Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Viva imobiliare Rezervelor

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
gagogu

gagogu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2014
Ati vazut Domnilor Dezvoltatori! Toate-s bune si frumoase. Mai asteptam exemple.

#20
Valentin-Dibla

Valentin-Dibla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.01.2014
Salut ma numesc Valentin Dibla, sungt unul dintre investitori (cel cu Audi), si as vrea sa ii transmit domnului Gagogu numarul meu de telefon (0766.335.449) si ii stau la dispozitie daca vrea sa fie intr-adevar bine informat in privinta blocurilor pe care le-am construit. DACA esti barbat vino sa vorbim fata in fata ca NU TE BATE NIMENI !!!!!!!!

Tin sa precizez ca TINERETULUI RESIDENCE a aparut din motivul ca alti domni mincinosi au amestecat firma noastra cu alte firme mincinoase. TINERETULUI RESIDENCE vinde doar ce se gaseste pe site-ul nostru www.apartamentinmilitari.ro.

Constructia blocului de pe strada Rezervelor (cel de 8 etaje) nu a tinut de noi. Noi am achizitionat 3 etaje din acest bloc, am vandut apartamentele si toti clientii sunt multumiti pentru ca pastram legatura cu ei !!!! Finalizarea subsolului si restul care mai sunt de facut nu tin de noi!!! Noi construim alte blocuri!!!

DACA ESTI VREUN AGENT DE VANZARI DIN ZONA POTOLESTE-TE CA PUN MANA PE TINE !!!

Nimeni nu construieste perfect, probleme vor fi intotdeauna, mai ales ca sunt blocuri noi, dar ce speculati voi este exagerat !!!!

#21
Alonzo89

Alonzo89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.11.2013

View PostValentin-Dibla, on 02 aprilie 2014 - 11:34, said:

Salut ma numesc Valentin Dibla, sungt unul dintre investitori (cel cu Audi), si as vrea sa ii transmit domnului Gagogu numarul meu de telefon (0766.335.449) si ii stau la dispozitie daca vrea sa fie intr-adevar bine informat in privinta blocurilor pe care le-am construit. DACA esti barbat vino sa vorbim fata in fata ca NU TE BATE NIMENI !!!!!!!!

Tin sa precizez ca TINERETULUI RESIDENCE a aparut din motivul ca alti domni mincinosi au amestecat firma noastra cu alte firme mincinoase. TINERETULUI RESIDENCE vinde doar ce se gaseste pe site-ul nostru www.apartamentinmilitari.ro.

Constructia blocului de pe strada Rezervelor (cel de 8 etaje) nu a tinut de noi. Noi am achizitionat 3 etaje din acest bloc, am vandut apartamentele si toti clientii sunt multumiti pentru ca pastram legatura cu ei !!!! Finalizarea subsolului si restul care mai sunt de facut nu tin de noi!!! Noi construim alte blocuri!!!

DACA ESTI VREUN AGENT DE VANZARI DIN ZONA POTOLESTE-TE CA PUN MANA PE TINE !!!

Nimeni nu construieste perfect, probleme vor fi intotdeauna, mai ales ca sunt blocuri noi, dar ce speculati voi este exagerat !!!!


Buna ziua domnule Dibla,

In primul rand as dori sa va atrag atentia ca spusele dvs. intra in contradictie cu cele ale domnului Giuran si anume ca blocul nu este construit de dvs. cand dl. Giuran sustine ca dvs. impreuna cu dansul si cu dl. Samoila a-ti construit acel bloc. De asemenea, daca doar a-ti cumparat apartamente in acel bloc inseamna ca proprietarii nu sunt multumiti de apartamenetele cumparate de la dvs. si restul dezvoltatorilor/vanzatorilor atata timp cat subsolul este parte comuna a blocului si deci ii afecteaza si pe dansii. Parterul la fel este parte comuna pentru ca nu cred ca este cineva caruia ii convine sa treaca pe acolo si sa ii cada dejectii in cap de la spartura din tavan. Acestea ar fi doar partile comune, nu mai vorbim de toate etajele unde este gresia pusa stramb, sau sparta, peretii inca sparti sau alte probleme, si in plus apa de la robinet care este din put, netratata si plina de calcar, peretii crapati in apartamente, lipsa interfoanelor, gemurile care se misca odata cu vantul si alte nereguli. Eu personal NU SUNT agent de vanzari, facand aluzie la cele spuse de dvs. pt. Gagogu, sunt jurnalist de meserie si am scris aici pentru a-i ajuta pe cei care doresc o locuinta pt familiile lor  sa se orienteze bine inainte de a investi si vorbesc din fapte nu din vorbe avand amicii mei care traiesc acest calvar de aproape jumatate de an.

P.S. Panoul cu www.apartamenteinmilitari.ro este amplasat si alimentat pe terenul blocului de 8 etaje nu pe terenul blocului de 4 etaje si de asemenea toate utilitatile la cele 2 blocuri sunt comune si nu sunt legate la restul cartierului...cam ciudat, nu?

#22
adybdk

adybdk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.10.2009
Buna ziua,
De curand am aflat de aceasta postare si as dori sa-mi spun si eu parerea in calitate de locatar al imobilului de 8 etaje in discutie.
Sper ca postarea mea nu va plictisi si va starni interesul celor cu adevarat implicati si interesati sa citeasca pana la capat.
Pentru inceput as dori sa ma prezint, considerand ca o opinie nu trebuie sa ramana anonima atata timp cat se doreste sa se reflecte realitatea si nu avand alte scopuri de a face reclama sau antireclama cuiva.
Numele meu este Andrei si locuiesc in blocul situat pe str. Rezervelor la nr. 64H inca din luna august 2013.Dar sa o luam de la inceput.In luna mai a aceluiasi an eram in cautare de o locuinta, sa-i spunem temporara, in care nu eram dispus sa investesc foarte multi bani.Cautand pe internet si avand un buget precis am avut de optat intre varianta unei locuinte intr-un bloc vechi, de dimensiuni relativ reduse si in care mai trebuiau investiti ceva bani pentru a trai in conditiile in care am crescut si sunt obisnuit, si varianta unei locuinte intr-un bloc nou aflat la periferia Bucurestiului cu pretentii de cartier rezidential.Punand in balanta am inclinat spre a doua varianta si au rezultat doua optiuni: Dimitrie Leonida sau Militari Residence.Am renuntat repede la varianta Leonida din motive personale si am ramas cu ultima solutie Militari Residence. Am vizionat mai intai site-ul dezvoltatorului principal al acestui complex iar la preturile cerute m-as fi incadrat doar la ceva la mansarda sau la demisol, ceea ce nu mi-ar conveni, gusturile nu se discuta..vorba aia. Intr-un final destinul mi l-a scos in cale pe domnul Adrian Samoila.Am venit la vizionare si am constatat stadiu lucrarilor, si anume sa zicem "la rosu", fara sape turnate sau alte finisaje.I-am explicat situatia mea si faptul ca sunt interesat sa achizitionez cu conditia ca in luna august la final sa ma pot muta.Fiind o persoana realista am realizat ca blocul nu va fii finalizat 100% la acea data dar am primit asigurari ca ma voi putea muta si voi avea toate conditiile necesare.Problemele au inceput sa apara odata cu aproprierea termenului stabilit.Lucrarile se desfasurau destul de incet spre deloc fiind vizate in special apartamentele care nu erau vandute dar existau doritori si pentru care trebuiau incasati bani, eu nemaifiind o prioritate. Eram dus cu zaharelul de la o zi la alta si mereu aceeasi zicala: "maine se rezolva". Am facut tot ce tinea de mine mergand sa aleg gresia, faianta, parchetul, sanitarele iar intr-un final am ajuns sa stau zilnic pe capul muncitorilor pentru a vedea progrese.Din acel moment am inceput sa ma indoiesc de sinceritatea si corectitudinea dezvoltatorului.Intr-un final am reusit sa ma mut avand utilitati dupa cum urmeaza: bransament electric de la organizarea de santier, apa de la o teava provizorie si fara gaze.Am facut ceva sport pana in luna decembrie cand s-a pus in functiune liftul si am inghetat putin de frig prin noiembrie si decembire pana s-a pus contorul de gaze.Intre timp s-au instalat si contoarele de electricitate care au cam sarit in aer folosind mijloace alternative de incalzire.Aveam deja abonament la gpl, sa incarc butelia pentru aragaz iar in bloc lucrurile se miscau la fel de incet.Pe parcurs am legat si "prietenii" cu diversi muncitori, ca vecini nu prea aveam, si am inceput sa inteleg si cauza problemelor.Muncitorii erau platiti prost sau deloc si interesul lor era pe masura.Cert este ca usor usor lucrurile incepeau sa capete contur.
Am aflat si de existenta asociatilor in constructia imobilului pe care nu-i cunosc si nu o sa fac referire la adresa lor.Despre gradul de implicare a lor oricine era doritor sa cumpere putea solicita actele de la 0 ale blocului si terenului aferent si cu putina rabdare sa afle tot ce-l interesa.Asa am aflat si eu ca marea majoritate a apartamentelor, boxelor si locurilor de parcare din subsolul blocului, au apartinut domnului Adrian care nici macar in acte nu era proprietar din motive destul de usor de inteles in timp.
Timpul a trecut blocul a devenit mai locuit si lumea a inceput sa descopere diverse probleme.Aici o sa fac o paranteza necesara si sa spun ca nu mi se pare normal sa nu te interesezi de bunul mers al lucrarilor in apartamentul pe care ti l-ai cumparat si la final sa te trezesti nemultumit de x lucruri.Asadar vina este impartita intre dezvoltator si beneficiari, parerea mea.Eu personal sunt destul de multumit de ce s-a facut la mine, nu am pereti sau tavane prost lucrate, gresia faianta sunt puse cum trebuie, sanitarele si robinetii doar timpul isi va spune cuvantul, calitatea geamurilor reflecta pretul platit.Printre lucrurile de care m-as putea plange, si cu siguranta 90% din locatari sunt de acord, este calitatea usilor metalice de la intrarile in apartamente.Pe langa faptul ca probabil sunt cele mai ieftine de pe piata au fost si montate extrem de prost. Finisajele de pe scara blocului lasa de dorit intrucat s-a facut pe etape si stiti cum e cu lucrul carpit....Imi amintesc cu amuzament cand zilnic se mai montau 2-3 placi de gresie, se mai punea cate un afis cu "nu calcati" si aici singurul vinouvat este doar constructorul care consider nu nu a stiut sa-si organizeze munca.Am vazut intr-o postare anterioara ca se vorbea de parterul blocului care este destul de aspectuos.Dar sa fim sinceri, s-a ales aceasta infrumusetare in scop comercial, ceea ce nu este deloc rau dar sa nu ne laudam doar cu atat pentru ca pe locatari ii poate bucura vizual dar atat.Daca se dorea ceva cu adevarat benefic se putea aduce o imbunatatire a apei menajere printr-o statie de dedurizare a apei care cred ca raportata la toate apartamentele nu ar fii crescut considerabil costurile investitiei si astfel am fii evitat problemele pe care le avem in prezent cu apa.Si astfel am ajuns si la problemele partilor comune.Apa este nepotabila, de o calitate infecta, canalizarea este intr-adevar la fosa care emite mirosuri urate in apartamente si care ESTE CEA MAI MARE PROBLEMA A BLOCULUI si referitor la care as cere o eventuala rezolvare de la reprezentantii dezvoltatorilor ramasi in ecuatie, pentru ca unii au disparut din peisaj, sa speram ca au ramas cei mai seriosi si dornici sa aiba o dezvoltare durabila si fara incidente.De amintit aici ca o parte din locatari au specificat in contractele de v-c canalizarea existenta si care poate conduce la repercursiuni.
Incepand din luna ianuarie, dupa disparitia domnului Adrian, au inceput sa se descopere si alte probleme ramase fara rezolvare.Tapul ispasitor ramas sa traga ponoasele in numele lui s-a dovedit incapabil sa rezolve mare lucru.Aici amintesc faptul ca centralele termice Protherm instalate in marea majoritate a apartamentelor nu au fost achitate si nu exista acte pentru ele(factura, garantie).Din cate am auzit urmeaza sa dispara..sau nu..si cutiile de scrisori care deasemenea nu au fost platite.Sa vorbim si despre lift care intr-adevar a functionat destul de defectuos la inceput tot din cauza muncitorilor care carau cu ele materiale de constructii in cantitati mari pe premisa de ce sa fac mai multe drumuri cand pot o data si bine si din cauza locatarilor care cand s-au mutat si-au carat mobila tot cu liftul si tot in stil haotic afectand chiar si peretii blocului si care au fost reparati de curand destul de defectuos.Nici pentru lift nu exista acte si zilele trecute s-a strecurat o factura de vreo 1000 ron pentru iscir-izarea acestuia si in urma careia dupa achitare vom intra relativ in normal dar ramane de vazut cine o va chita .Sa vorbim si de pompele de apa despre care nepricepandu-ma pot fi subiectiv.Cred ca acestea nu sunt o alegere proasta si poate chiar mai economica atata timp cat sunt folosite si intretinute corespunzator.Ele functioneaza normal dar probabil ca necesita o mentenanta nu sa-si bage oricine mana acolo si sa faca ce considera de cuviinta.Filtrele necesare se schimba foarte des si degeaba, in cateva ore filtrele noi sunt pline de nisip si apa maronie si nu asta e rezolvarea.Butoaiele de apa sunt si ele pline cu nisip si o singura data prin bunavointa catorva locatari au fost curatate.Parcarea subterana nu este finalizata si lucrurile merg destul de greu, probabil din lipsa fondurilor care s-au epuizat si acum se asteapta vanzarea boxelor ramase nevandute si speram sa fie repartizati ceva bani si in beneficiul lucrarilor nefinalizate acolo.
Intr-un final ajung si la partea care imi place cel mai mult si anume vecinii.Majoritatea sunt tineri si m-as astepta la mai mult din partea lor dar oameni mai dezinteresati nu am vazut in viata mea.La nenumaratele sedinte se prezinta aceleasi persoane in numar foarte mic, desi sunt mutati majoritatea. Voi face o afirmatie care probabil va deranja tot pe cei care sunt in cauza si anume ca sunt nesimtiti si jegosi, altfel nu-mi explic cum pot sa nu-si duca gunoiul de langa usa, sa-l imprastie pe jos prin scara blocului asteptand sa faca cineva curat dupa ei(avem si femeie de servici dar nu este sclava blocului si nici nu vine in weekend-uri ca s-a rupt o punga de gunoi si proprietarul a lasat gunoiul imprastiat), sau atunci cand isi duc gunoiul la modesta, momentan, ghena de gunoi amenajata prin contributia catorva locatari, il arunca pe jos de lene sau pentru ca vad pubelele aflate in fata pline si neputand sa arunce si in cele goale din spate.Aici nu sunt singurii vinovati locatarii blocului 64H ci si locatarii altor blocuri care considera ca pot arunca si ei gunoiul acolo la fel de la intamplare, pe unde apuca.S-a montat lacat ca astfel doar locatarii sa beneficieze de acea ghena dar nu e problema se poate arunca si langa tot de aceeasi locatari comozi care si-au uitat cheia sau nu au deloc pentru ca nu au contribuit financiar si de aceeasi vecini din alte blocuri fara bunacrestere.
Intr-un final fac un apel care locatarii acestui bloc sa incercam sa convietuim civilizat si sa ne implicam mai mult daca nu vrem sa ajungem de rasul tuturor si sa ne invadeze gandacii si sobolanii.
Cei care inca mai figureaza cu contracte la Enel si Distrigaz pe numele dezvoltatorilor sa-si faca schimbarea de titular pentru a nu avea neplaceri atat ei cat si restul blocului, riscand sa ramanem fara curent pe partile comune sau mai stiu eu ce.
Mai imi permit sa fac un apel dezoltatorilor care cunosc mai bine decat noi datele problemelor sa ne sustina in incercarea de a intra pe un fagas normal si sa ne gospodarim singuri pe viitor dar fara ajutorul lor ne-ar fii mult mai greu.Exista deja administratia blocului, cu oameni binevoitori care fara a pretinde vreun beneficiu material se ocupa de actele aferente, exista contract cu firma de salubritate care insa vine doar de 2 ori pe saptamana si pubelele care ne sunt repartizare sunt in functie de persoanele declarate si al caror numar a crescut considerabil in ultima perioada.Firma de salubritate nu ridica si deseurile rezultate din constructii si nici cutiile lasate in afara pubelelor sau resturile de mobila de volum mare.
In incheiere ca sfat doritorilor de achizitionare a unei locuinte noi oferite de dezvoltatorii Tineretului Residence este sa ceara toate lamuririle necesare si sa nu lase loc de interpretari iar dezvoltatorilor mi-as permite sa le sugerez sa fie cat mai seriosi ca reclama se mai face si de ce lasi in urma ta pe o piata imobiliara care oricum se misca destul de lent in ultimii ani.
Multumesc celor care au avut rabdarea sa citeasca pana la final!

#23
Alonzo89

Alonzo89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.11.2013
Sustin cele spuse de Dl. Andrei mai sus care a luat din timpul dansului sa exprime mai bine ceea ce se intampla cu acel bloc

#24
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Bla bla bla- la calitatea oamenilor m-am oprit din citit. Ce asteptari aveai de la niste oameni care isi cumpara cotete in camp, la periferie, fara apa, gaze si canalizare?

Edited by bicosu, 07 May 2014 - 20:11.


#25
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012
oammenii astia vb pe bune sau se tin de glume?
adica e incredibil daca e adevarat si se declara multumiti, fereasca sfantu.

#26
anaparaschiv

anaparaschiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2014
Eu locuiesc in bloc de aproximativ o luna si exceptand problema cu fosa septica si apa netratata nu am mari nemultumiri. Finisarea apartamentului este ok, utilitatile exista si existau dinainte sa ma mut, liftul e functionabil...etc..Nici la vecinii de la Militari Residence nu stau lucrurile tocmai roz..asa ca haideti sa nu dramatizam ... cu putina implicare lucrurile o sa fie ok.Persoane care nu o sa si plateasca intretinerea, care or sa fie indiferente si care or sa si arunce gunoiul pe unde le tuna exista si vor exista mereu...Acum ce va asteptati sa fie apartamente de lux la preturi mici...Referitor la ce spunea cineva mai sus...NU SUNT COTETE, si nu toata lumea isi permite sa si ia apartamente in BURICUL BUCURESTIULUI....

#27
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Da, sunt super apartamente. La 2 camere suprafete de 39-51 mp utili - in blocurile ceausiste 2 camere conf 1 au 56 utili.... deci nu le putem numi decat 2 camere conf 2 sau 3. Ap 3 camere 69mp utili....slabut

#28
adybdk

adybdk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.10.2009
Mi se pare ca discutia deviaza si nu-i vad rostul.
Personal nu am postat pentru a tine partea cuiva sau a face reclama sau antireclama.Am vrut sa-mi spun parerea referitor la unii vinovati pentru prostul mers al lucrarilor legate de acest bloc si sa incerc sa gasesc un sprijin atat de la colocatari sa avem un trai cat mai civilizat si corect cat si de la domnii dezvoltatori care se pricep mai bine decat noi beneficiarii in ceea ce privesc cunostintele tehnice, relatiile create cu anumiti furnizori de produse si servicii si chiar cu primaria si persoane de care ne lovim in incercarile noastre de a deveni un bloc cu toate cele necesare inregula.

Tin sa te contrazic Bicosu si sa-ti dau exemplul meu personal.Am achizitionat in acest imobil o garsoniera de 36mp la un pret echivalent cu o garsoniera de dimensiuni mult mai reduse intr-un bloc ceausist.As mai adauga aici si finisajele noi de care beneficiez, centrala propie, obiectele sanitare, tamplaria geamurilor s.a. care intr-o locuinta veche ar fi implicat costuri suplimentare din partea mea.Cum spunea si altcineva nu toata lumea isi poate permite sa-si cumpere o locuinte in buricul Bucurestiului, nu mai sunt vremurile ceausite cand primeai casa de la stat aveai un serviciu stabil si o plateai in timp fara un stres asa de mare ca in prezent.

#29
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
ce-a fost offtopic, s-a luat pe făraș.

#30
gagogu

gagogu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2014
Mda!
Pana acum avem monolog ironic din partea dezvoltatorilor si in rest abureala.

#31
Comisar_interbancar

Comisar_interbancar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.06.2014

View Postandreigiuran, on 09 ianuarie 2014 - 19:11, said:

Buna seara! Ma inscriu pe acest forum pentru a da informatiile CORECTE asupra acestui subiect.

Numele meu este Andrei Giuran si reprezint dezvoltatorii care au ridicat acel bloc alb cu gri de 4 etaje care defapt sunt 5 etaje (luati la cunostinta domnule "allex14" inainte sa informati gresit). Dezvoltatorii pe care ii reprezint NU sunt aceeasi persoana cu cel care a construit Luna Residence, adica Ciucardel Samoila Adrian. Nici macar nu au avut legatura cu acel complex!!! Acest bloc cu 5 etaje este vandut integral, iar clientii sunt foarte multumiti, nu exista plangeri!

Acum ma adresez in special domnului "alonzo89", care vorbeste prost si gresit!! Dezvoltatorii pe care eu ii reprezint s-au asociat cu domnul Samoila in vederea construirii acestui bloc P+8+M urmand ca dansii sa detina etajele 3, 4 si 7, de aici a plecat si numele de Viva Imobiliare, pentru ca domnul Samoila avea o firma de constructii Viva Construct. "allonzo89" este foarte prost informat. Am clienti care s-au mutat la etajele mai sus mentionate fara nici un fel de plangeri sau reclamatii.

Va voi prezenta mai jos fotografii facute astazi, 09/01/2014. Constructia acestui bloc a demarat la finalul anului 2012, era imposibil fizic ca finalizarea sa aiba loc in luna MAI 2013. Termenul de finalizare a fost intotdeauna in luna SEPTEMBRIE 2013, am intampinat anumite probleme, din acest motiv predarea blocului a intarziat cu o luna si jumatate. Din data de 15 NOIEMBRIE liftul a functionat.
Blocul de 8 etaje despre care ati fost prost informati, voi, domnilor, este locuibil, dispune de toate utilitatile! Parcarea subterana este perfect functionala! Intrarea blocului are chiar si piatra naturala decorativa, finisaje de care sunt convins ca domnii "alex14" si "alonso89" nu se bucura la ei acasa.

Daca cineva ar trebui sa informeze publicul/clientii referitor la ce construiesc dezvoltatorii pe care ii reprezint, EU ar trebui sa fiu acela, nu acesti baietei frustrati care vor trage ponoasele cuvenite pentru PROASTA INFORMARE de care au dat dovada.

Va multumesc pentru rabdarea acordata si va stau la dispozitie!
O seara buna!

Sunt niste neseriosi!

Acum mai bine de 6 luni au inceput un bloc nou pe strada Tineretului. Se pare ca au gasit modalitatea de a se racorda la Apa Nova, insa nu stiu cum vor face cu canalizarea.
Si cum le place sa faca lucrurile de mantuiala, au sapat un sant si l-au lasat neastupat mai mult de jumatate. Or fi ramas fara bani?

View PostValentin-Dibla, on 02 aprilie 2014 - 11:34, said:

Salut ma numesc Valentin Dibla, sungt unul dintre investitori (cel cu Audi), si as vrea sa ii transmit domnului Gagogu numarul meu de telefon (0766.335.449) si ii stau la dispozitie daca vrea sa fie intr-adevar bine informat in privinta blocurilor pe care le-am construit. DACA esti barbat vino sa vorbim fata in fata ca NU TE BATE NIMENI !!!!!!!!

Tin sa precizez ca TINERETULUI RESIDENCE a aparut din motivul ca alti domni mincinosi au amestecat firma noastra cu alte firme mincinoase. TINERETULUI RESIDENCE vinde doar ce se gaseste pe site-ul nostru www.apartamentinmilitari.ro.

Constructia blocului de pe strada Rezervelor (cel de 8 etaje) nu a tinut de noi. Noi am achizitionat 3 etaje din acest bloc, am vandut apartamentele si toti clientii sunt multumiti pentru ca pastram legatura cu ei !!!! Finalizarea subsolului si restul care mai sunt de facut nu tin de noi!!! Noi construim alte blocuri!!!

DACA ESTI VREUN AGENT DE VANZARI DIN ZONA POTOLESTE-TE CA PUN MANA PE TINE !!!

Nimeni nu construieste perfect, probleme vor fi intotdeauna, mai ales ca sunt blocuri noi, dar ce speculati voi este exagerat !!!!

Sunteti niste neseriosi!
Acum mai bine de 6 luni ati inceput un bloc nou pe strada Tineretului. Se pare ca ati gasit modalitatea de a va racorda la Apa Nova, insa nu stiu cum veti face cu canalizarea.
Si cum va place sa faca lucrurile de mantuiala, ati sapat un sant si l-ati lasat neastupat mai mult de jumatate. Ati ramas fara bani?

View Postallex14, on 14 noiembrie 2013 - 12:18, said:

Salut,

Deschid acest forum pentru a putea discuta/ posta pareri referitoare la cele 2 blocuri construite in ansamblul militari residence

Dezvoltatori
Andrei Giuran
Valentin Dibla

Buna ziua,

Sunt niste neseriosi!
Acum mai bine de 6 luni au inceput un bloc nou pe strada Tineretului http://apartamentein...ari.ro/contact/
Se pare ca au gasit modalitatea de a se racorda la Apa Nova, insa nu stiu cum vor face cu canalizarea.
Si cum le place sa faca lucrurile de mantuiala, au sapat un sant si l-au lasat neastupat mai mult de jumatate. Or fi ramas fara bani?

Sunt niste neseriosi!
Acum mai bine de 6 luni au inceput un bloc nou pe strada Tineretului http://apartamentein...ari.ro/contact/
Se pare ca au gasit modalitatea de a se racorda la Apa Nova, insa nu stiu cum vor face cu canalizarea.
Si cum le place sa faca lucrurile de mantuiala, au sapat un sant si l-au lasat neastupat mai mult de jumatate. Or fi ramas fara bani?

#32
gagogu

gagogu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2014
Am citit ceva legat de racordarea la apa si canalizare dar am multe neclaritati legate de acest subiect, avand in vedere ca de la dezvoltatori nu am aflat mare lucru. Inca un lucru pe care nu-l inteleg este ca unii au prevazut in contractele de V-C racordarea la apa si canalizare. De ce?
Poate stie cineva ceva cert despre acest lucru.

#33
anaparaschiv

anaparaschiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2014
Din moment ce blocul are put propriu si fosa septica, se pune problema unei racordari la Apa Nova si la canalizare. Se fac  niste demersuri in acest sens. gagogu daca stai in bloc poti  sa participi la sedintele care se organizeaza cu ceilalti locatari, sedinte  la care poti afla destule informatii. Acei UNII care au trecut in contracte canalizare sunt de fapt dezvoltatorii/constructorii...etc  si cred ca este mai mult decat evident de ce. Mai multe tepe, mai multe sanse de castig, nu?

#34
gagogu

gagogu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2014
Da, stiu ca se pune problema unei racordari dar din ce stiu de la un locatar sau altul este "jacmaneala pe fata". In ceea ce priveste prezenta mea la sedinte, nu pot sa fac asta pentru ca oficial am primit deja amenintari pe forum(am si eu familie, masina).Chiar nu pot sa risc totul, stiind ca baietii au sifoane peste tot. Dar cine stie?

#35
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013

View Postgagogu, on 19 iunie 2014 - 18:33, said:

Da, stiu ca se pune problema unei racordari dar din ce stiu de la un locatar sau altul este "jacmaneala pe fata". In ceea ce priveste prezenta mea la sedinte, nu pot sa fac asta pentru ca oficial am primit deja amenintari pe forum(am si eu familie, masina).Chiar nu pot sa risc totul, stiind ca baietii au sifoane peste tot. Dar cine stie?

Este foarte grav ce spui! :(

#36
Alonzo89

Alonzo89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.11.2013
Astazi fiind in vizita pe la prietenii mei am zis ca daca tot sunt in zona si citind ce e pe forum pe aici ce se mai scrie am zis sa fac o vizita blocului nou pe care il fac domnii dezvoltatori care or fi ei ca nu se stie pentru ca oricum nu stiau cine sunt si sa vad care este treaba cu canalizarea pentru ca amicilor le este frica sa intrebe din cauza a ceea ce a spus si gagogu. Dupa vizionare am discutat cu un domn de acolo care mi-a spus ca blocurile ( cele 3) au canalizare doar ca nu e racordata si ca o sa se rezolve. I-am spus direct ca am citit aici ca exista probleme cu racordarea blocului unde stau prietenii mei si mi s-a raspuns cu un zambet mare " exista intr-adevar niste probleme pentru ca acolo este o alta situatie" si a ras in continuare si a schimbat subiectul semne ca ceva este in neregula. M-a intrebat chiar daca am vazut apartamente in acel bloc si i-am spus ca da si ca arata devastator si a zis ca asta de il construiesc acum nici nu se compara. De aici trageti si voi concluziile...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate