Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Cometa ISON

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
passport2hell

passport2hell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 04.10.2013
Ce parere aveti?

"Guvernul american a recunoscut printr-o declaratie publica fara precedent in istorie ca omenirea se afla pe marginea prapastiei. Scenariul prezentat de Janet Napolitano este cel al unei furtuni electromagnetice care urmeaza sa lase fara electricitate intreaga populatie a Statelor Unite si probabil a intregului glob pamantesc."

http://www.wowbiz.ro...otul_71703.html

#2
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007
Nu trece o saptamana si mai apare cineva care prezice apocalipsa, sfarsitul....bla ,bla , bla....

#3
cypris

cypris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 31.01.2009
Parerea mea e ca n-ar mai trebui sa citesti din toate gunoaiele.

#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ba e bine sa citesti cat mai mult, dezvolta limbajul. Ca nu tot ce citesti dezvolta si gandirea, e alta problema.

#5
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Credibila sursa, n-am ce sa zic. wowbiz e fabrica de senzational la fel ca zeroTV, cancan si alte asemenea. Trebuie sa inventeze ceva ca sa aiba vizitatori/privitori altfel fac foamea. "stirea" cu oficialul de la casa alba a fost un preambul ca sa isi poata expune ei tot restul balariilor de mai jos cu nostradamusi si alte alea.

Sunt unii care asteapta apocalipsa si unii care o cauta insisten. Eu prefer sa imi traiesc viata si cand o fi sa fie..asta e, nu stau cu frica in san ca in povestea drobului de sare.

#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Ziceau ca se intampla intre 1 si 5 oct. Eu am observat in aceasta perioada doar un caine sterilizat pe jumatate - o fi de la comeata?

#7
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006
Wowbiz e un fel de n-ar mai fi.Este ca si Libertatea Sau ca OTV.
Ce ma mira pe mine este ca rususl asta de a descoperit cometa ia si calculat traictoria acestei comete.El a gasit-o anul trecut ,undeva la 30% din traictoria ei totala si stie el,dragutu ca acesta cometa va intoarcedupa soare ,probabil cu frana de mana.Mi se pare ,personal,o aberatie de mari proportii.O avea ea traictoria elicoidala dar totusi...

uite aici calculul facut de Nasa cu traictoria

http://stereo-ssc.na...gov/comet_ison/

#8
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postpassport2hell, on 04 octombrie 2013 - 21:25, said:

Ce parere aveti?
Parerea ca astia amesteca mai multe chestii precum posibilitatea ciber-tero, meteoritii, radiatiile solare, ''comeata'', Nibiru etc, ca sa dea o stire-bomba.

#9
redfany

redfany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.01.2011
ceva noutati despre ison ,a supravetuit treceri pe langa soare?

#10
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Cica nu prea.
http://www.isoncampaign.org/Present

#11
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Poze?

#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011
Facem, dacă va mai fi rămas o bucăţică cât de mică, vizibilă.

#13
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Deci pan' la urma voi ce spuneti. Sa-mi fac stoc de conserve sau nu?


PS: Acum ce sa mai zic si eu? De venit o apocalipsa de-asta sigur va veni ...problema e cand si de unde. Motivele principale "e" urmatoarele:
1. Prea multi nemernici pe pamant adica deja numarul se apropie de 7 miliarde (multi,  foarte multi)
2. Rautatea rasei umane. Din cele peste 50 de rase de extraterestrii cunoscute rasa umana este cea mai rea, diavoliceasca se poate spune. Oamenii is mai rai chiar si decat Rasa Maitre care e cea mai rea si agresiva rasa cunoscuta.

Edited by Clovis, 06 December 2013 - 16:58.


#14
redfany

redfany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.01.2011

View PostClovis, on 06 decembrie 2013 - 16:48, said:

Deci pan' la urma voi ce spuneti. Sa-mi fac stoc de conserve sau nu?


PS: Acum ce sa mai zic si eu? De venit o apocalipsa de-asta sigur va veni ...problema e cand si de unde. Motivele principale "e" urmatoarele:
1. Prea multi nemernici pe pamant adica deja numarul se apropie de 7 miliarde (multi,  foarte multi)
2. Rautatea rasei umane. Din cele peste 50 de rase de extraterestrii cunoscute rasa umana este cea mai rea, diavoliceasca se poate spune. Oamenii is mai rai chiar si decat Rasa Maitre care e cea mai rea si agresiva rasa cunoscuta.
cand va veni , nu stie nimenisi nici tu.
cate rase ziceai ca sunt?
cu cate ai dat mana?
eu unul stiu ca suntem rai , sunt foarte constient de asta .
din cauza nepasari, prostiei , si a mizeriei.
dar mai sunt si oameni buni pintre ei.
uite la realitatea din jur.
uita=te bine.
la fecare persoana in parte si ai sa vezi cate ceva din fiecare si interesul sau.
ison nu ne aduce sfarsitul si omenirea nu se va stange niciodata.
poate un nou inceput.
toata lumea se plange de sfarsit de mai bine de 2000 ani si numai nu vine.
poate asta vrem intr-un final.
eu nu sunt unul din aia care asteapta sfarsitul si incerc sa vad oameni care nu merita aceeasi soarta cu mine sau restul.
dar pana atunci sa ne bucuram de viata si sa vedem realitatea nu balarii
scz daca am facut off topic.

#15
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postredfany, on 08 decembrie 2013 - 18:43, said:

cand va veni , nu stie nimenisi nici tu.
cate rase ziceai ca sunt?
cu cate ai dat mana?
eu unul stiu ca suntem rai , sunt foarte constient de asta .
din cauza nepasari, prostiei , si a mizeriei.
dar mai sunt si oameni buni pintre ei.
uite la realitatea din jur.
uita=te bine.
la fecare persoana in parte si ai sa vezi cate ceva din fiecare si interesul sau.
ison nu ne aduce sfarsitul si omenirea nu se va stange niciodata.
poate un nou inceput.
toata lumea se plange de sfarsit de mai bine de 2000 ani si numai nu vine.
poate asta vrem intr-un final.
eu nu sunt unul din aia care asteapta sfarsitul si incerc sa vad oameni care nu merita aceeasi soarta cu mine sau restul.
dar pana atunci sa ne bucuram de viata si sa vedem realitatea nu balarii
scz daca am facut off topic.
Ei si tu prea le vrei mura-n gura. Cauta si vei gasi singur raspunsuri la toate intrebarile. Totul e sa stii ce sa alegi si ce sa arunci la cos (de informatii vorbesc) ca-s multe prostii. Ultima oara cand omenirea a trecut pe langa un cataclism total a fost anu' asta cu meteoritul din Rusia.....care a fost distrus de o rasa ce face parte din "Consiliul celor 5" care apara omenirea probabil rasa Solipsi Rai.

#16
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostQuantum, on 02 decembrie 2013 - 07:22, said:

Poze?
http://www.youtube.c...query=ison&sm=3

Aveti de citit de " cometa" cu forma de nava triangulara,care a supravietuit trecerii pe la periheliu cu soarele.
Ei se pregatesc de razboi sau de legea martiala cica.Ei mai prezic ca stiu ca vor veni ceva dezastre naturale,cum poti prezice cu atata acuratete ceva ce se intampla in mod natural.
Apoi mai aveti de aruncat un ochi pe aici:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-hTx0GLILYQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Lasati teoria conspiratiei,asteptam meteori si asteroizi lasati din coada lui Ison ,plus ceva nori de chimicale
http://en.wikipedia.org/wiki/ISON
Sa nu mai spuneti la nimeni,"lumea sa nu intre in panica". Posted Image

#17
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Scuze dar eu nu am incredere in cei care vorbesc de la pupitre si mai ales de la cele cu cruce. Poate omul are dreptate dar......

#18
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postwhitewizard, on 24 decembrie 2013 - 08:19, said:

http://www.youtube.c...query=ison&sm=3

Aveti de citit de " cometa" cu forma de nava triangulara,care a supravietuit trecerii pe la periheliu cu soarele.
Ei se pregatesc de razboi sau de legea martiala cica.Ei mai prezic ca stiu ca vor veni ceva dezastre naturale,cum poti prezice cu atata acuratete ceva ce se intampla in mod natural.
Apoi mai aveti de aruncat un ochi pe aici:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-hTx0GLILYQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Lasati teoria conspiratiei,asteptam meteori si asteroizi lasati din coada lui Ison ,plus ceva nori de chimicale
http://en.wikipedia.org/wiki/ISON
Sa nu mai spuneti la nimeni,"lumea sa nu intre in panica". Posted Image

UPDATE
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1DcVDqqv3p8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate