Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Mixer Zepter Mixsy

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Jolee

Jolee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.05.2010
Luminați-mă și pe mine în legătură cu super-mixerul acesta. Firma Zepter de unde se trage că nu pare atât de internațională cum spune. Am căutat informații despre mixer și pare-se că doar românu, maghiaru, ucraineanu și alte nații estice au auzit de el.
În schimb am dat de firma ESGE Bamix of Switzerland și de mixerele/blenderele ei, care sunt o copie fidelă a lu Mixsy. Sau o fi invers având în vedere că Bamix a inventat în 1950 primul mixer/blender? Deci Zepter Mixsy e un fake ce costă dublu? Preț special pentru fraierii din est.
Stânga: Mixsy, dreapta: ESGE Zauberstab, model mai vechi.

Attached Files



#2
adybnt

adybnt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 26.10.2012
nu stiu nici eu ce sa cred despre firma asta,cat si despre acest mixer,care este aproape inutil. Mama mea a cumparat asa ceva acum 3 ani(cel rosu din imag.) si a dat nu ma putin de 800 roni,si sta bine mersi in cutie Posted Image  


offtopic,daca il doreste cineva il dau cu 600 ron Posted Image

#3
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Eu am în familie aşa ceva (cel roşu, de vreo 11 ani, parcă); treabă face bună, însă preţul a fost foarte mare când a fost cumpărat.

#4
Jolee

Jolee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.05.2010
Şi despre acel ESGE/Bamix am citit că ţine o veşnicie. Cineva scria că a primit unu la nuntă, care a ţinut 30 de ani până când pisica l-a dat jos de pe masă. Apoi şi-a luat altul care a ţinut 20 de ani. Şi nici nu sunt atât de scumpe ca Zepterul nostru. Mi se pare o porcărie că la noi toate sunt mai scumpe.

#5
Vanellou

Vanellou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.02.2011
Salut, Esge AG este inventatorul acestui tip de mixer si probabil si Zepter le produce la fabrica lor din Elvetia. Chestia e ca cele Bamix au motoare profesionale, care au o durata de viata de peste 20 de ani, atata timp cat il folosesti conform instructiunilor. Nu pentru a face reclama scriu, ci pentru a "face lumina" in acest caz :-D. Incepand cu septembrie anul acesta, Bamix are si un partener oficial pe piata din Romania, asa ca putem gasi si la noi produsele lor "Made in Switzerland".

#6
bestiol

bestiol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.12.2014
E o mare si importanta diferenta intre cele 2 si anume bratul de metal. Cel cu bratul de metal este mult mai rezistent si se poate folosi direct in mancarurile fierbinti - de ex. cand faci supa crema, piureul de orice legume, etc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate