Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Pedale DHS Jumper

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Mihai1234567

Mihai1234567

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.08.2013
Buna ziua ,

Cam acum o saptamana mi-am achizitionat un DHS Jumper , modelul vechi , cu o pedala rupta pe jumatate . Am desfacut acea pedala si am vazut ca filetul este mai mic ca la cele normale . As dorii sa stiu care este marimea filetului pentru a putea achizitiona alta pereche de pedale .

Va multumesc anticipat .

#2
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Probabil 1/2" (12.7mm). Pedalele normale au 9/16" (14.2875mm).

Întreabă pe la magazinele de biciclete, e posibil să găseşti pedale de BMX care să se potrivească. Altă variantă e prin târguri, caută pedale de la angrenaje vechi dintr-o singură piesă. Şi mai poţi încerca aici, poate ai noroc şi dai de o pereche ieftină cu ax de 1/2.

Cel mai sigur ar fi să te duci la un magazin cu bicicleta, ca să le poţi şi încerca pe loc, pentru că în afară de diametrul axului mai poate diferi şi numărul de fire pe filet, asta în caz că DHS a făcut vreo ghiduşie...

Problema cu pedalele de BMX este că s-ar putea să te coste 80-100 de lei o pereche cu filet 1/2. Decât să dai banii ăştia pe pedale mai bine înlocuieşti complet angrenajul şi îţi iei o pereche de pedale de 9/16" ieftine. Plus că nu te mai doare capul pe viitor.

Atenţie şi la înlocuirea angrenajului, trebuie văzut ce fel de monobloc ai şi trebuie să se potrivească cu schimbătorul şi cu cadrul. Cel mai bine mergi la un magazin de biciclete ca să vadă mecanicul pe viu ce se poate face.

Edited by wirespot, 26 August 2013 - 09:43.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate