Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Durere partea dreapta

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
chloroform

chloroform

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 02.08.2007
Cam de o sapt am niste dureri in partea dreapta,in zona de sub piept si nu stiu ce anume ar putea fi si daca e ceva grav.  Stiu ca ar trebui sa merg la un doctor cel mai bine, dar momentan sunt in SUA si acasa ma intorc in 5 sapt, iar aici costa 150$ doar sa pot vb cu un medic, asa ca m-ar ajuta sfaturile voastre, poate e cineva care lucreaza in domeniu. Durerile au inceput fix dupa ce, din prostia mea si ca sa nu fiu eu ALA singurul, am tras 2 fumuri dintr-o "tigara", eu fiind nefumator. Acum daca e doar o coincidenta si e de vina munca defapt nu stiu. (2 job-uri destul de solicitante). Nu ma doar tare, mai ales dimineata e ok, dar e acolo mereu si vreau sa dispara :). As vrea macar sa aflu ce anume ar fi de vina, ficatul, plamanul sa imi pot cumpar niste medicamente, asa ca va rog, orice sfat e binevenit. Multumesc!

#2
gondurasul

gondurasul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 27.02.2012
arata mai precis locul
1. fata-lateral-spate
2. sus-mijloc-jos
3. cand mananci se agraveza
4. miscari bruste
5. daca dimineata nu doare poate fi depuneri de saruri sau ficatul

totus in state sunt multi medici romani sau moldoveni care te pot ajuta cat de cat daca esti strans financiar si nu ai asigurare iar fara asigurare in state socoate ca esti cadavru in caz de ceva.

#3
chloroform

chloroform

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 02.08.2007
Mai precis durerea e exact sub pectoralul drept, spre margine, se simte in spatele coastelor parca. Iar cand mananc nu are nici un efect, nici la miscari bruste. Parca se potoleste cand stau intins si cand ma trezesc, cum am mai spus. Sun intr-un orasel mic si nu gasesc prea multe variante pt clinici sau meidici, mai ales romani. A, si am asigurare, de la AIG, dar e mai complicat, cred ca e doar pt situatii de urgenta.

Edited by chloroform, 30 August 2013 - 07:00.


#4
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
posibil sa ai o nevralgie. daca este asa, nu este grav. eu am pe partea stanga dureri, am fost la un EKG si mi-au zis ca nu am nimic la inima.
daca se adevereste ca ai nevralgie, nu ai ce sa faci, suporti si mergi mai departe. medicamente de calmare nu prea ti-as recomanda sa iei pt ca nu stii ce reactii adverse pot avea in timp, te poti alege cu ceva mai grav.
mergi totusi la un medic sa-ti spuna ce ai si sa te linistesti.

#5
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
mai suporta o zi doua, insa urmareste cu atentie daca se agraveaza de la fiecare zi....daca se agraveaza, clar MEDIC
Daca nu se agraveaza, poate ai foar o mica fisura de coasta (ma cam indoiesc insa, pentru ca inteleg ca nu te-ai lovit)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate