Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Doua monitoare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mirceabondar

mirceabondar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 22.04.2010
Am doua monitoare, unul pe vga, altul pe dvi. Pe mine ma intereseaza ca pe un monitor sa lucrez iar pe altul sa imi stea in full screen chrome in care am un tabel. In momentul de fata am dat extended monitor si am tras chrome in monitorul respectiv. Problema este ca swe mai intampla sa inchid chrome fara sa imi dau seama sau mai vine careva si da click pe el si il minimizeaza. Exista o alta modalitate de a avea doua spatii de lucru pe aceste monitoare?

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
:(

Quote

mai intampla sa inchid chrome fara sa imi dau seama sau mai vine careva si da click pe el si il minimizeaza
pai si cum ai vrea sa te ajute "spatiul de lucru" in aceasta situatie? inchizi cu mana ta programul (chrome), computerul nu are cum sa te ajute la asta

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Cred ca se refera la faptul ca ar vrea sa "izoleze" spatiul de lucru de pe cele 2 desktopuri, in sensul ca ecranul pe care se afla deschis Chrome sa nu poata fi accesat din greseala si astfel sa inchida browserul (ce ar trebui sa ramana deschis), cam la fel cum e cu lucrul pe masini virtuale. Cand sageata mouse-ului e focalizata in masina virtuala nu mai ai acces la masina gazda decat dupa ce apesi o combinatie de 2 sau 3 taste.
Eu asta inteleg din mesajul postat de initiator.

Edited by Hider141, 08 November 2013 - 15:35.


#4
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Mașină virtuală, asta e soluția.

#5
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
Cred ca de aceasta problema ma lovesc si  eu,daca fac click in monitor 2 imi minimizeaza ce am in monitor 1, se poate sa scot chestia asta?

#6
MeTrAX

MeTrAX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 18.03.2016

View Postcetane, on 25 noiembrie 2016 - 21:58, said:

Cred ca de aceasta problema ma lovesc si  eu,daca fac click in monitor 2 imi minimizeaza ce am in monitor 1, se poate sa scot chestia asta?

Tot timpul, sau numai cand rulezi anumite chestii pe monitor 1?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate