Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Laptop Mac

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
http://www.emag.ro/m...4/pd/D5L3JBBBM/
De exemplu
Pretul unei licente windows este in jur de 200e fara tva (nu oem ci retail)
Daca folosesti de pe okazii te rog sa verifici cat de acoperit esti de licenta. Este netransmisibila si se vinde doar de catre partenerii Microsoft. Da-mi un contact si poate le fac o vizita. Sau mai degraba fa o plangere pentru inselatorie daca tu chiar ai cumparat licenta cu 160 lei.

#20
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Da, am cumparat, de acum 3 ani ... bine, doar pentru HOMEPC-uri, nicidecum in alte scopuri.
Nu mi se pare ca fac parte dintr-o inselatorie. Sa vina Msf sa ma intrebe de licenta pentru PC-ul de acasa.

Daca peste ceva timp voi mai avea nevoie, sper sa nu se inchida Okazii...

Attached Files


Edited by bonygy, 28 December 2013 - 18:23.


#21
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007
Mda, nu sugerez nimic anume :) Dar logo-ul ăla indicat de tine cu săgeata nu înseamnă, neaparat, cum că Windows-ul de pe PC-ul tău este licențiat legal. Știi foarte bine, sunt convins, cum că orice activator de 3 lei pentru Windows 7 îți aruncă drăcovenia aia cu "Genuine MS Product" prin SysInfo.cpl

Just sayin'

#22
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Dar de activarea pe net care se confirma si in urma careia imi apare acel logo? Asta nu se pune? Imi pare rau ca nu am facut printscreen si dupa acela. Oricum, dupa 3 ani, nu stiu daca mai dadeam acum de ea.
Prefer sa fac activarea normala decat sa ma folosesc de patch-uri, crack-uri sau key-generatoare.

LE: Totul a inceput cand, la un moment dat, satul de SO-uri piratate, black-screen-uri, am decis sa imi fac si eu PC-ul legal (dar cu bani putini). Asa ca, am luat prima data de proba o licenta (am sa o numesc asa, chiar daca majoritatea userilor de aici nu sunt de acord).
Culmea... a functionat, prin activarea pe site-ul MSF, fara cine stie ce alte patch-uri sau crack-uri.
Asa ca, am procedat la licentierea tuturor PC-urilor si laptopurilor familiei (in total vreo 10 la numar), prin aceeasi procedura. De 2 ani totul merge uns.
A... vreti facturi, chitante, etc? Cui ii pasa? Destul ca sunt activate si functioneaza... Nu suntem la companii sau firme sa producem bani cu PC-urile.
Asta e povestea mea.

Edited by bonygy, 28 December 2013 - 19:35.


#23
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007
După cum am scris și mai sus - n-am de unde să știu dacă tu ai cumpărat OS-ul ăla sau nu. Nici nu contează prea mult. Dar ce am scris este perfect valabil. Logo-ul ăla "Genuine" NU ÎNSEAMNĂ CUM CĂ OS-UL ESTE ACTIVAT LEGAL.

#24
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Si eu la fel. Spuneam ca logo-ul acela, care pentru tine "NU ÎNSEAMNĂ CUM CĂ OS-UL ESTE ACTIVAT LEGAL" nu a fost pus acolo prin crack-uri sau alte activatoare. Msf mi l-a pus.

Poate facem cunostinta si vin cu un laptop si o "licenta" de 160 de lei si ti-l fac pe viu. BA, mai mult, te las pe tine sa vii cu CD-ul de instalare sa il folosim. Ca sa fii sigur ca nu vin cu activatoare sau alte smecherii.

Dar, hai ca deviem de la subiectul "MAC"

Edited by bonygy, 28 December 2013 - 19:44.


#25
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Ba vine si acasa, chiar cu mandat, don't worry. SI te intreaba de tot ce ai pe el.
Citeste EULA si daca e respectata atunci nu ai de ce sa iti faci griji. DOar ca e obligatorie pastrarea chitantei si facturii de achizitie.
Suntem offtopic dar pretul scris de mine e corect pt licenta de W8

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate