Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Microsoft Office 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Pai cam astea sunt preturile la Home and Student.

Daca nu prinzi o ocazie de lichidare...

#20
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Am gasit OFFICE H&S RT OLPC V2013 SL la 343 de lei https://www.bocris.r...ign=direct_link
Ce fel de licenta e asta?

Astia https://www.software...ificat-digital/ sunt legit?
Ma intereseaza 2013 pentru ca la 2016 nu am outlook. Exclus 365 cu subscriptie anuala.

Edited by Papillon_, 10 May 2017 - 22:21.


#21
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Mi se par cam suspecti au Windows 10 Home la 359 de lei, cum pot sa vanda asa de ieftin. https://www.software...at-digital-esd/

Edited by Papillon_, 10 May 2017 - 22:33.


#22
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostPapillon_, on 10 mai 2017 - 22:17, said:

Am gasit OFFICE H&S RT OLPC V2013 SL la 343 de lei https://www.bocris.r...ign=direct_link
Ce fel de licenta e asta?

Este o licenta pentru editia Home & Student dedicata tabletelor cu procesor ARM si Windows RT.

View PostPapillon_, on 10 mai 2017 - 22:17, said:

Ma intereseaza 2013 pentru ca la 2016 nu am outlook. Exclus 365 cu subscriptie anuala.

Atat 2013 cat si 2016 includ Outlook sau nu in functie de editie.

Editia H&S nu include Outlook nici la Office 2013 si nici la Office 2016.

View PostPapillon_, on 10 mai 2017 - 22:17, said:


Daca vand acele licente legal sau nu este discutabil. Daca ai sau nu dreptul legal de a le utiliza este din nou discutabil. Doar Microsoft iti poate raspunde la aceasta intrebare.
Acelea pot fi licente care au ramas neutilizate si care au fost initial achizitionate in conditii speciale sau dobandite gratuit. Este posibil sa poata fi utilizate legal tot numai in anumite conditii speciale (de exemplu doar pe tablete cu diagonala de maxim 8", doar pe durata studiilor pana la o anumita data determinata etc.).
Pe site-ul respectiv se mentioneaza ca "Idea la baza Software Deals este una simplă - cumpărăm licențe care nu mai sunt necesare utilizatorilor anteriori, și le vinem clienților noștri la un preț foarte mic.".
Aceasta inseamna ca factura de achizitie a licentei va fi pe numele altcuiva. In Romania, zicea cineva, ca nu este permisa revanzarea unei licente (in unele tari poate fi revanduta o singura data). Dar nu am verificat aceasta informatie.
Sfatul meu este sa achizitionezi o licenta numai de la Microsoft sau de la un partener Microsoft.

#23
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Multumesc pentru info, nu renteaza sa iau Office 2016 pentru ca e peste1000 de lei licenta de Home & Business care contine si outlook, mai bine ies cu Office 365.

#24
Alex_Cociorva

Alex_Cociorva

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.02.2018
Bună ziua,

Folosesc Microsoft Office 2013 pe un sistem de operare Windows 10 Home Edition iar când scriu cu fontul ”Bookman Old Style”, după litera ”ț” sau ”ș” sare un caracter, nu se poate scrie legat.

Mă puteți ajuta, vă rog frumos, în rezolvarea acestei probleme?


Vă mulțumesc anticipat!


Cu stimă.
Alexandru Cociorva

Edited by Alex_Cociorva, 16 August 2019 - 17:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate