Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Nokia 301 / S40

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
destructdlh

destructdlh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.06.2012
De curand am cumparat un Nokia 301 si as vrea sa ii adaug niste aplicatii si cateva jocuri fara sa imi pierd garantia sau Update-urile Onair.
Detin un Router TPLINK WiFi insa telefonul are 3g nu wifi.Cum ma pot conecta la internet fara credit ?Pot transforma cumva laptop-ul intr-un minirouter 3g ?

#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
nu

#3
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Nu merge cum zici tu.
Ai putea sa-i pui un sim care are trafic de date activat si sa instalezi ce vrei.
Daca e decodat poti sa folosesti ce sim vrei iar daca nu cauta un sim de a operatorul tau.

#4
destructdlh

destructdlh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.06.2012
Si ,ce pot face?
Pot cumva converti wif-ul in 3g ? http://www.tomshardw...le-network.html


View Postalexa32, on 06 septembrie 2013 - 21:40, said:

Nu merge cum zici tu.
Ai putea sa-i pui un sim care are trafic de date activat si sa instalezi ce vrei.
Daca e decodat poti sa folosesti ce sim vrei iar daca nu cauta un sim de a operatorul tau.

E decodat,nu pot face ceva 3g homemade adapter ?

Edited by destructdlh, 06 September 2013 - 21:47.


#5
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
pai ti s-a spus, fa rost de o cartela sim de la cineva care are net pe ea, fa setarile la telefon, descarci ce ai nevoie si dai cartela omului inapoi. Sau descarci ce ai nevoie pe pc apoi cu cablu de date le pui pe telefon.

geniule, daca telefonul tau nu are wifi la ce bun? ce zici tu mai sus e sa dai net daca nu ai deloc de la stick prin intermediul wifi-ului de pe laptop, dar tie tot nu-ti foloseste, eventual vecinilor care au wifi pe telefoane sau pe laptopuri.

Edited by xkos, 06 September 2013 - 21:46.


#6
destructdlh

destructdlh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.06.2012
Wifi-ul il folosesc , dar EU AM INTREBAT DACA POT CONVERTI NENORCITUL DE SEMNAL WIFI IN 3G.Si vad ca nu este posibil.

#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,908
  • Înscris: 14.11.2004
Hmm, convertim mere in pere.

Wifi-ul este un semnal radio standard 802.11... si 3G-ul este semnal WCDMA generat cu echipamente speciale si omologate. Semnalele nu sunt compatibile intre ele de nicio culoare, atat ca lungime de unda cat si ca tip de date ce le transporta.
Update faci cu un sim cu date active si atat.

Am cumparat telefonul acesta pentru mama mea si este genial de simplu si de bine realizat, nici nu vad rostul la 15.000 de aplicatii, este un telefon de calitate menit sa asigure o utilizare facila si o experienta foarte buna pe parte de telefonie, lucru mai rar intalnit in acest segment de pret. Am vazut ca are ceva facilitati de net, dar fara sim cu abonament/optiune de dat nu ai cum sa ai net pe el.

Edited by connectorxp, 07 September 2013 - 00:29.


#8
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
numai compania NOKIA putea fi atat de varza incat sa creeze un telefon fara wifi astazi.
asta e si motivul pentru care a clacat
politicile de marketing ale nokia erau facute de niste tantalai

#9
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nokia ca nokia,
dar de utilizatorii care n-au credit ce zici?!?

un telefon foarte prost overall
semnal slab iar bateria tine putin
nu inteleg de ce si-ar lua cineva asa ceva Posted Image
adica iti iei un telefon cu sistem de operare la care bateria tine 2 zile (daca ai noroc), doar ca sa-l folosesti ca dumbphone???...

Edited by Nero-d, 21 September 2013 - 06:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate