Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Invadat de reclame

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005
Buna

Mai nou (de vreo luna) in momentul in care deschid internetul sant invadat de reclame in toate colturile.Dupa ce le inchid apar din nou la fiecare clic de mouse.Problema cea mare e ca sant si unele care nu au semnul acela de inchis si pur si simplu nu mai poti citi respectiva pagina din cauza lor.Stiti cumva daca exista vreun remediu impotriva acestui "cancer publicitar" sau de acum trebuie sa traim cu ele.

#2
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Daca folosesti chrome, instaleaza  ad block din Store !

Edited by niposs, 21 October 2013 - 07:37.


#3
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
In Firefox intra pe pagina de add/suplimente -> https://addons.mozil...ivacy-security/

Alegi ce doresti de acolo , recomandat , ad block , ghostery , better privacy , dupa instalare , intra in setarile lor si alegi , liste , update , etc , sa faca .

#4
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
fa o curatenie si cu AdwCleaner

#5
ion2013

ion2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 08.10.2013
si pe mine ma exaspereaza reclamele,mai ales la tv...in curand n-o sa ma mai pot uita din cauza lor...pe langa faptul ca sunt analfabete si tampit de ridicole,facute ptr idioti,repetarea lor exagerata ma calca pe nervi...
pe net unele se mai pot inchide...

#6
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Pentru net exista solutii simple expuse mai sus.

Ad-block merge pe mai multe tipuri de browser.

Pentru televizor e simplu: schimbi canalul. Chiar daca sunt mai multe canale care difuzeaza in acelasi interval orar reclame tot vei gasi un alt canal care sa difuzeze altceva in acel moment. Sau poti opta pentru canale pe care nu exista/continutul publicitar este redus, dar vei plati mai mult.

#7
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005
Eu inteleg ca se ajunge la reclame ofensive,dar cel putin sa existe butonul de inchis care la marea majoritate nu exista, asa ca nu mai puti citi intreg continutul siteului.

#8
rotweilleronguard2000

rotweilleronguard2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 08.07.2010
Multumesc de sfaturi..am scapat de reclame. E bine sa mai intri si din greseala pe alte topic-uri..

#9
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 Airbag, on 21 octombrie 2013 - 17:06, said:

Eu inteleg ca se ajunge la reclame ofensive,dar cel putin sa existe butonul de inchis care la marea majoritate nu exista, asa ca nu mai puti citi intreg continutul siteului.
Exista. Doar ca este foarte bine ascuns, eventual are aceeasi culoare ca fundalul pentru a nu putea fi vazut.

#10
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

 Airbag, on 21 octombrie 2013 - 17:06, said:

Eu inteleg ca se ajunge la reclame ofensive,dar cel putin sa existe butonul de inchis care la marea majoritate nu exista, asa ca nu mai puti citi intreg continutul siteului.
Mai bine instalezi un utilitar de blocare a reclamelor tip ad-block cum am recomandat.

Preferi sa pierzi timpul inchizand ferestre? Observ ca la unele nici nu prea gasesti butonul, sau e ascuns cuma s-a mentionat mai sus

Edited by master_oz, 21 October 2013 - 19:14.


#11
ion2013

ion2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 08.10.2013

 master_oz, on 21 octombrie 2013 - 11:18, said:

Pentru net exista solutii simple expuse mai sus.

Ad-block merge pe mai multe tipuri de browser.

Pentru televizor e simplu: schimbi canalul. Chiar daca sunt mai multe canale care difuzeaza in acelasi interval orar reclame tot vei gasi un alt canal care sa difuzeze altceva in acel moment. Sau poti opta pentru canale pe care nu exista/continutul publicitar este redus, dar vei plati mai mult.
mersi ,am instalat ad-block si blocheaza o parte...la tv,culmea,schimb canalele si nimeresc tot d-alea cu reclame...:)

#12
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

 ion2013, on 22 octombrie 2013 - 08:09, said:

mersi ,am instalat ad-block si blocheaza o parte...la tv,culmea,schimb canalele si nimeresc tot d-alea cu reclame...Posted Image
Pentru Chrome folosesc Ad-block plus. Nu stiu ce are in plus fata de ad-block dar mi s-a parut mie prima data ca "plus" ii da o importanta mai mare.

La tv au un interval orar cand difuzeaza cam toti reclame, poate atunci e momentul sa mergi la pishulica, asa mai eviti reclamele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate