Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering
 Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 

Intrebare Digi Care?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
eugen_lb

eugen_lb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 07.05.2009
Vreau sa-mi fac cont Digi Care, dar vreau sa primesc in continuare factura tiparita si nu factura digitala, caci eu platesc la banca, impreuna cu celelalte facturi si parca asa stiu eu ca nu mai primesc apoi factura tiparita si eu am NEAPARAT nevoie de EA (de factura tiparita). Ma puteti lamurii si pe mine, daca imi fac cont pe Digi Care voi primi acasa in continuare factura tiparita? As vrea un raspuns real de la cei ce au cont pe Digi Care? Primi-ti sau nu factura tiparita?

#2
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012
Da, primesti factura acasa.
In Digi Care ai factura in format pdf si daca ai si serviciul de telefonie ai si lista convorbirilor.
Ca sa primesti factura pe email trebuie sa activezi "factura electonica" si in acest caz nu mai primesti factura pe suport de hartie la adresa din contract.

Daca ai un cont deschis la o banca din Romania si ai activat serviciul de internet banking iti platesti de acasa factura la RCS, eu asa prefer sa-mi platesc o serie de facturi.

Edited by dhaulagiri, 18 October 2013 - 17:53.


#3
request

request

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 18.01.2006
Am cont la digicare de 2 ani aproape si factura o primesc pe hartie.
De mai bine de un an platesc facturile la RCS-RDS online e mult mai comod.

#4
bitiro

bitiro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 07.03.2008

 dhaulagiri, on 18 octombrie 2013 - 17:49, said:

Daca ai un cont deschis la o banca din Romania si ai activat serviciul de internet banking iti platesti de acasa factura la RCS, eu asa prefer sa-mi platesc o serie de facturi.

Nu este nevoie de internet banking pentru a plati de acasa factura.
Direct din contul de utilizator (digi, E-ON, Electrica, Orange etc) ai butonul "plateste".

#5
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
In contul digicare este o optiune care-ti permite sa alegi intre factura digitala si cea de hartie. Implicit este dezactivata asa ca o sa primesti in continuare plicul acasa ca in epoca de piatra daca tu preferi sa-ti pierzi timpul stand la cozi impreuna cu ceilalti pensionari pierde-vreme la ghiseele bancilor... Acum exista contractul de direct debit care permite plata automata a tuturor facturilor fara sa mai ridici un deget. Mai citeste si tu ceva sa afli ce se mai intampla in secolul 21. Asa poate n-o sa mai scrii asemenea atrocitati ca "lamurii" si "primi-ti" de se intoarce Pruteanu in mormant...

#6
cos-min23

cos-min23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 21.09.2008
salut
am si eu o problema , de ceva timp nu ma mai pot loga in digicare , imi apare asa ceva dupa ce bag datele:{"ok":false,"error":"0x0B. O problema necunoscuta de severitate ridicata a intervenit","data":null}
multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate