012

View Postcatalina1, on 04 decembrie 2013 - 21:40, said:


Si, daca nu ma insel, au si Promod-ul care nici nu exista in AFI (s-ar putea totusi sa existe si sa fiu eu oarba si ei idioti, ca de cel putin vreo doua luni nu le merg ecranele informative).

Te inseli.
Afi are Promod pe aleea cu Zara, pe langa Camaieu, Fox, etc.
Pe stanga cum mergi spre Real intrand dinspre H&M, C&A.

Promodu de cativa ani face haine naspa, asa ca nu pierzi nimic.

Ontopic> in Aviatiei nu am fost, imi e peste mana cand stau la 10 min de Afi si acolo gasesc tot ce am si ce nu am nevoie.

#21
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Din pacate Plaza nu-si mai revine. O sa fie chiar micsorat, o parte devenind spatii de birouri la anul.
Si mie imi place Starbucks-ul de acolo cel mai mult.

http://zf.ro/compani...irouri-11375833

Edited by don_dannielo, 05 December 2013 - 10:34.


#22
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 06.10.2012
Plaza a inceput sa fie pe cale de deces o data cu deschiderea lui Afi.
Era evident, oricum.

#23
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007

View Postdon_dannielo, on 05 decembrie 2013 - 10:32, said:

Din pacate Plaza nu-si mai revine. O sa fie chiar micsorat, o parte devenind spatii de birouri la anul.
Si mie imi place Starbucks-ul de acolo cel mai mult.

http://zf.ro/compani...irouri-11375833
Starbucks-ul din Plaza rules

View Post-Diana-, on 05 decembrie 2013 - 10:34, said:

Plaza a inceput sa fie pe cale de deces o data cu deschiderea lui Afi.
Era evident, oricum.

Plaza nu a vrut sa reduca chiriile ca sa isi pastreze chiriasii, acum le-au redus dar cei care au plecat nu se mai intorc, vine C&A si o sa-i mai revigoreze in curand.

#24
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,904
  • Înscris: 21.04.2011

View Post-Diana-, on 05 decembrie 2013 - 10:27, said:

Te inseli.
Afi are Promod pe aleea cu Zara, pe langa Camaieu, Fox, etc.
Pe stanga cum mergi spre Real intrand dinspre H&M, C&A.
Aha, mersi.

Quote

Promodu de cativa ani face haine naspa, asa ca nu pierzi nimic.
Chestie de gusturi. Au rochii de birou (al meu, ca nu mai sunt in lumea business) misto.

Edited by catalina1, 06 December 2013 - 16:27.


#25
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 06.10.2012

View Postbogdanpaul, on 06 decembrie 2013 - 16:23, said:

Plaza nu a vrut sa reduca chiriile ca sa isi pastreze chiriasii, acum le-au redus dar cei care au plecat nu se mai intorc, vine C&A si o sa-i mai revigoreze in curand.

C&A din punctul meu de vedere e cam mort si el. Se adreseaza unui segment de varsta mai inaintat, hainele lor sunt cam batranicioase, eu personal nu gasesc nimic de imbracat la ei in afara de lenjerie intima care si aia e greu de gasit, pt ca nu toate colectiile sunt pe gustul meu.
Merg la ei doar pt hainele de copii, alea sunt ok ca si calitate, nu intotdeauna si pret.

Iar cu o floare nu se face primavara, C&A nu cred ca o sa resusciteze Plaza.

#26
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,895
  • Înscris: 25.01.2007

View Postnemuriciu, on 04 decembrie 2013 - 08:56, said:

Io zic mersi ca s-a deschis. Mi-a crescut pretul la apartament. Posted Image

vinde repede, pana nu da faliment si scade iar.

#27
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View Post-Diana-, on 06 decembrie 2013 - 21:57, said:

C&A din punctul meu de vedere e cam mort si el. Se adreseaza unui segment de varsta mai inaintat, hainele lor sunt cam batranicioase, eu personal nu gasesc nimic de imbracat la ei in afara de lenjerie intima care si aia e greu de gasit, pt ca nu toate colectiile sunt pe gustul meu.

asta e cam demodat sa porti in ziua de azi daca esti o tanti!

macar se vede bine? adica e lumina suficienta? ma intereseaza din pct de vedere tehnic. Am lucrat la proiectul asta

Edited by sydneyaus2005, 06 December 2013 - 23:22.


#28
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,087
  • Înscris: 14.08.2007

View Postbogdanpaul, on 04 decembrie 2013 - 20:14, said:

Carfur, Real, Cora, Auchan
Alea sunt hypermarketuri, Billa e supermarket. Dar sunt de acord cu ce spui, daca vrei o ancora serioasa, Billa nu e suficient. Un Auchan vinde cat vreo 20 de Billa la un loc.

View Post-Diana-, on 06 decembrie 2013 - 21:57, said:

C&A din punctul meu de vedere e cam mort si el. Se adreseaza unui segment de varsta mai inaintat, hainele lor sunt cam batranicioase, eu personal nu gasesc nimic de imbracat la ei in afara de lenjerie intima care si aia e greu de gasit, pt ca nu toate colectiile sunt pe gustul meu.
Iar cu o floare nu se face primavara, C&A nu cred ca o sa resusciteze Plaza.
C&A nu e mort deloc, ba vinde chiar foarte bine (in Cluj cel putin cam tot timpul e coada, de multe ori sunt doua case deschise) ... trebuie si astia mai batrani sa-si cumpere haine, nu? ;) Dintre H&M, Zara, New Yorker si C&A mie C&A imi lasa impresia ca vinde cel mai bine, la bataie cu H&M, deci e departe de a fi mort. Eu la H&M si Zara nu gasesc haine pentru mine, inca n-am cumparat nimic pentru mine de la nici unul, in schimb de la C&A cumpar periodic. Ce e ciudat e ca eu am fost prima data intr-un H&M in Munchen, si acolo chiar am gasit chestii faine si am cumparat, in Romania insa, cel putin la barbati, mi se pare foarte slaba oferta (doar haine de copii cumpar din H&M). Ba chiar as zice ca hainele alea luate din Germania (in 15 minute, ca se inchidea) sunt preferatele mele, asa ca am asteptat sa vina si in Romania, insa am fost dezamagit dupa ce s-a deschis.

#29
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,904
  • Înscris: 21.04.2011
Cand ai fost la H&M in Germania? S-a prostit mult in ultimii ani si in afara, nu are treaba neaparat cu Romania.

Edited by catalina1, 07 December 2013 - 00:46.


#30
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,087
  • Înscris: 14.08.2007

View Postcatalina1, on 07 decembrie 2013 - 00:45, said:

Cand ai fost la H&M in Germania? S-a prostit mult in ultimii ani si in afara, nu are treaba neaparat cu Romania.
In 2010 ... ma rog, ei aveau H&M-uri dedicate pentru barbati, asta din Cluj (de langa mine, ca celalalt e la vreo 10 km) are 50% haine femei, 40% copii si 10% barbati Posted Image Ok, poate exagerez cu 10%, dar mai mult de 15% din magazin nu e dedicat barbatilor.

Ca tot vorbim de magazine de haine, Debenhams mi se parea ok, dar l-au inchis.

Edited by utopium, 07 December 2013 - 01:35.


#31
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
Resuscitez  topicul dupa 3 ani. A mai fost cineva de curand in promenada ? Care mai este situatia in acest mall ?  Vreau sa fac shopping de haine si sa mananc ceva intr-un mall mai liber. In bucuresti sunt prea putine mall-uri pentru cati locuitori are acest oras . Multumesc anticipat pentru raspunsuri.Posted Image

Edited by Cola_13, 07 May 2016 - 11:49.


#32
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,143
  • Înscris: 10.07.2013

View PostCola_13, on 07 mai 2016 - 11:46, said:

Resuscitez  topicul dupa 3 ani. A mai fost cineva de curand in promenada ? Care mai este situatia in acest mall ? Vreau sa fac shopping de haine si sa mananc ceva intr-un mall mai liber. In bucuresti sunt prea putine mall-uri pentru cati locuitori are acest oras . Multumesc anticipat pentru raspunsuri.Posted Image
La Mega Mall de langa Arena Nationala ai fost?Posted Image
Ca promenada este in cartierul Aviatiei...

Edited by xmanyacs77, 07 May 2016 - 11:56.


#33
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
Am fost acolo si nu imi place ca sunt multi tigani din zona baicului. Ma gandeam ca proenada este mai liber pentru ca nu are cinema si este aproape de metrou aurel vlaicu.

#34
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

View Postconnectorxp, on 04 decembrie 2013 - 01:05, said:

Ce gasesti in el gasesc la mine in zona, la Sun Plaza, Mall Vitan, Galeria Auchan Titan sau Auchan Vitan, so nu merita sa bat masina atata drum Posted Image
Astea au si cinema, Promenada nu are.

View Postbogdanpaul, on 04 decembrie 2013 - 20:14, said:

Carfur, Real, Cora, Auchan

De ce crezi ca moare Plaza? Au doar un Mega Image, si ala vai de capu' lui
Mie-mi lipseste realul din Afi. Avea produse mai acatarii. Auchanul e peste tot, de ce m-as duce la cel din mall?
Felicitari celor din Afi ca i-au obligat sa il tina deschis non-stop.
Billa ala din promenada e un pic diferit de altele si mi se pare mai ok.


View Post-Diana-, on 06 decembrie 2013 - 21:57, said:

C&A din punctul meu de vedere e cam mort si el. Se adreseaza unui segment de varsta mai inaintat, hainele lor sunt cam batranicioase, eu personal nu gasesc nimic de imbracat la ei in afara de lenjerie intima care si aia e greu de gasit, pt ca nu toate colectiile sunt pe gustul meu.
Merg la ei doar pt hainele de copii, alea sunt ok ca si calitate, nu intotdeauna si pret.

Iar cu o floare nu se face primavara, C&A nu cred ca o sa resusciteze Plaza.

Mie-mi place C&A pt ca au camasi slim fit ieftine. Ale lor mi se mai potrivesc si nu imi pare rau cand dau banii pe ele. de la altii ma cam enerveaza, ca dau banii si nu vin bine.
In rest nu prea ii pot lauda insa. Au haine largi si nu sunt genul care cauta skinny. Din pacate camasile lor polo parca sunt facute pt roboti, sutn patratoase la umeri. Imi place ca nu au nici iun logo si au nuante frumoase.

Cred ca problema celor de la Promenada e ca nu au nimic cu care sa iasa in evidenta in mod pozitiv. Au pozitie ok. daca nu ar fi birourile alea din zona si cele din Pipera ar fi la fel de populat precum Mall Titan.

#35
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View PostCola_13, on 07 mai 2016 - 11:46, said:

Resuscitez  topicul dupa 3 ani. A mai fost cineva de curand in promenada ? Care mai este situatia in acest mall ?  Vreau sa fac shopping de haine si sa mananc ceva intr-un mall mai liber. In bucuresti sunt prea putine mall-uri pentru cati locuitori are acest oras . Multumesc anticipat pentru raspunsuri.Posted Image

Da, prea puține mall-uri.  Fix asta era problema.
Pai gata, am găsit soluția: transformam mega image in mall.

#36
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,143
  • Înscris: 10.07.2013
Acum cand este atata verdeata in parcuri, noi inca mergem in mall-urile din beton+sticla sambata si duminica?Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate